İsmail Dursun


İyi Bir Görüntü Değildi ama  Karamsar olmaya gerek yok

İyi Bir Görüntü Değildi ama  Karamsar olmaya gerek yok


 

Merhaba değerli dostlar sizlere bir makale veya haber yazmaya başlarken şehit haberleriyle acı bir duyguyla klavyenin başına oturmak ne kadar üzüntü verir değil mi?
Yine bir kötü haber, kahrolası İdlip’de yapılan saldırı sonucu sekiz Mehmetçiğimizin şehit olduğunu öğrendim Mekânları cennet olsun. Ülkemizin başı sağ olsun Yaralılarımıza acil şifalar dilerim.
Gelelim Gaziantep FK–Demir Grup Sivasspor karşılaşması ve öncesine değerli dostlar Sivasspor bu karşılaşmaya Sivas Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Sivas ve Sivasspor aşığı her platformumda takımın yanında olan Semiha Ekinci, Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Hatay Valisi hem şehrimiz Rahmi Doğan la birlikte Sivas ve çevre il ilçe diğer illerden giden taraftarları Gaziantep Valisi (Sivas eski valisi ) Davut Gül ve taraftar dernekleri beraberindekiler şehir girişinde büyük bir katılımla dostluk ve centilmenlik davranışı örneğiyle çiçeklerle karşılanması görülmesi değer bir tablo oluşturmuşlardır.
Gaziantep FK –Sivasspor müsabakasını izlemeye giden arkadaşlarımızın verdiği bilgi ve aldığı görüntüleriyle bunları duymak çok önemli bir aksiyon olarak değerlendirmek gerekir.
Valimiz Salih Ayhan’ın Sivas’tan gelen taraftarlarla onlara destek olması takım lehine birlikte tezahürat yapması bir şehirde yerel yöneticinin yapması gerek en büyük kutsal görevlerden biri olarak değerlendiriyorum çünkü karşılıksız yapılan bir fedakârlık olduğu için
Bu o platformu oluşturan tüm katmanlar için geçerlidir sadece yerel yönetici için değil ben müsabakaya gidenlere olağan üstü davranışlarıyla karşılayıp ağırlayan, uğurlayan Gaziantep Valisi Davut Gül ve özel kalem müdürü Aslan Bektaş beye teşekkür ederim.
Ben her zaman söyler ve yazarım ki’’ o yöredeki yerel yöneticinin görüş, beceri ve olumlu olumsuz davranışları yereldeki aksiyonu’’ etkiler. Evet, bizim yerel yöneticilerimizin bu yöndeki aksiyonları başarı getirmiştir getirmeye devam etmektedir.
Değerli dostlar bir müsabakaya gidip yarışıyorsunuz buradan mağlubiyet, beraberlikle ve galibiyetle de dönebilirsiniz futbolun doğasında ve teorisinde bunlar vardır.
Sivasspor günüden olmayan kendine yakışmayan bir futbol oyunu görüntüsü vermiştir. Doğru size katılıyorum, fakat takım farklı yenildi diye sosyal medyadan yakışmayan uygunsuz söylemler yazarak haksız eleştiri yapmanızı ve karamsar olmanızı siz fedakâr taraftar dostlarımıza yakıştıramıyorum.
Lider olursanız karşınızdaki takımlar sana çelme takmak için her kozunu kullanacaktır bunlardan biride Rize spor ve Gaziantep FK olmuştur bundan sonrada olacaklardır önemli olan sizler bundan dirençle takımınıza güç vererek katkı sunmaya devam edeceksiniz kiYiğidolar önümüzdeki engelleride sizlerin tribünlerde yığın sallaşmanızlaaşmış olacaktır.
     Şunu da özellikle vurgulamak istiyorum sizler emek verip deplasmanlara gidiyorsunuz katkınız tartışılamaz fakat yol güzergâhlarında yapılan duraklarda söylem ve davranışlarınızı kontrol etmelisiniz. Çünkü siz Sivas’ı temsil etmek için oralara gidiyorsunuz bunlara dikkat etmemiz lazım.
Sivasspor ilk yarıda lider ve şampiyonluğa oynayan bir ekibe yakışmayan oyun kurgusu vardı mağlubiyetler olur olacakta birçok takım bunu yaşar.
Yıldız oyuncuların ayakları neredeyse susmuştu uzun bir maraton yarışı oluyor Sivasspor bu mağlubiyetten dolayı bir yara aldı ama Gaziantepspor’un yeni transferleri ilk yarıda attığı gollerle Sivasspor savunmasını çıkamaz etti neredeyse, hızlı çıkan süratte tempoda diğerlerini ekarte eden oyuncularımız yoklardı ayakları biraz olsun yere basmalılar
     Müsabakanın 4. dakikasında öne geçen ev sahibi takımın golüne Hakan Aslan’la karşılık verince skor eşitlenmiş oldu.
      Bu golden sonra baskı üstüne baskı yiyen Sivasspor yeni gözde transfer Maxim, Muhammed, ve Diarra ve Kenan’ın asitve kontra hücum toplarına engel olamayan Sivasspor savunması çok adamla savunma yapmalarına rağmen ilk yarıda 3-1 mağlup olmaktan kurtulamadı.
     Rakip takım Sivasspor’un oyun kurgusunu çok fevkalade çözüp önlemini iyi almışlardı hal böyle olunca oyundan düşmeler başlayınca bir türlü baskıdan kurtulamayan Sivasspor ikinci yarıda biraz toparlanmış gibi görünse de çok pas hataları savunmadan hazırlık bölgesine oyunu kurtarıp rakip alanda geniş bir yayılma yapılamadı.
Rıza hoca değişikliklerle hamlesini yaptı yeni transferler oyuna bir katkı sağladı ama bireysel hatalar rakip savunmanın açılamayışı kaleci Gökhan’ında geçilemeyişi olunca rakip takım her alanda etkili olunca peşpeşe yenilen iki golle skor 5-1’e geldi çok pozisyon buldu fakat bir türlü top kaleye gitmiyordu beklenmedik şok goller ister istemez takımı etkilemiş oldu.
Bu işin ve ligin sonu değildir. bu tür mağlubiyetler olur olacak tırda fakat böylesi oyun temposuyla değil.
Taraftarlarımızın karamsar olmasına gerek yoktur önümüzde uzun bir maraton var sizler katkı sunmaya devam ettiğiniz sürece bu takımda size karşılık verecektir değerli dostlar.
Önümüzde çok kritikBaşak şehir spor ve Trabzonspor müsabakaları var bu engeli aşacaklarına inanıyorum çok müsabakalar var.

