YAZARLAR

YENİDEN REFAH PARTİSİ YOL HARİTASINI AÇIKLADI: ‘ÖNCE MİLLET”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı MKYK üyesi Cemil Laçiner, partinin yol haritası hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Çetin POLAT/

Yeniden Refah Partisi’nin 3 yıl önce kurulduğunu ve yola çıkarken zorluklarla karşılaşacaklarını bildiklerini söyleyen Laçiner, “Milletimiz için biz varız, Tüm ezilenler için biz varız” dedi.

Partinin kuruluş yıl dönümünde yaptığı yazılı basın açıklamasında, dış güçlere, holding patronları ve medya patronlarına güvenerek yola çıkmadıklarını da vurgulayan Laçiner, “Biz önce Allah’a sonra da bu aziz Millet’e güvenerek yola çıktık. Hakkı üstün tutan, maneviyatçı, nefis terbiyesini esas alan siyaset yapacağız. Siyaseti ibadet olarak gören anlayışla hareket edeceğiz. Dünyacı değil, ahiret öncelikli siyaset yapacağız. Reel politik değil, dava siyaseti yapacağız. Partimiz siyasete zerafet ve nezaket getirecek. Kim yapmış olursa olsun doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme erdemini gösteren siyaset yapacağız. Sadece eleştiren değil, çözüm üreten siyaset. Gizli ajandası olmayan, samimi siyaset, Önce dış güçler, önce İmtiyazlılar anlayışı ile değil, önce millet anlayışı ile yapılan siyaset, söylemlerle eylemlerin uyumlu olduğu siyaset ve gençlere daha çok yer verilen siyaset yapacağız” diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi’nin Türkiye genelinde yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkenin ve milletin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını kaydeden Laçiner, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Medya ambargosu, anket manipülasyonları, yok sayma, kim olursa olsun yeter ki Yeniden Refah olmasın yaklaşımına rağmen, maddi kaynaklarımız sadece üyelerimizin ve gönüllülerimizin fedakarlıklarına dayalı olmasına rağmen, bu mesafeyi almış olmamız büyük bir başarıdır. Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının, azminin ve Milli Görüş davasının bereketinin en büyük ispatıdır. Bu azim ve inançla Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Hak ve Adaletin hakim olacağı Yeni Bir Dünya hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Yeniden Refah Partisi olarak sadece eleştiren değil, Milli Görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettik.

TEHLİKELERİN FARKINDAYIZ

Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz milletimizle paylaştık. Yeniden Refah Partimiz bütün bu konularda Hayra Motor, Şerre Fren olma fonksiyonunu en etkili şekilde icra etti.”