İsmail Dursun


                                                   SPORUN  GÖRÜNÜMÜ

                                                   SPORUN  GÖRÜNÜMÜ


                                 Yeni spor sezonunda Taraftar Umudu

  

          Merhaba Dostlar Aydınlık yarınlarla güne merhaba, spor kamuoyunu takip eden değerli dostlar, transferler ekranlardaki Avrupa şampiyonası karşılaşmaları heyecanları seyirleriniz hoş ola efendim.

         Bazı dostlarımız diyor ki’’ ne kadar izlemiş olsak da asıl önemli olan Türkiye’miz, yöremiz ve dolaysıyla Sivas’ımız hoş ola diyorlar’’  doğru ve yerinde bir söylem değil mi?

Yapmak       Ebetteki Sivas ve Sivas’ın sporu zengin ola başarılarla dolu bir sezon için yapılacak transferler her yerde ve platformda ‘’ sorulan ve konuşulan bir gündem ‘’ olmuştur.

        Ara sıra sosyal medya paylaşımlarına bakarken’’  SiVaSsPoRhABeR’’ Facebook hesabıyla Sivasspor’un transferler konusunda eleştiri ve öneri getiren bazı taraftarlara kulübün ve başkanın haberiymiş gibi karşı eleştiri yapmasına karşın bazı taraftarlarda eleştiri ve önerilerde bulunduklarını okudum.

          Bu tür zamansız yersiz eleştireler Sivas’ın sporuna yarar yerine zarar verir diyorum bazı ışık tutucu yorum ve önerilere tamamen katılıyorum. Gelecekte başarılarla dolu bir sezon geçirmek için bu tür önerilere kulüp yönetiminin de açık olacağını umuyorum.

       Demir grup Sivasspor bildiğiniz üzere iki transfer yaparak sezona başladı. Kulübün İstanbul’daki çalışma ofisinde devam etmektedir.

       Sivasspor Bolu Gerede’de 22 futbolcusuyla kamp ve hazırlık çalışmalarına devam etmektedir, 22 Temmuzda Avrupa Konfederasyon kupası karşılaşmasına kadar burada devam ederek birkaç hazırlık müsabakası yapacağı açıklandı fakat hangi takımlara yapacağı belli olmamıştır.

      Demir grup Sivasspor deplasmanda oynayacağı ilk karşılaşmasını ikinci ön eleme karşılaşması ile 29 Temmuz da ise kendi evinde oynayacaktır.

         Umut ediyorum bu süre zarfında bazı eksiklikleri her zaman gündemde olan mevkilere önemli ve alternatifi olan sporcu transferi yapılmış olur. Sivasspor alt yapı seçmelerine gelince 2009-2014 doğumlular arasındaki kulübün futbol okulu çalışmaları ve kayıtları devam etmektedir.

        Öte yandan Gençlik spor Bakanlığının takım sporlarında özendirme  ve geliştirmeyi sağlamak için’’ Futbol,Voleybol,Basketbol ve Hentbol’’ spor okulu çalışmaları devam etmektedir.

           Bu da önemli bir gelişmedir çünkü bir çok spor dallarında faaliyet göstermeyen kurumlar ilçe belediyeler için bir uyarı olacağını düşünüyorum.

        Sivas belediye spor futbol takımı ise hazırlık bölgesi, savunma bloğuna olmak üzere dört transferle başladı Kulüp başkanı Hakan Genç ‘’arayış ve çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir’ ’dedi Sivas belediye spor bayanlar Futbol büyük bayanlar hentbol takımı ile de adından söz ettirmeye zengin bir alt yapı teknik kadrosuyla devam etmektedir.

           Bu konuda çok yönlü çalışmalarıyla adından söz ettiren Sivas Demir spor kulübü de diğer spor dallarında olduğu gibi Güreş sporunda da Kendilerine Ait kapalı spor salonunun meyvelerin ide geçtiğimiz günlerde Antalya Kemerde yapılan Türkiye 12-13 yaş minik erkekler serbest Güreş Türkiye seçmelerinde Türkiye 6. Sı olarak dönmelerinden dolayı kendilerini tebrik ederim.

     Özellikle TÜRASAŞ Sivas Bölge müdürü ve Demirspor kulübü başkanı Atanur Karadağ’ın da bizzat sporculara birlikte gidip o başarılardaki payı çok önemsiyorum sporcu ve spor psikolojisinin biyolojik gücü için bir direnç aynı zamanda bir kuvvettir. Sayın karadığı şahsında ve takım ve sporcu ailesini tebrik ederim.

 

 YAZARLAR