Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı toplantının ilk konuğu AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin oldu.
Tarih: 10.1.2019 00:00:03/ 274okunma / 0yorum

Hakan Bakar
Oda yönetimi ve sanayi esnaflarının yoğun katılımıyla Taş Ev Restoranda gerçekleştirilen toplantıda Bilgin, Oda Başkanı Hakan Demirgil´den Sivas´ta yer alan sanayilerde ve esnafların yaşadığı sorunlar ve taleplerin yer aldığı dosyayı teslim alarak şunları ifade etti.
Bilgin, “Biz kesinlikle halkımızı avutmayacak, mazeret de üretmeyeceğiz. Sivas´ta yaşanan tüm sorunları çözmek boynumuzun borcudur. Ankara´da AK Parti´nin gücünü Sivas´a taşıyıp sorunları çözeceğiz. Az konuşup çok çalışacağız.”dedi.
“TÜM ADAYLARI ESNAFLARIMIZ İLE BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”
Çok sayıda sanayi esnafının katıldığı toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Oda Başkanı Hakan Demirgil, Bilgin´in milletvekilliği döneminde şehirde sanayinin birçok sorunuyla ilgilendiğini belirterek, “bizlerin ne problemi olduysa Sayın Hilmi Bilgin Ankara´da olduğu dönemde bize yardımcı olmuştur. Milletvekilliği döneminde Sivas´taki sanayi esnafına yapmış olduğu desteklerinden dolayı tüm üyelerim ve sanayi esnafım adına kendisine teşekkür ediyorum. Sivas´ımız için Başkan adaylığının kendisine hayırlı olmasını diliyorum. Bizler bu programları gerçekleştiriyoruz ki sanayi esnafımız sorunları birebir Başkan adaylarına yöneltsinler. İşte bugün burada sanayinin ve esnaflarının yaşadığı sorun ve talepleri için buluştuk. Sayın Bilgin´e de taleplerin yer aldığı dosyayı teslim ettik. Başkan adayımızın her zaman olduğu gibi yanımızda olacağı bu taleplerle tek tek ilgileneceğinden hiç şüphemiz yok. Kendisine teşekkür ediyorum. Tabi önümüzdeki günlerde diğer partilerin Belediye Başkan adaylarını da ağırlayacağız.

Sanayi esnafı olarak hepsini dinleyeceğiz. Biz kim kazanırsa kazansın, bizim sorunlarımızla ilgilenmeleri için her zaman onların yakasında olacağız. Kamuoyunda bizim sesimiz olan basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlarım. ” dedi.
Oda Başkanı Hakan Demirgil´in yaptığı konuşmanın ardından sanayi ve esnafların yaşadığı sıkıntıları, sorunları bildiğini ve taleplerle ilgili detaylı çalışmaları yaparak çözüm odaklı çalışacaklarını kaydeden AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, Türkiye´nin 31 Mart tarihinde yerel yöneticileri belirlemek üzere sandık başına gideceğini vurgulayan Bilgin, AK Parti´nin tek rakibinin bir önceki aldığı oy oranları olduğunu söyledi.

“ORTAK AKIL VE İSTİŞARE İLE HİZMET EDECEĞİZ”
Bilgin, 16 yıl boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerek Türkiye, gerekse Sivas´ta hizmet etmiş bir kadronun adayı olduğunu belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemize, şehrimize ve milletimize nasıl hizmet edeceğimiz AK Parti´nin hizmet ve siyasi hayatında bellidir. Sivas´ımıza büyük hizmetler kazandırdık ama Dünya, Türkiye ve Sivas gelişiyor. Bizde bu gelişmeye ayak uydurarak her kesime hitap edebilecek ihtiyaç duyulan projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Tüm insanların iyi ki Sivas´ta yaşıyorum diyebileceği bir şehir oluşturmak temel hedefimizdir. Biz anlayışı, ortak akıl ve istişare ile hizmet edeceğiz. Milletin rızasını alacağız. Ben yaptım oldu anlayışına asla yer vermeyeceğiz. Milletimizin istemediği, rahatsız edecek, huzursuz edecek hiçbir icraatı yapmayan AK Parti´nin temsilcileri olarak bundan sonrada milletimizin görüşüyle hareket edeceğiz. Biz kesinlikle halkımızı avutmayacak, mazeret de üretmeyeceğiz. Sivas´ta yaşanan tüm sorunları çözmek boynumuzun borcudur. Ankara´da AK Parti´nin gücünü Sivas´a taşıyıp sorunları çözeceğiz. Az konuşup çok çalışarak şehrimizi kalkındırmak ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir Sivas bırakabilmek için gece-gündüz ortak akılla seferber olacağız.” şeklinde ifade etti

