YAZARLAR

“Yaptığımız Çalışmalar Esnafımızı Güçlendirdi”

Demirgil, “Oda olarak geçmişte yaptığımız çalışmalar bugün esnafımızın daha güçlü ayakta kalmasını sağlamıştır. Bilindiği üzere alın terinin karşılığını ödemek zordur. Ama esnaf kardeşlerimize her zaman yol göstererek elimizden gelen desteği verdik” dedi

Hakan BAKAR

Sivas Tesviyeciler Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, 11 ayın sultanı Ramazan ayını uğurlamanın burukluğu yaşarken, mübarek Ramazan Bayramı’na ise bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Başkan Demirgil, Ramazan bayramının gelmesinin mutluluğunu yaşadığımız şu günlerde içinde bulunduğumuz salgın süreci ile ilgili oda olarak yaptıkları çalışmalardan bahsederek tüm İslam aleminin mübarek ramazan bayramını kutladı.

“BU GÜNLERİ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ATLATACAĞIZ”

İslam dünyasında büyük bir özlemle oruç tutmanın, sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın ön planda yaşandığı ramazan ayını bu sene içinde bulunduğumuz salgın süreci içerisinde biraz buruk duygularla yaşadık diyen Başkan Demirgil, “burada esas olan bizim Türk Milleti olarak birbirimize kenetlenerek yaşadığımız bu günleri güçlü bir şekilde atlatacak olmamızdır. 11 ayın sultanı Ramazanı Şerif’i hep birlikte yaşadık yüce rabbim bizlere bayramı yaşatmanın heyecanı ve mutluluğunu nasip etmekte. Bizler sanayi esnaflarının temsilcisi olarak üyelerimizin her zaman iyi, kötü günde yanlarında olarak birlikten kuvvet doğar anlayışıyla hareket etmeye devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“USTALARIMIZ DÜKKAN SAHİBİ OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞADILAR”

Pandemi sürecinde esnaflarımızın yaşadığı sıkıntıları en aza indirmek için devletimizin desteği ile ekonomik olarak çeşitli destek kredileri ile işlerini sürdürmeleri adına çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Demirgil, “Oda olarak geçmişte yaptığımız birçok çalışma bugün esnafımızın daha güçlü ayakta kalmasını sağlamıştır.  Bilindiği üzere alın terinin karşılığını ödemek zordur. Ama esnaf kardeşlerimize bizler her zaman yol göstererek elimizden gelen desteği verdik. Dükkan sahibi olamayan birçok esnaf arkadaşımız odamız bünyesinde kurmuş olduğumuz kooperatif ile birer dükkan sahibi olmanın haklı gururunu yaşadılar. Bizim gayemiz ustalarımız ne kadar güçlü olursa yaşadıkları şehre de bir o kadar güç katarlar anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Elbet ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu zor günleri birbirimize kenetlenerek hep birlikte daha güzel günlere kavuşmak adına çalışıyoruz. Salgında oda olarak esnaflarımıza günlük ihtiyaçları olan maskeleri teker teker dağıttık. Yine odamıza gelen üyelerimiz ihtiyaç duydukları maskeleri odamız binasından da temin edebildiler. Salgın bizlere dayanışmanın birbirimize destek olmanın önemini bir kez daha göstermiş oldu.” şeklinde ifade etti.

“DESTEKLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER”

Başkan Demirgil, “içinde bulunduğumuz salgın sürecinde bizlere esnaflarımıza her zaman desteklerinden dolayı başta Valimiz Sayın Salih Ayhan’a, yine şehrimizde yaptığı çalışmalar ile sanayi esnafının bir dediğini iki etmeyen Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin’e ve süreç içerisinde bizleri önemseyen destek olan herkese teşekkür ederim.”dedi.

“HER ZAMAN SİVASSPOR’UMUZUN YANINDAYIZ”

Başkan Demirgil, şehrimizin takımı Sivasspor’ oda olarak her zaman destek olduklarını söyleyerek, “Sivasspor’un ligde olması şehrimiz için çok güzel bir duygu. Bizlerde oda olarak sanayideki esnaflarımızın dükkanlarının camlarında Sivasspor bayrağı asmaları adına her fırsatta takımımıza destek vermek için oda olarak ücretsiz bayrak dağıtıyoruz. Şehir hepimizin takım hepimizin. Destek olmamız gerekiyor. Tabi pandemi dolayısıyla liglere ara verildi. Maşlar önümüzdeki günlerde seyircisiz oynayacak. Bizde önümüzdeki sezonda yine tribünlerde yerimizi alacağız. Sivasspor’umuza yarım kalan ligin tamamlanma sürecinde başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı. 

“RAMAZAN BAYRAMINIZI KUTLARIM”

Başkan Demirgil, “Ramazan ayı, insanlar arasında paylaşma ve dayanışmanın yoğun olduğu bir ay olması vesilesiyle gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, cömertliğin ve yardımseverliğin zirveye ulaştığı ay olması hasebiyle içinde yaşadığımız salgın süreci de bu duyguları daha da pekiştirdi. Yaşadığımız sıkıntıları, dostluk ve kardeşlik duygusu ile ortadan kaldırılabilmek için hep birlikte mücadele etti. Garip gurabanın, yoksulun ve yoksunun yaralarını sararak, öksüzün yetimin başını okşayarak birliğimizi ve dirliğimizi daha anlamlı hale getiren çalışmalar ile bu süreci de inşallah yüce rabbim bizlere kolaylıkla atlatmayı nasip edecek. Bereket, bolluk ve yardımlaşmanın alabildiğince arttığı bu kutlu ayı üzülerek te olsa geride bırakıyoruz. Ama yüce rabbim bizlere ramazan ayının sonunda mükafat olarak bir bayram sevinci vermekte. Bizler sabır ve huşu içinde oruçlarımızı ve ibadetlerimizi yaptık. Cenab-ı Allah yapılan ibadetlerinizi kabul etsin. İşte bu duygu düşüncelerle bu vesileyle başta esnaf kardeşlerimin ve tüm Sivaslı hemşehrilerimizin Ramazan bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.