Anahtar Kelimeler: Yardım bekliyoruz

YAZARLAR

?Yardım bekliyoruz?

Doğduğundan beri sağlık problemleri ile hayata tutunmaya çalışan 12 Yaşındaki Hasan Hüseyin Şaşkın, Şaşkın ailesinin 4 çocuğundan birisi. Aile, böbrekleri alınan Hasan Hüseyin´in hayatta kalması için mücadele ediyor.

Hakan Bakar

 

Baba Ali Osman Şaşkın gazetemize gelerek maddi imkanlarının kalmadığını çocuğunun hastalığının tedavisi için bugüne kadar çok mücadele ettiğini ve sağlığı için bankadan çektiği krediyi ödeyemediğini, çocuğunun tedavisi artık çok çaresiz bir durumda olduğunu ifade ederek şunları dile getirdi.

 

?HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLİYORUZ?

Benim dört çocuğum var. İkisi hasta, büyük olan oğlum Hasan Hüseyin 12 yaşında ve bu yaşına kadar 15 kez ameliyat masasına yattı. Şuan böbrekleri yok. Ben bir baba olarak böbreğimi vermek istiyorum. Ama bu böbreğin oğluma nakil edilmesi için 27 bin liraya ihtiyaç var. Oğlum 12 yaşından bugüne sağlık sonunu yaşamaktadır. Daha önceleri yapılan operasyonlar sonucunda idrar torbası alınarak bir idrar torbası nakli yapıldı. Böbrekler için ben kendi böbreğimi vereceğim. Şu anda onunla beraber hepimiz bir yaşam mücadelesi veriyoruz. Ankara´da böbrek nakli yapılacak. Ben babası olarak kendi böbreğimi vereceğim. Bunun içinde bir operasyon gerekli. Bu operasyon da bizden istenen para ise 27 bin lira. Şuan işsiz olduğum için herhangi bir gücümde yok. Maddi anlamda elimizden geleni biz ailesi olarak yerine getirmeye çalıştık. Ama artık inanın bizimde maddi olarak bir gücümüz kalmadı. Kredi borcum var. Sağlık için para çektik. Ama yetmedi. Oğlum şu anda kendisine her hafta aldığım ilaç ile hayata tutunuyor. Devlet ilacı karşılıyor ama yüzde yirmisini biz ödüyoruz. Her ilaç almamda 400 TL bize ödeme çıkıyor. Devlet büyüklerinden ve hayırsever vatandaşlarımızdan bizlere destek olmalarını bekliyoruz.?şeklinde konuştu.

 

Baba Ali Osman Şaşkın, diğer çocuğunun da Akdeniz anemisi hastalığı ile mücadele etiğini söyleyerek, ?Allah kimseye bu şekilde hastalıklar vermesin. Çok zor durumdayız. Bize yardım etmek isteyen olursa ben telefon numaramı paylaşmak istiyorum, Allah rızası için bana ulaşsınlar.? dedi 

 

Ali Osman Şaşkın hasta çocuğun Babası. Yardım etmek isterseniz bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.  0 537 058 73 69