Anahtar Kelimeler: VATANDAŞ İSYAN (VİDEO)

YAZARLAR

VATANDAŞ İSYAN ETTİ (VİDEO)

İl genelinde etkili olan kar yağışının ardından mahalle aralarında kar temizliğinin yapılmaması, vatandaşları çileden çıkardı. Belediye kısa sürede harekete geçti

Ayşe Mine EĞÜZ/

Salı günü gece saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte bir gecede şehirdeki her yer beyaz gelinliğini giydi. Kar yağışının ilk dakikalarından itibaren sahada çalışmalar yapan belediye mahalle aralarını sonraki güne bıraktı. 2 gündür zor koşullarda işine gitmeye çalışan vatandaş ise sosyal medya hesabı üzerinden yapılan yorumlarla tepkisini ortaya koydu. Ardından harekete geçen belediye görevlileri mahalle aralarına da el attı.

Yapılan temizleme çalışmalarına katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Belediye ekiplerimizle hemşerilerimizin hizmetindeyiz. Yeter ki rahmet yağsın. Biz çalışır şehrimizi en kısa zamanda tertemiz hale getiririz. Hayatı olumsuz etkileyecek hiçbir ortam bırakmayız. Salı günü geceden itibaren başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte belediye ekibimizle birlikle 7/24 esasında mesai mefhumu gözetmeden başta ana arterler olmak üzere temizledik ve şu anda da mahallelerimizdeki ara sokakları temizliyoruz” dedi.