Anahtar Kelimeler: Zalim karşı dimdik ayaktayız

YAZARLAR

Zalim Çin´e karşı dimdik ayaktayız

Sivas Alperen Ocakları Çin zulmü altındaki Doğru Türkistan için yürüyüş tertip ettiler. Yüzlerce vatandaşın katıldığı yürüyüş BBP il binasının önünde başlayarak Kent meydanına kadar devam etti.

Fuat YILMAZ

İstiklal Marşının okunmasının ardından grup adına açıklama yapan Alperen Ocakları Sivas İl Başkanı Şehrettin Çatalçam,?Şu donduran Sivas ayazında, Doğu Türkistan´dan yükselen feryat yüreğimizi dağlamaktadır. 21.yüzyılın ilk çeyreğini doldurmak üzere olduğumuz şu günlerde, dünyanın gözü önünde Doğu Türkistan´da bir insanlık dramı yaşanmaktadır.

Tek şuçları Müslüman-Türk olan Doğu Türkistan´lı kardeşlerimiz yaklaşık 250 yıldır zalim Çin´in zulmü altında verdikleri varlık mücadelesinin en çetin günleri yaşanmaktadır.

Doğu Türkistan´lı soydaş dindaşlarımız kan ağlarken, bütün dünya kör, sağır, dilsiz bir şekilde bu hayâsız en alçakça zulmü seyretmektedir.

İnsan hakları havarisi olduğunu iddia eden Birleşmiş Milletler, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve diğer uluslar arası kuruluşlar cızırtıyı geçmeyen bazı ufak tefek tepkiler dışında duyarsız davranmaktadır.

İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere, Müslüman kuruluşların tepkisizliği de manidardır ve büyük Türk milleti bunu unutmayacaktır. Bilge lider Aliya İzzetbegoviç´in tabiri ile "Ve her şey

bittiğinde hatırlayacağımız tek şey düşmanlarımızın sözleri değil dostlarımızın sessizliği olacaktır." dedi.

 

Çatalçam,?Kaşgarlı Mahmud´un doğduğu yer olan Doğu Türkistan bugün komünist Kızıl Çin´in idaresinde her türlü milli ve dini değerlerin yasaklandığı esareti yaşamaktadır.

Kızıl Çin; sözde terbiye ve eğitim kampları adı verilen Nazi kamplarında milyonlarca Uygur ve

Kazak Türk´ünü esaret altında tutmakta insanlık dışı muamele ve Çin işkenceleri ile Müslüman Türk´ün akıl sağlıklarını kaybetmelerine yol açmakta aileleri parçalamakta annesi ve babasından koparılan kimsesiz Türk balaları sokaklarda donarak can vermektedir.

Kızıl Çin´in ne İslam´ın temel ilkeleri ile ne de yüce Türk Milleti´nin kadim kültürü ile asla bağdaşmayan, bir diğer uygulaması da; kardeş aile projesidir. Kocası kamplara alınan Müslüman

Türk kadınlarının evine zorla Çinli bir erkek yerleştirerek onunla birlikte yaşamaya zorlamaktadır.

Yine Müslüman Uygur kızları Müslüman olmayan erkekler ile evlenmenin dinimizce haram olduğu göz ardı edilerek Çinli´lerle evlenmeye zorlanmaktadır.

Allah´ın Resulü Peygamber Efendimiz (s.a.v) "Müslümanlar birbirinin kardeşidir" buyurmaktadır yine Peygamber Efendimiz "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır." diye buyurmaktadır.

Biz Alperenler olarak Çin´in Doğu Türkistan´da ki Müslüman Türk´e yaptığı bu zulüm karşısında susmadık ve susmayacağız. Doğu Türkistan´da ki zalime karşı, dimdik ayakta ve kıyamdayız. Allah´ın huzuruna bu veballe çıkmaktansa, dünyamızdan vazgeçmeye dünden razıyız.

 

Çin´e hatırlatıyoruz ki;

Kürşad´ın narasıyla indik Tanrı Dağı´ndan,

Ruhumuzu kandırdık Orhun´un kaynağından,

Bu kaynaktan içenin yürekleri tunç olur,

Türk´e kefen biçenin ölümü korkunç olur.

Her Alperen Kürşad´ın 41. Çerisidir. Mazlumlar nerede ihtiyaç duyarlarsa Alperenler orada olacaktır. Doğu Türkistan yalnız değildir! Ruh köklerini Türkistan´ın Piri Hoca Ahmet Yesevi´den alan Alperenler, her daim Doğu Türkistan´nın, Kırım´ın, Kerkük´ün Bayırbucak´ın ve nerede bir Türk varsa onların dertlerini dinlemekten, dertleriyle dertlenmekten, Alperenler vazgeçmeyecektir.

Konuşmamı şehit liderimiz Muhsin başkan´ın sözleriyle noktalamak istiyorum; "Buradan Türk dünyasında henüz bağımsızlığını kazanmamış olan Türk Yurtlarının bayraklarını da selamlamak istiyorum ve diyorum ki; bir bayrak rüzgar bekliyor. Bu rüzgar artık esmeye başlamıştır. Bütün mahsun Türk bayrakları bu rüzgarla tanışacak ve hürriyetin engin ufkunda gururla dalgalanacaktır.

İşte bu rüzgar bekleyen bayraklardan birisi Gök Bayrağımızdır.? dedi.

 

Grup basın açıklamasının ardından sloganlar eşliğinde dağıldı.