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”
Sanayi noktasında ise sanayinin hizmet duyduğu bir ihtiyaç varsa, doğru olan neyse ortak akılın ortaya çıkardığı sonuca göre var gücümüzle çalışacağız. Sanayilerimizin gelişmesi ve buna bağlı olarak istihdamın kat be kat arttırılması önceliğimizdir. Bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Mazeret yok. Az konuşup çok çalışacak Sivas´ta yaşanan tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Geleceğe temiz olan tüm insanların talep ettiği bir şehir bırakmaya çalışacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile görüştüm. Yakın bir zamanda ilimize gelecek ve sanayinin kalkınması için hedeflerimizi söyleyecek, taleplerde bulunacağız. Bizim tek derdimiz Sivas´tır. Uzun yıllardır partime hizmet veriyorum. Bu şehirde dik ve alnımız ak şekilde gezip, halkın karşısına çıkmak kadar mutlu bir şey olamaz. İstihdama katkı sağlayan, el emeği göz nuru çalışan sanayici esnafın her zaman yanında olacağız. 31 Mart´tan sonra başkan olsam da olmasam da gönül bağımız hiçbir zaman kopmayacak. Yaklaşık 1 aydır şehrimizde tüm mahallelerimizi tek tek gezip halkımızla bir araya geldik. Tespitlerimizde halkımızın reisimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan´a güveninin tam olduğunu gördük. Partimize güveniyorlar, gelecek yatırımların da AK Parti ile gelebileceğine inanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“ALT GEÇİT YAPILMASI GEREKEN YERLERE ODAKLANACAĞIZ”
Seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğumuz gezilerde halkımızın en öncelikli talepleri trafik noktasında yoğunlaşıyor. Bu nedenle alt geçit yapılması gereken yerlere odaklanacağız. 2019 yılında derhal başlayacağımız projelerin başında otoparklar gelecek. Hem park sorununun ortadan kaldırılması hem de otopark kültürünün gelişmesi için büyükşehirlerde olduğu gibi inşa ettiğimiz otoparklardan vatandaşlarımız belli bir süre ücretsiz faydalanabilecek. Ayrıca Sivas-Erzincan yolunda bazı talepler oluştu. Burada bulanan tüm geçitler ve kavşaklarda çalışma yürütecek ihtiyaçları gidereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kadınlarımız özellikle mahallelerde bölge parkları ve kültür evleri talep ediyor bunların da yapılmasını sağlayacağız. İstihdam anlamında Demirağ OSB´yi hızla tamamlayıp şehrin teşvik uygulamasını daha iyi bir noktaya getirmek için çalışacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve sizlerin katılımıyla önümüzdeki süreçte düzenleyeceğimiz bir toplantıda şehrin yatırım alanlarıyla ilgili talepleri masaya yatıracağız.”şeklinde dile getirdi.
Başkan Demirgil tarafından Bilgin´e takdim edilen dosyanın içerisinde 4 Eylül ve Ata Sanayi´de yaşanan sorunlar şu şekilde sıralandı;

