Anahtar Kelimeler: Ayhan ziyaretlerini sürdürüyor

Vali Ayhan İlçe ziyaretlerini sürdürüyor

Vali Salih Ayhan, İlçe Ziyaretleri Kapsamında Ulaş’ı ziyaret etti.


Zübeyde DARENDELİ

Sivas Valisi Salih Ayhan, ilçe gezilerine devam ediyor. Her fırsatta ilçelerde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Ulaş ilçesine giderek hem kamu yatırımlarını yerinde inceledi hem de hane ziyaretleri geçekleştirdi.

İlk ziyaretini Ulaş Kaymakamlığına yapan Vali Salih Ayhan, kaymakamlık önünde ilçe protokolü tarafından karşılandı. Vali Ayhan, Kaymakam Cengiz Nayman’dan Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar, alınan önlemler ve Vefa Sosyal Destek Gruplarının faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık birimlerini de gezen Vali Salih Ayhan, "Pandemi sürecinde vatandaşlarımıza sağlıklı ve güvenli kamu hizmeti sunmak önceliğimiz olmalı. Maske, mesafe ve temizlik konusunda duyarlı olalım, örnek olalım." ifadelerini kullanarak, çalışanlara başarılar diledi.

-Vali Ayhan’dan Vefa Sosyal Destek Gruplarına Teşekkür

Vali Salih Ayhan, Koronavirüsle mücadelede sahada etkin görev alan ve vatandaşların ihtiyaçlarını ulaştırmak için gayret gösteren Ulaş ilçesi Vefa Sosyal Destek Gruplarına teşekkür ederek, derslerinde başarı gösteren çocuklara da bisiklet hediye etti.

-Vali Ayhan İlçede Esnafları Denetledi

Vali Ayhan, kaymakamlık ziyaretinin ardından ilçe merkezinde esnafları ziyaret ederek, Pandemi sürecinde vatandaşların tedbirlere uyup uymadıklarını yerinde gördü. Esnaflarla sohbet eden Vali Salih Ayhan, salgın döneminde alınan karar ve uygulanan tedbirlere hassasiyet gösteren ilçe halkına teşekkür ederek, ilçe esnafına hayırlı kazançlar temennisinde bulundu.

-Vali Ayhan’dan Hane Ziyaretleri

İlçe programları kapsamında hane ziyaretlerine önem veren Vali Salih Ayhan, Yeşilyurt Mahallesinde oturan vatandaş Hasan Kuruçay'ın evine uğradı. Ailenin taleplerini dinleyen ve çocuklarla yakından ilgilenen Vali Ayhan, "Devletin şefkatli eli her zaman yanınızda olacak." dedi.

Vali Ayhan, daha sonra 1993 yılında Ağrı Doğubeyazıt'ta şehit düşen Jandarma Er Hacı Avcı'nın Ulaş Yenikarahisar Mahallesindeki baba ocağına uğradı. Şehir merkezinde ikamet eden yazın da bir süre Yenikarahisar’da kalan aile ile bir süre sohbet eden Vali Ayhan, şehidimizin anne ve babasının taleplerini de dinledi.

-Örenlice Barajı Tamamlandığında 121 Kişiye İstihdam Sağlayacak

Ulaş ilçe programını, Örenlice Barajı inşaatını gezerek tamamlayan Vali Ayhan ve beraberindekiler, DSİ 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya'dan çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı. Vali Ayhan, “Temelden yüksekliği 38.30 m olan barajda 5.110.000 metreküp su depolanacak olup, 13 bin 490 dekar alanda sulu tarım yapılacaktır. Tesisin işletmeye alınmasıyla 121 kişiye istihdam sağlanarak, ekonomiye yıllık 10 milyon TL katkı sağlanacaktır. Hayırlı olsun.” dedi.

İlçe programında, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdür V. Altan Kaya, Ulaş Belediye Başkanı Turan İlbey ve Ulaş İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Kuruçay ve Ahmet Gençer hazır bulundu.