YAZARLAR

Vali Ayhan´ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Sivas Valisi Salih Ayhan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Ayhan mesajında şunları kaydetti:

Zübeyde DARENDELİ

?Birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kastedenler, dün olduğu gibi bugün de hiçbir vicdanî ve ahlâki değer tanımadan üzerimize gelmeye devam etmektedir. Güvenlik güçlerimiz, ülkemizin güvenliğini sağlamak adına, Çanakkale´de, Dumlupınar´da, Sarıkamış´ta, 15 Temmuz´da olduğu gibi yedi düvele karşı verdiği mücadelenin bir benzerini bugün de terörün maşalarına karşı içerde ve dışarda başarılı bir şekilde yürütmektedir.

Bir şehidimiz, bir gazimiz olduğunda sadece ailelerin değil, bütün milletimizin yüreği yanmaktadır. Güvenlik güçlerimiz yaralandığında canımız acımaktadır. Bizler hiçbir askerimizin, polisimizin tırnağına zarar gelmesini istemeyen, onların, bu ülke için ne kadar kutsal bir görevi yerine getirdiğinin bilincinde olan Yüce Türk Milletiyiz! Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz olarak görüyoruz. İşte, biz böyle asil bir milletiz.

Canları uğruna bu vatanı bizlere emanet eden, devletimizin ve milletimizin bekası uğrunda büyük fedakârlıklar gösteren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu toprakları bizlere vatan yapan güvenlik güçlerimize, onların yakınlarına ve kahraman gazilerimize hizmetkâr olmak, boynumuzun borcudur.

Kahraman gazilerimiz; sizler devletimize ve bizlere emanetsiniz. Hiç şüpheniz olmasın ki, bizler bu emanetlere kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Sizlere karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve sizler için ne yapsak sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Bizler, her zaman sizlerin derdine derman olmaya, sıkıntılarınıza çözüm üretmeye, hüzün ve sevinçlerinizi paylaşmaya hazırız. 

Gaziler Günü nedeniyle büyük Türk Milleti´nin bekası için canlarını ortaya koyan, ebediyete intikal eden şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de mutlu, huzurlu, sağlıklı günler diliyorum.?