“KATLEDENLERİN HİÇBİR ZAMAN SAVUNUCUSU OLMADIK”
Değerli dostlar geçtiğimiz günlerde gazetemizde’’ hastalığının heyet kararı dolaysıyla Resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile ağır bir hastalığı nedeniyle Sivas olayları sanıklarından Ahmet Turan Kılıç serbest bırakılmıştı’’. Gazetede arkadaşlar da ‘’Hoş geldin Ahmet Dede’’ başlığı haberini sizlerle paylaştılar.
Bazı arkadaşlar atılan bu manşetten dolayı hemen bu gazete ve çalışanları sanki bu sanıkları savunan kişiler olarak bir algı oluşturarak gazetemize ve çalışanlarına sosyal medyadan ve telefonlarla ağır hakaret ve küfürler etmek çok yanlış.
Burada çalışan emekçi arkadaşlarımız Atatürkçü, Cumhuriyetçi laik sosyal hukuk devletinin savunucusu olan kişilerdir.  Katledenlerin hiçbir zaman savunucusu olmadılar ve bunları yapanları da bir kez daha şiddetle kınıyoruz.
Ben demokrat yurttaş biri olarak Bizim Sivas Gazetesinde her konuda özgürce yazılarımı yayımlıyorum hiçbir konuda bir kelimesine dahi dokunulmamıştır çünkü duyarlı ve sag duyulu insanlardır. Değerli dostlar şuna inanın bu ülkenin her bir yurttaşı Ben Cumhuriyetten demokrasiden temel hak ve özgürlükten yanayım diyen hiçbir kimse bu olayı tasvip etmedi o yüzden gazetenin temel anlayışı da duruşu da böyledir.
Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederim Sivas yaşanabilecek ve paylaşabilecek bir Cumhuriyet kentidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bu ilelebet yaşayacaktır.  
Kendinize çok iyi bakın görüşmek dileğiyle efendim.YAZARLAR