YAZARLAR

“Yapılan anketlere inanmıyoruz”

Özdağ, “Yapılan anketlere bizler inanmıyoruz. Çünkü insanlar anketlere gerçek görüşünü söylemekten çekiniyor. Sahada görünen tablo bizi çok mutlu ediyor. Bizler geleceğin partisiyiz.” dedi.

Hakan BAKAR

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi yöneticileri Sivas’ta yaptıkları basın toplantısı ile yeni kurulan partilerinin tanıtımını yaptı. Aynı zamanda Sivas’ta teşkilatlanma ve yöneticilerin belirlenmesi içinde çeşitli görüşmeler yaptılar.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, PİK. Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Feridun Bilgin, PİK. Başkanı Av. Seren Yıldız Öztürk, Gelecek Partisi İletişim Başkanı Neslihan Çevik, Kurucular Kurulu, PYK üyesi Mehmet Behçet Piker, Sivas’ta Revag Otel’de yaptıkları basın toplantısı ile yeni kurulan partilerinin tanıtımlarını yaptı.

“EYLÜL AYINDA İLK KONGREMİZİ YAPACAĞIZ

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, gerçekleşen basın toplantısında şunları ifade etti. “Sivas’ta olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizler çevremizde yar alan kişiler ile hep birlikte istişare yaparak bir parti kurmaya karar verdik. Tabi önceleri bizi hafife aldılar. Bunlar parti kuramaz dediler. Ama bizler Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu öncülüğünde yedi aylık kısa bir süre içerisinde yapılanmaya giderek Gelecek partisini 152 kişi kurucular kurulu olarak partimizi kurarak çalışmalarımıza başladık. Tabi bu süreçte hepimizin içerisinde bulunduğu Koronavirüs salgını ile karşı karşıya kaldık. Ama bizler Gelecek Partisi olarak imkanlar çerçevesinde sosyal medya ile çalışmalarımızı sürdürdük. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde Ağustos ayı sonuna kadar 81 vilayette 922 ilçede teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamlayacağız. Nasip olursa 2020 Eylül ayının ilk haftasında da ilk kongremizi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLAR ANKETLERE GERÇEK GÖRÜŞÜNÜ SÖYLEMEKTEN ÇEKİNİYOR”

Türkiye’de zaman zaman çeşitli partilerden istifa ederek iktidar olmuş partiler var diyen Özdağ, “Bizlerde çalışmalarımızı güçlü bir şekilde yaparak iktidar olma yolunda ilerlemekteyiz. Sayın Davutoğlu, en fazla oy alan bir Başbakan olarak görevden alınması o dönemde bizleri rahatsız etmiştir. Bizler her zaman kendi fikrimizi ifade etmekten yanayız. Siyasi partiler için Türkiye’de seçim kanunu değişmedikçe bunun bedelini de hep millet öder. Böylece koltuklara yapışan partiler gitmek istemezler. Bizler Gelecek Partisi olarak 2019 Aralık ayında itibaren siyaset sahnesindeyiz. Ve Gelecek Partisi olarak ciddi bir kadroya sahibiz. Şu anda mevcut hükümet bir korku iklimi oluşturmakta. AK Parti ciddi hamleler yaptı. Ama başarı hikayelerinden sonra sanki ölümsüz bir parti gibi bir siyaset yapmak istediler. Hukukun üstünlüğüne riayet etmediler. Şu anda Türkiye kötüye gidiyor. Bunu görmezden gelemeyiz. İşsizlik almış başını gidiyor ve her geçen gün artıyor. Bizler Gelecek partisi olarak 152 cesur arkadaş ile yola çıktık ve halka halka yayılmaya başladık. Yapılan anketlere bizler inanmıyoruz. Çünkü insanlar anketlere gerçek görüşünü söylemekten çekiniyor. Saha da görünen tablo bizi çok mutlu ediyor. Sessiz bir çoğunluk ve buna gençlerde dahil olmak üzere her geçen gün Gelecek partisine ilgi artıyor. Bizler Gelecek partisi olarak Mevlana, Hacı Bektaşi ve Yunus Emre dili ile sevgiyle gönüllere gireceğiz. Şunu da ifade etmek isterim devlet partilerin olmaz, cemaatin olmaz, devlet ancak milletin olur. Biz slogan partisi değiliz, fikir partisiyiz. Geleceğin partisiyiz. Yasakların olmadığı, özgürlüğün ve ekonomisinin düzgün ilerlediği bir ülke nasıl inşa edebiliriz bu yönde çalışmalarımız ve hazır olan projelerimizi iktidar olunca yürürlüğe koyacağız.” şeklinde ifade etti.

“EKONOMİK GÖSTERGE ÇOK BOZUK”

Gelecek Partisi PİK. Başkanı Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Feridun Bilgin, ise “üzülerek söylüyorum Türkiye’de işler iyiye gitmiyor. Ülke göstergesiz bir ülke haline geldi. İktidar tarafından pembe bir tablo çizilmeye çalışılsa da gerçekler ortada. Ekonomik gösterge çok bozuk. İşsizlik zirve de. Halk olarak gerçeği görmek gerek. Bu gidişatla ülke doğru ilerlemez. Bizim topluma karşı borcumuz var. O yüzden Gelecek Partisi olarak ülkenin daha iyi yerlere gelmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz.” Şeklinde dile getirdi.

“SİVAS BİZE UMUT VEREN BİR ŞEHİR”

Gelecek Partisi İletişim Başkanı Neslihan Çevik, ise “Sivas bize umut veren bir şehir. Çok ülkeye gittim. Sivaslının her yerde olduğuna şahit oldum. Tabi Türkiye geneline baktığımızda şu anda görünen karamsar bir toplum haline getirildik. Bizler Gelecek Partisi olarak toplumdaki karamsarlığı ortadan kaldıracağız. Üniversitelerin işlerliğini canlı tutarak özellikle kırsalda bulunan üniversitelerde tarım ve hayvancılığın gençler tarafından sahiplenilmesi adına çalışmalar yapmaktayız. Gençlerimizin toprakla iç içe olması ile hem işsizliğin önüne geçmiş olacağız, hem de tarım ve hayvancılığın daha bilinçli yapılmasını sağlamış olacağız. Gelecek Partisi olarak yeni fikirlere açık bir partiyiz.” şeklinde konuştu.