Anahtar Kelimeler: DEVAM

YOLA DEVAM

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın VKS ile katıldığı AK Parti 7. İl Olağan Kongresi salgına rağmen yoğun katılımla gerçekleşti. Tek liste ile gidilen seçimlerde İl Başkanı yeniden Hakan Aksu oldu

Ayşe Mine EĞÜZ/

AK Parti 7. Olağan İl Kongresi, Koronavirüs salgınına rağmen çok yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Video Konferans Sistemi (VKS) ile katıldığı kongrede mevcut başkan Hakan Aksu, yeniden başkanlığa getirildi.

Tek liste ile gidilen kongrede Aksu’nun listesinin çoğunluğunu iş insanları oluştururken, İl Yönetim Kurulu’nda 39, Disiplin Kurulu’nda 5, Parti içi Demokrasi Hakem Kurulu’nda 3, Büyük Kongre Delegeleri’nde ise 11 isim yer aldı.

4 Eylül Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kongreye Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, Milletvekilleri, Semiha Ekinci, Mehmet Habib Soluk, İsmet Yılmaz, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bazı il protokolü, parti delegeleri ile çok sayıda partili katıldı.

“YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

Kongreye VKS üzerinden bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gücümüzü de ilhamımızı da milletten alır, birikimimizi ve imkanlarımızı sadece millete hizmet için kullanırız” dedi.

Kendini yenileme kabiliyeti en yüksek partinin AK Parti olduğunu da vurgulayan Erdoğan, “Her kongrede her seçimde kadrolarımızı sürekli yeni isimlerle, seslerle, neferlerle parti üyeleri yönümüzü geleceğe dönerek yolumuza devam ediyoruz. Üye sayımızı salgın şartlarına rağmen sadece geçtiğimiz yıl 1 milyon arttırmış olmamız milletimizin partimize sahip çıktığının işaretidir. Sizlerden beklentimiz milletimizin kalbindeki bu sevgiyi yılın her günü partimize desteğe dönüştürecek bir iklimi olmasıdır. Medya ve sosyal medya mecraları elbette önemlidir ancak siyasette asıl belirleyici olan yüz yüze ilişkidir. Kongrelerimizde yer alan il yönetiminden beklentim 2023’e kadar her günümüzü seçim günü gibi görerek çalışmalarıdır. Ataların, ‘tarlada izi olmayanın harmanda gözü olmaz’ sözünde olduğu gibi yılın her günü milletimiz ile var olmayanın seçim günü diyecek sözü kalmaz. Milletin gönlüne girmek için gece gündüz çalışmayı kendine yük gören, yanlış yerde yanlış göreve talip demektir. Biz milletin bizi bugünlere getirdiği bir partiyiz. Gücümüzü de ilhamımızı da milletten alır, birikimimizi ve imkanlarımızı sadece millete hizmet için kullanırız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçimde mevcut AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, bir kez daha göreve seçildi.