Anahtar Kelimeler: UYARMIŞTIK

YAZARLAR

UYARMIŞTIK

Gazetenizde geçtiğimiz haftalarda, 'İşsizlik kapıda' başlıklı haberin ardından ilimizde ücretsiz izin furyası başladı. Bunun yanı sıra çalışma yaşamının kanayan bir yarası olan Kod-29'dan da işçi çıkarmaları yaşandı

-DEMİR ÇELİK FABRİKASI YİNE KAPANDI
-UYANIK İŞVERENLERİN ADRESİ KOD: 29
-ÜCRETSİZ İZİN FURYASI BAŞLADI
-SİVAS’TA KAÇ İŞÇİ KOD 29'DAN İŞTEN ÇIKARILDI?
-HALK MERAK EDİYOR

CHP DE İŞARET ETTİ!
CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun'un günler öncesi yaptığı, 'işsizlik' açıklamasının ardından yaşanan gelişmeler ilimizde yaşanan sorunu gözler önüne serdi. Kısa çalışma ödeneğinin bitmesiyle birlikte başta tekstil sektörü olmak üzere birçok iş yerinde çalışan işçiler ücretsiz izne çıkarıldı.

ASIL SORUN KOD-29
Ücretsiz izinlerin yanı sıra ilimizde işçi çıkarma yasağının olduğu dönemde uyanık işverenlerin başvurduğu kod-29'dan işçi çıkarmaları yaşandı.

O FABRİKA BİR AYDIR KAPALI
Ücretsiz izin ve kod-29'dan işçi çıkarmalarının yanı sıra işçi sorunlarının bir türlü çözülemediği Demir Çelik Fabrikasının da yaklaşık 1 aydır çalışmadığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, burada çalışan işçiler de zorunlu izne çıkarıldı.

TBMM’YE TAŞIYACAK
İşveren tarafından ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranış nedeni ile iş akdinin feshi anlamına gelen Kod 29'dan son 1 yılda 177 bin kişi işten çıkarılırken, Sivas’ta son durumu araştıracak olan CHP Milletvekili Ulaş Karasu, ücretsiz izinler ve Demir Çelik Fabrikasını TBMM gündemine taşıyacak.