Anahtar Kelimeler: YEMEĞİ

YAZARLAR

VEDA YEMEĞİ

2021/412 sayılı atama kararı ile ilimizden ayrılacak olan mülki idare amirlerin için veda yemeği düzenlendi

Haber Merkezi/

İlimizde atama kararı ile görev yerleri değişen mülki idari amirlerin onuruna veda yemeği düzenlendi. Veda yemeği, Vali Salih Ayhan ve Eşi Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendinin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Programda konuşan Vali Salih Ayhan, devleti temsil eden bir mesleğe sahip olduklarını belirterek, "Mülki idare, fedakârlık ve cefakârlık isteyen bir meslek. Memleketiniz nere diye sorulduğunda önce görev yaptığınız yeri söyleyeceğiniz, kalpten bağlılık gerektiren bir meslek. Biz iyiliği, güzelliği, hizmeti, yatırımı, insanlar bize teşekkür etsin, alkışlasınlar diye değil; devletin hizmetini vatandaşımıza ulaştırmak, aziz milletimizin bin yıldır süren kutlu yolculuğuna bir taş, bir tuğla koymak ve nihayetinde Allah’ın rızasını kazanmak için yapıyoruz. Bu bir bayrak yarışı; birilerimiz gidiyor, birilerimiz geliyor. Bugün Sivas’taki hemşerilerimize hizmet ediyordunuz yarın ülkemizin başka yerlerindeki vatandaşlarımıza hizmet edeceksiniz. Sizlerle birlikte birçok güzel hizmeti hayata geçirdik. Öncelikle bu şehre vermiş olduğunuz katkılar, yapmış olduğunuz hizmetler vesilesiyle sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum Yüce Türk Milleti’nin, vefalı bir millet olduğunu hepimiz biliriz.  Uzun yıllardan beri görev yaptığım bu aziz şehir vefanın adeta isim bulduğu bir yerdir. Kendine hizmet edeni asla unutmaz ve nereye giderse gitsin hep bir hemşerisi olarak kabul eder. Sizler de bu Sultan Şehrin artık birer hemşerisi olarak yeni görev yerlerinize gideceksiniz ve burada her zaman memleketim diyebildiğiniz bir yer bırakacaksınız. Bundan sonraki görev yerlerinizde de güzel anılarla, güzel hizmetlerle anılmayı rabbim hepinize nasip etsin. Yeni görev yerlerinizin sizler ve aileleriniz için hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum" dedi.

Veda yemeği, Sivas vali yardımcısı iken Şanlıurfa vali yardımcılığına atanan Yeliz Yıldızhan, vali yardımcısı iken Erzincan vali yardımcılığına atanan Yunus Emre Temel, Şarkışla kaymakamı iken ataması yapılan Necati Aktan, Koyulhisar kaymakamı iken Şırnak Uludere'ye ataması yapılan Mehmet Rıdvan Doğan, Akıncılar kaymakamı iken Diyarbakır Lice'ye ataması yapılan Muhammet Evlice, Gölova kaymakamı iken Erzurum vali yardımcılığına ataması yapılan Can Atak, Ulaş kaymakamı iken Samsun Havza'ya ataması yapılan Cengiz Nayman, Yıldızeli kaymakamı iken Iğdır Karakoyunlu'ya ataması yapılan Furkan Atalık, Divriği kaymakamı iken Erzincan İliç'e ataması yapılan Mehmet Bek, Kangal kaymakamı iken Hatay Kumlu’ya ataması yapılan Erinç Demir ile İl Millî Eğitim Müdürü iken Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğüne tayin olan Ebubekir Sıddık Savaşçı için düzenlendi.