İsmail Dursun


                                                               SPORUN  GÖRÜNÜMÜ

                                                               SPORUN  GÖRÜNÜMÜ


                                          Sivas Belediye Spordan Üç Puanlık Siftah.

 

          Merhaba değerli dostlar, Demir grup Sivasspor Milli Futbol Takımımızın müsabakaları nedeniyle verilen aradan sonra oynadığı müsabakalardan çıkan aksaklıklar ve teknik hatalardan kaybedilen puanlarla ilgili hızlı ve tempolu çalışmalarına devam ediyor.

      İlimizin diğer ikinci profesyonel futbol temsilcimiz olan Sivas belediye spor geçtiğimiz Pazar günü sezona merhaba dedi. Muhsin Yazıcıoğlu stadında Manisa temsilcisi olan Turgutlu spor takımı ile karşılaştı.

      Müsabakaya her zamankinden biraz daha fazla izleyici olduğunu gördüm bununla birlikte Sivasspor taraftar derneklerine mensup çılgınlar grubu gençlerden oluşan taraftarlar davullarla halaylarla taraftarlara ve sahaya bir direnç sağladıklarını söylemek lazım.

     Karşılaşma boyunca hiç susmayan siz genç ve taraftar gönüllülerine binlerce teşekkürler buda sporculara psikolojik ve biyolojik anlamında direnç aynı zamanda büyük bir katkıdır.

     Öte yandan bu müsabakada dikkatimi çeken diğer bir konu bayan taraftarların çok daha fazla olduğu ve müsabaka boyunca heyecanlı bir şekilde tezahüratları hiç susmadı ve orada bütünü tamamlayan unsurlardan bir oldular. sizlere de bravo umarım bundan sonraki karşılaşmalarda da bayanları aramızda sık sık görmüş oluruz.

         Bu karşılaşmada bir ilki görmüş olmamam da bir spor adamı olarak beni memnun etmiştir, Geçtiğimiz ay genel kurulunu yaparak yönetimine genç ve dinamizm kazandırarak bir yapılanmaya giderek yapılan seçimlerde kıyasıya giden seçimlerden Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği başkanlığına seçilen Mesut Dursun ve yönetimini orada görmüş olamam da katkı anlamında önemli bir aksiyon olarak değerlendirmek gerekir.

        Sivas belediye spor kulübü başkanı Hakan Genç, Başkan Mesut Dursun’u çiçeklerle karşılayarak katılım ve katkılarından dolayı teşekkür etmiştir.

            Sadece Mesut başkan değil diğer yöneticilerde olduğu gibi Belediye de halk arasında çok fazla olumlu tepkileri anlamında geri dönüşü olarak tanıdığımız Başkan yardımcısı Necmettin Yılmaz’ın da katılım sağladığı siyasi parti temsilcileri sporun taban birlikleri Tüf ad Şube başkanı Prf Dr. Mehmet Çimen, ASKF Başkanı Zeki Ekici ve yönetimi İl Hakem Kurulu başkanı Barış Yüksektepe, Futbol Hakemleri Derneği Başkanı Çetin Güç yetmez ve yönetiminin büyük ölçüde katılım sağladıklarını gördüm.

      Sivas belediye spor bu spor sezonunda hem futbolda ve büyük bayanlar hentbol da önemli ölçüde transferler yaparak takımlarında bir yapılanmaya giderek takımda yarıdan fazla değişime gitmiştir.

        Bu müsabaka gelince biliyorsunuz bir sporcunun takım ve bölge değişimi iklim değişimi derken bir bocalama ve uyum süreci başlar buda organizmanın fizyolojik ve psikolojik yapıdan kimisi kısa sürede atlatır kimisi de belli bir zaman sürecinden sonra normale döner.

       Sivas belediye spor Turgutlu spor müsabakasında ilk yarıda çok pas hatası yapsa da ikinci yarıda bunu telafi etme çabasında olduğunu söylemem lazım ilk müsabakada bunlar olacaktır orta alanda daha çok top kaybedildi adam eksiltmede bazı hatalar oldu ve mağlup duruma üştükten sonra bir toparlanmayla skoru eşitleyen gol gelmiş oldu.

      Koşan mücadele eden top yapan bir takım haline aldı ve skoru 2-1 yaparak gelecek için umut vermeye başlayan net pozisyonlar bulmaya başladı biraz panik ve heyecan olunca bu pozisyonlar gole çevrilemedi bunlarda futbolun doğasında olacak hareketlerdir.

     Sivas Belediye spor 2021 -2022 futbol sezonunun ilk karşılaşmasına üç puanla başlayarak siftah yapmış oldu darısı Demir grup Sivasspor’un başına gelsin önümüzdeki hafta Pazar günü Fenerbahçe deplasmanına gidecek olan Sivasspor futbol takımına ve Sivas belediye spor takımlarımıza başarılar dilerim.

                                                     Görüşmek dileğiyle efendim

  

 

 

 

   YAZARLAR