İsmail Dursun


Sivasspor’dan Zar zor bir puan

Sivasspor’dan Zar zor bir puan


   SPORUN GÖRÜNÜMÜ

   Gidişat iyi değil

  Merhaba değerli dostlar güzel ve sağlıklı günlerle merhaba; konumuz spor ve Demir grup Sivasspor olunca bazen mutlu bazen, üzüntülü bazen karamsar bir şekilde makaleyi kaleme alıyorsunuz bu son Göztepe spor karşılaşmasında ise bunlardan bazılarında yaşıyor olmanız hiç de iyi olmuyor tatbikî de.

    Demir grup Sivasspor Süper Lig’in üçüncü haftasında yine üç puanla tanışamayınca taraftarlarını hüsrana uğratmış oldu.

       Evet, Avrupa ligi temposu yüksek bir maraton süreci yaşadı fakat ligdeki programı da buna eklenince sporcular üzerinde fiziksel ve Biyolojik bir yorgunluk oluyor ama diğer takımlarda aynı kulvarda yarıştılar.

   Kadro geniş bir yapıda değil denirse ona katılırım fakat çok yorgun cümlesine katılmıyorum dinlenecek dinlendirilecek alternatifleri olmayınca Rıza hoca sahaya sürülecek ilk 11.de sürekli zorlanır hale gelmiş oldu.

      Buna sakatlıklarında eklenmesi sürekli puan kaybedilmesine neden olmuştur. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulunun kov it -19 nedeniyle belirlenen kriterlere uyan çok az sayıda taraftar sahaya girebildi. Dolaysıyla tribünler sahip kalınca sahada sessizliğe bürünmüş oldu.

     Bir müsabaka iki kez öne geçebiliyorsun bireysel hataların yüzünden rakibe gol pozisyonu veriyor olunca üzülüyorsun.

     Her iki takımda sahada kıyasıya karşılıklı centilmenlik duygusu içinde geçen bir müsabaka oldu fakat Demir grup Sivasspor’un gidişatını beğenmedim futbol iç açıcı değil üç haftadır deyim yerinde ise ‘’dökülüyorlar’’

       Bazen ara ara normal ayarlara dönüyorlar fakat bunu da koruyamayıp savunma bloğunda akıl almaz hatalar yüzünden rakibe gol imkânı yaratılıyor. Fakat savunma hattınsa forvet kanadına hoca nasıl bir monte yapacak merak ediyorum.

     Üst üste altıncı müsabakaya çıkılıyor ama bunun arkasına sığınmak yerine yeni önlemlerin alınması bana göre daha uygun olacaktır.

     Rıza hocam bu konudaki mücadelesini takdirle karşılıyorum sade onunla değil sahadaki oyuncuların yaratıcı savaşan özellikleri ile öne çıkması lazım ki bir aksiyon sağlansın.

     Göztepe sporda Kaptan Halil  ve göbekte neyin görevi yapan Soner Aydoğdu müsabakanın starı oldular gollerdeki nasıl bir katkısı olduğunu görmekteyiz .

   Sivassppordaki savunma bloğu sürekli açık vererek rakibe gol imkanı sağladılar  Ahmet Oguz sürekli adam kaçırarak  gol pozisyonu yaratmasına neden oldu ben kardeşim gidiyorsun dönemediğin yere gitmeyeceksin tamam da . buna Gradel ,Leke James, Azubike,Fajiır ve Hakan Aslanın yorgunları başlayınca takımda da yavaşlama oldu .

     Göztepe’de 2.devrede oyuna giren Beykan Şimşek  sol koridorda  ara pasına güzel bir vuruşla takımına  bir altın puan getiren golünü  atmış oldu (Eski takımına).

Kayode’nin zamansız bir ihlal sonucu ihraç olması’’VAR’’kararı ile sahadaki dengeleri alt üst etmiş oldu markajlarda kademelerde hücumda ve hazırlık bölgesinin önemli alanlarında üstünlüğü rakibe vermiş oluyorsun.

     Böyle Sivasspor skoru koruyacak bir futbol sergileyemeyince müsabaka bu sonuçla sona ermiş oldu.  Sivasspor 12.Eyül  2021  günü Deplasmaanda   ligde dokuz puanla 2. Durumda olan Fenerbahçe’ye konuk olacak ardından sahasında  5.hafta Gaziantep FK ile karşı karşıya gelecek sonrasında ise Malatya’ya deplasmanına gidecek buralarda puan kaybı yaşamamasını diliyorum.

     Rıza Çalımbay hoca ise ‘’65’e kadar iyiydik 2-1 öne geçtik kayodenin atılması sonucu değişikliğe gittik yorgunluk başladı üzgünüz   üç puan alamadığımız için Milli maç arası toparlanacağız’’ dedi

    Ünal Karaman ise’’ Sivasspor gibi bir takımdan altın değerinden bir puan aldık ve mutlu olduk güzel bir oyun oldu’ ’dedi   Görüşmek dileğiyle efendim.

                    

 

 

     

    

      

 YAZARLAR