Yıldızeli 7. Olağan kongresi gerçekleştirildi

Pandemi Süreci öncesinde başlayan AK parti Sivas 7. Olağan Kongre süreci Sosyal Mesafe Kurallarına uyularak tekrar başladı.

Zübeyde DARENDELİ

Yıldızeli İlçe 7. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi.

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Kadın Kolları Başkan Vekili Nurhan Özkan, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay, İl Başkan Yardımcıları ve teşkilat mensupları katıldı.

Pandemi süresince sosyal izolasyona ve sosyal mesafeye dikkat edilerek gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını Çorum Milletvekilimiz Oğuzhan Kaya’nın gerçekleştirdiği kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Yıldızeli İlçe Başkanı Zahit Doğan, Kongre’nin hayırlar getirmesini temenni ederek başladığı sözlerinde AK Parti Döneminde İlçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

İlçe Başkanımız Doğan’ın ardından konuşan Yıldızeli Belediye Başkanı Mehmet Sabit Karakaş, “İçerisinde büyüdüğün AK Parti davasında sizlerin teveccühü ile 7. Olağan İlçe Kongresine Belediye Başkanı Olarak Katılmanın onurunu yaşıyorum tekrar teşekkür ediyorum. Görevi bırakacak olan yönetici kardeşlerime teşekkür ediyor yeni görev alacak yönetici kardeşlerime ise başarılar diliyorum” diye konuştu.

İl Başkanı Hakan Aksu ise, “Yıldızeli her zaman bizim için kale olmuştur, Yıldızeli Her Zaman AK Parti’nin güvendiği ilçe olmuştur ve bunun karşılığında ise Yıldızeli’mize AK Parti Hükümetleri döneminde ciddi yatırımlar yapılmıştır. Son seçimlerde de 3 İl Genel Meclisi üyemiz ile  Belediye Başkanımız ile yine AK Parti’nin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu Yıldızeli bize göstermiştir ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca bir teşekkürü de burada hem ilçe başkanımıza hem belediye başkanımıza hem il genel meclisi üyelerimize İlçe yönetim kurulu üyelerimize Kadın Kolları Başkanımıza ve Yönetimine, Gençlik Kolları Başkanımıza ve Yönetimine etmek istiyorum. Çünkü Yıldızeli uyumun had safhada olduğu birliğin beraberliğin en üst düzeyde olduğu ilçelerimizden biridir. Bu Birlik beraberlik ile inşallah Cumhuriyetimizin Yüzüncü yılında yapacağımız 2023 seçimlerinde hem Yıldızeli Tarih yazacak hem de Sivas Tarih yazacak” dedi.

                Sivas Milletvekili Semiha Ekinci de “ Kıymetli Yıldızeli Hemşehrilerim öncelikle 7. Olağan kongremiz ilçemize ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun Rabbim bizi çıkmış olduğumuz bu yolda utandırmasın. Kongreler bizlerde düğün bayram havasında geçiyordu ama bu sene maalesef Covid-19 nedeniyle sadece delegelerimizle yapma kararı aldık. Burada görüyorum ki Yıldızelili hemşehrilerimizin 19 Yıl önce vermiş oldukları karar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile inandıkları yolda yol yürümenin gururunu yaşıyorlar. Eğer bugün ülkemiz Doğalgazı buluyor ise, kendi milli otomobilini yapıyor ise, savunmasını yapıyor ise, Covid-19’da tüm gözümüzde büyüttüğümüz ülkeler kendi vatandaşına hizmet vermekte aksar iken Türkiye Cumhuriyetinde bu hizmet 1 kuruş dahi alınmadan tüm vatandaşlarımıza eşit olarak sunuluyor ise, 19 yıldır sizlerin vermiş olduğu destekler sayesindedir. 2023’e yaklaşıyoruz, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı, Partimizin kuruluş tüzüğünde genel başkanımız bize hedef olarak 2023 ve 2053’ü göstermişti. 2023 bizler için sıradan bir tarih değil, 2023’te belki de Türkiye Cumhuriyetinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacağız. Burada da ben inanıyorum ki sayın bakanımızın öncülüğünde Sivas Teşkilatı olarak Sivas Vekilleri olarak hizmet etmeye hep birlikte devam edeceğiz. Yıldızeli bu hizmetlerden en büyük payı alan ilçelerimizden birisi. İnşallah Hızlı tren geldiği zaman Yıldızeli İlçe olarak cazibe merkezi haline gelecektir.” Şeklinde konuştu.

               

Son Olarak Konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise, Siyasetin öznesi millettir. Siyasette söz de karar da milletindir. Talimatı görevi, İktidarı Millet verir, Beklentisi arzusu talebi karşılanması gereken de millettir. Siyaset kendimizi anlatmaktan öte, milleti anlamayı gerektirir. Siyasetin kuralı seçmenin her zaman haklı olmasıdır. Bir yanlışlık varsa siyasetçidir yine sorgulaması gereken de siyasetçinin kendisidir. AK Parti olarak şanlıyız, güçlü bir liderle hep birlikte ülkemizin 21.Yüzyılını inşa ediyoruz. Dünyada hiçbir ülke yoktur ki vatandaşına milletine uçak ambulansla, ambulans helikopterle hizmet edip de bir kuruş para almasın. Helikopterle hastamızı Divriği’den aldık Sivas’a getirdik, Suşehri’nden hastamızı aldık Ankara’ya götürdük hiç birinden bir kuruş para alınmamıştır.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Faaliyet ve gelir gider bilançosu okunarak oylamaya geçildi. Tek Liste ile gidilen kongrede Mevcut Başkan Zahit Doğan güven tazeledi