İsmail Dursun


SPORUN GÖRÜNÜMÜ

SPORUN GÖRÜNÜMÜ


Tribünlerin Sahibinden Coşku Seli vardı

Yiğdoları Ayakta Alkışladılar

Merhaba değerli dostlar, hani ben her zaman söylerdim sporseverlerin ‘’günlük yaşamlarının büyük bir bölümünü spora ayıran ‘’ siz dostlarımızın gündeminde elbette Bölgemizin dolaysıyla Ülkemizin de Markası haline gelen Demir grup Sivasspor olunca o coğrafyada bir hareketlenme olur.

          Demir grup Sivasspor bu hareketlenmeyi geçtiğimiz sezonda 19, maçlık galibiyet serisi ile Avrupa’nın gündemini sürekli meşgul eden takım unvanını alarak tarihe geçmiştir.

     Metropol takımlarının döküldüğü uluslararası arenada 4. Kez kazanmayı başaran takım olarak ismini yazdırarak Ülke puanımıza da büyük katkısı olmuştur.

    Demir grup Sivasspor bu yıl ilk kez oynamaya başlanan UEFA konfederasyon liginde 2. Ön eleme 1.karşılaşmada Moldova’nın CS Perocu’pu evinde ve 4 Eylül stadında aynı skorla 1-0 yenerek 3.ön eleme turuna geçmeyi başarmıştır.

     Buradaki karşılaşmada beklenilen bir performans sergileyemese de büyük bir başarı aksiyonu sağlamış oldu, 3. Ön elemedeki rakibi Gürcistan’ın Dinamo Batumi takımı ile 5-12 Ağustos da karşılaşmalara çıkarak gruptan çıkmayı başaracağına inanıyorum.

    Sivassspor yöneticileri’’ sezon öncesi yaptıkları açıklamalarla bu sezon için şampiyonluk parolası ile UEFA konfederasyon kupasında iddialı olacaklarını’’ söylediler.

     Taraftarlara gelince 16 aydır kimsesiz kalan sahalar ve Tribünler sahiplerine kavuşmuş oldu Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulunun’’ önümüzdeki spor sezonunda tribünlere mevcut stadyumu kapasitesinin % 50 oranında seyirci alınacaktır ‘’ açıklamasından sonra şehirde büyük bir sevinçle birlikte heyecan almış başını gidiyordu nedeni ise müsabaka tarihini sabırsızlıkla beklemeye başlamışlardı.

      Sonunda müsabaka saati gelince Şehrin Cadde ve sokakları ellerinde bayraklarla araçlarıyla konvoylar düzenleyerek Tarihi 4 Eylül Stadyumun etrafı taraftar kaynıyordu adeta bilet gişeleri tıklım tıklım hınca hınç dolmuştu bile erkenden.

      4 Eylül stadyumunu dolaştığımda ve tribünlere bakarak göz gezdirdiğimde sporsever bayan dostlarımızın da bu karşılaşmaya çok daha fazla katılım sağladıklarını görmüş olmam gerçekten sizler önemli bir faktörsünüz her platformumda sizlere bravo doğrusu.

Yine bu karşılaşmaya Sivas ve Sivassspor aşığı olan Sivas Valisi Salih Ayhan, AKP Sivas Millet Vekilleri Semiha Ekinci Sporun her kademesinde desteklerini esirgemeyen olarak bayanların tribünlere ve salonlara gelmesinde büyük bir katkısı olan Milletvekilidir. 

   Yine Sivas Milletvekilimiz ve TBMM Milli Savunma komisyonu başkanı İsmet Yılmaz aynı zamanda spordaki başarının payı olan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve siyasi partilerin il ve ilçe başkanları bu müsabakaya avdet ederek takımlarını sonuna kadar taraftarlarla birlikte takımlarını ayağa kalkarak alkışlamışlardır.

        Öte yandan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ‘’taraftarların isteği üzerine Cumhuriyet Meydanına düzenlemeye giderek Demir Grup Sivasspor için bir Anıt yapılacağını açıkladı bu anıtın İlk Lığ karşılaşmasına yetiştirilmesi için çalışmalar yapılacağını bildirdiler. 

        Olimpiyatlarda Okçuluk dalında 13 yıl aradan sonra ilk altın madalyamızı alan Mete Gazozu tebrik ediyorum, öte yandan Boksta Buse naz, Güreşte Rıza Kayaalp da finale çıkarak büyük başarı elde ederek Ülkemizdeki ekran heyecanını, mutluluğu, bizlere yaşattıkları için kendilerini yürekten kutluyorum.

        Umarım Voleybol bayanlarda olduğu gibi diğer branşlarda yarışmalara katılan sporcularımız bizlere bu mutluluk tablosunu oluşturarak bizlere heyecan ve coşkuyu yalatmış olacaklardır.

         Takımlarımıza başarı dileklerimle

                                                                       Başarı dileklerimle

    

  

 

  

 

    

 

 

 YAZARLAR