Anahtar Kelimeler: ERLERE YARDIM EĞİTİMİ

YENİ ERLERE İLK YARDIM EĞİTİMİ

Yangında vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak için kendi canlarını hiçe sayarak görev alacak olan yeni itfaiye erleri, ilk yardım eğitimine tabi tutuldu


Çetin POLAT/

Belediyeye bağlı İtfaiye Müdürlüğü’nde görev alacak olan 130 itfaiye erine ilk yardım eğitimi verildi.

Kaza, yangın, doğal afet durumunda ilk müdahaleyi yapan itfaiye erlerinin bilinçli müdahale edebilmesi amacıyla Belediye ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitim çalışmaları gerçekleştirildi.
Bu kapsamda itfaiye erlerine olay yerinde yaralılara ilk yardım eğitimi verilirken, eğitimden faydalanan 130 personele sertifikaları İtfaiye Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle verildi.
Törene Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, İl Sağlık Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç ve sertifika almaya hak kazanan itfaiyeciler katıldı.

İtfaiyecilerin, zorlu konuşlularda cansiperane çalıştıklarını vurgulayan Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “Sağlık çalışanlarımız, itfaiyecilerimiz insanların zor zamanlarında olaylara müdahale ediyor. Zorlu koşullarda cansiperane yapılan bu müdahaleyi yapabilmek içinde bilgi birikim çok önemli böyle alanlarda bu tür eğitimleri önemsiyoruz emek verenlere ve sertifika almaya hak kazanan personellerimize duyarlılıkları için teşekkür ediyorum” dedi.