“Her iki sanayi sitesi de rantabl çalışmıyor bunun için acilen önlem alınmalı. Kasisi, Atatürk Caddesi´nden Ata Sanayi´ye giriş ve sanayilerde kemer sorunları yaşanıyor. 4 Eylül Sanayi Sitesi´ndeki kavşaklarda düzenleme yapılmalı. Bankalar sanayi sitelerine ATM yerleştirmeli. Fiber internet bağlanmalı. Özellikle traktörlerin park edildiği yeşil alanların girişi elden geçirilmeli. Güvenlik getirilmeli. Altyapı sorunu ortadan kaldırılmalı. Kamu kurum ve kuruluşlarına ait araçların yedek parça temini, bakım ve onarımlarının başka illere yaptırılmasının önüne geçilmeli.”
‘Sanayi esnafları soruyor başkanlar cevaplıyor´ toplantısı Bilgin´in sanayi esnafından gelen soruları cevaplamasıyla son buldu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için ilk açık hava mitingini Sivas´ta düzenledi. Sivas´ın sorunlarına değinen Karamollaoğlu, ‘´Sivas Türkiye´nin 2´nci büyük vilayeti ama gelir seviyesi yönünden çok gerilerde. Göç almamız için hükümetin mutlaka üretime dönük yatırımlara destek vermek lazım.”
‘Seçimin kazananı olacağız´
‘Seçimin kazananı olacağız´
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Özkan Turan Navruz, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Navruz, Sivas´ta üç partinin başa baş ilerlediğini söyleyerek, ‘´Vatandaşımızın akılcı bir oy kullanacağını ve Milliyetçi Hareket Partisini seçimin kazanan tarafı olarak çıkartacağını düşünüyorum´´ dedi.
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
Kaya, “Mahallemizin yaşam kalitesini yükselteceğim. Her ay bir kültür turu gezileri düzenleyerek mahalle sakinlerini görmedikleri yerlere götürerek yeni yerler görme imkanları oluşturacağım.”dedi.
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Saadet Partisi il başkanı Mehmet Zahit Tokgöz 16 Mart 2019 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı´nda düzenleyecekleri miting hakkında gazetemize bilgi verdi
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim mitinglerinde ‘´Sivas´a 28 milyar TL yatırım yaptık´´ ifadelerini TBMM gündemine taşıdı.
Kimseyle ittifakımız yok
Kimseyle ittifakımız yok
Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, Türkiye genelinde 1398 bölgede aday gösteren tek parti olduklarını söyleyerek, ´´Bizim kimseyle ittifakımız yok. Bu iftiralara vatandaşımız kanmasın. Adayımız, Rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş halkımız tarafından büyük teveccüh görüyor´´ dedi.
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
Seçim çalışmaları kapsamında Sivas´a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen mitingde Sivaslılarla bir araya geldi. Soylu, ülke genelinde ve Sivas´ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, ‘´ "Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik" dedi.
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Sivas Tarihi Kent meydanında bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. 
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, düzenlediği program ile projelerini açıkladı, ‘Derman Belediyeciliği´ sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Akyıldız, ‘´En önemli projelerimizden biri ‘Derman Kooperatifi´. İddia ediyorum bu proje ile göç veren değil göç alın bir Sivas olacak´´ dedi.
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı.
AK Parti anket yapıyor
AK Parti anket yapıyor
Kapı kapı dolaşarak vatandaşlara “hangi partiye oy vereceksiniz?" sorusunu yönelten AK Parti´li üyeler halkın nabzını yokluyor
Sivas hepimizin
Sivas hepimizin
Seçimlerde hangi aday kazanırsa kazansın sonuç itibariyle vatandaşı her yönüyle kucaklayarak şehre değer katacak işleri yapacağı bir gerçek. Unutmayalım ki “Sivas hepimizin” her daim hoşgörülü olmaya devam edelim.
Meydanlar Isınıyor
Meydanlar Isınıyor
Yerel seçimler için artık son viraja girdik diyebiliriz. Vatandaşlar yavaş yavaş oylarını kime vereceğini netleştirmek üzere. Parti Başkan adayları neredeyse yedi yirmi dört sahada aktif bir şekilde vatandaşlar ile yakın temas içerisinde.
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Sivas Kangallılar Derneği düzenlediği yemek organizasyonu ile gergin siyaset ortamına örnek bir davranışta bulundu.
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) Sivas Belediye Başkan adayı olan Ali Akyıldız, esnaf teşkilatıyla bir araya geldi.
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız´ın eşi Zeynep Akyıldız, tüm mahallelerde evleri kapı kapı dolaşarak seçim çalışması yürütüyor. Broşürler dağıtan Zeynep Akyıldız, gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Bilgin. “Biz sadece belediye hizmetleri yapan değil herkesin istediği bir belediyeciliği ortaya koymak için buradayız. ´Ben´ değil ´biz´ mantığıyla katılımcı ve hesap verebilirlik şeklinde bir belediyecilik anlayışında olacağım. İnsanların kendini mutlu güvende hissettiği bir belediyemiz olacak. Az konuşup çok çalışacağız. Gönül belediyeciliği yapacağız. Ehliyetten ve liyakatten uzaklaşmayacağız.” dedi.
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
Seçilmiş, “Şu anda yurtlara on bin kişiden dört bin beş yüzü yerleştirildi. Diğerleri de yerleştirilince sorunlarda sıkıntılarda daha da büyüyecek ve artacak. Alt yapısı gereği merkeze taşımada zorluk yaşamayacak Cumhuriyet Üniversitesindeki bazı bölümler şehir merkezine kaydırılırsa şehir için ekonomik anlamda yeniden bir kazanç elde edilir. Biz çalışmalarımızla rutin belediyeciliğin dışına çıkacağız.”dedi.
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
Demirgil, “Biz sanayi esnafları olarak belediye başkanlarından çok çektik. İnşallah bu dönem her şey düzelir. Ustalarımız tam büyüyecek, cihaza, dükkanın içine yatırım yapacak haydi sanayiyi taşıyoruz diyen birileri çıkıyor. Siyasilerin sanayi sitelerinden ellerini çekmelerini istiyoruz. Bize dokunmasınlar yeter. Eğer yapacakları var ise eksik olan ihtiyaçlarımızı tamamlasınlar bizim için yeterlidir.” dedi.
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
Develi, “Şehrin ekonomik yapısının da ne durumda olduğunu o şehrin çarşısındaki küçük esnaf bilir. O yüzden şehir halkının ve küçük esnafın fikirlerinin önemsenmesi gerekir.” dedi.
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul´da yaşayan Sivaslı vatandaşlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sivaslı bir siyasetçiyle çocuklara ilişkin yaşadığı bir diyaloğu anlatan İmamoğlu, “Çocukların o derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım.” dedi. 
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Ürgüp, “Biz şehrin her anlamda cazibe merkezi olmasından yanayız. Projeler konusunda eski dönem, mevcut devam eden projeler ile yeni projelerimizin hepsini şehrin belediye başkanı seçildiğim taktirde kesintisiz bir şekilde şehre kazandıracağız. Halkımız teveccüh gösterip bizlere oy verirde mührü alırsak şehri adeta baştan aşağıya projeler ile her alanda şahlandırarak Sivas´ı cazibe merkezi yapacağız.” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
booked.net
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

Hz. Muhammed
Gezegenler arasında sadece Venüs saat yönünde döner.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59