Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı toplantının ilk konuğu AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin oldu.
Tarih: 10.1.2019 00:00:03/ 175okunma / 0yorum

Hakan Bakar
Oda yönetimi ve sanayi esnaflarının yoğun katılımıyla Taş Ev Restoranda gerçekleştirilen toplantıda Bilgin, Oda Başkanı Hakan Demirgil´den Sivas´ta yer alan sanayilerde ve esnafların yaşadığı sorunlar ve taleplerin yer aldığı dosyayı teslim alarak şunları ifade etti.
Bilgin, “Biz kesinlikle halkımızı avutmayacak, mazeret de üretmeyeceğiz. Sivas´ta yaşanan tüm sorunları çözmek boynumuzun borcudur. Ankara´da AK Parti´nin gücünü Sivas´a taşıyıp sorunları çözeceğiz. Az konuşup çok çalışacağız.”dedi.
“TÜM ADAYLARI ESNAFLARIMIZ İLE BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”
Çok sayıda sanayi esnafının katıldığı toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Oda Başkanı Hakan Demirgil, Bilgin´in milletvekilliği döneminde şehirde sanayinin birçok sorunuyla ilgilendiğini belirterek, “bizlerin ne problemi olduysa Sayın Hilmi Bilgin Ankara´da olduğu dönemde bize yardımcı olmuştur. Milletvekilliği döneminde Sivas´taki sanayi esnafına yapmış olduğu desteklerinden dolayı tüm üyelerim ve sanayi esnafım adına kendisine teşekkür ediyorum. Sivas´ımız için Başkan adaylığının kendisine hayırlı olmasını diliyorum. Bizler bu programları gerçekleştiriyoruz ki sanayi esnafımız sorunları birebir Başkan adaylarına yöneltsinler. İşte bugün burada sanayinin ve esnaflarının yaşadığı sorun ve talepleri için buluştuk. Sayın Bilgin´e de taleplerin yer aldığı dosyayı teslim ettik. Başkan adayımızın her zaman olduğu gibi yanımızda olacağı bu taleplerle tek tek ilgileneceğinden hiç şüphemiz yok. Kendisine teşekkür ediyorum. Tabi önümüzdeki günlerde diğer partilerin Belediye Başkan adaylarını da ağırlayacağız.

Sanayi esnafı olarak hepsini dinleyeceğiz. Biz kim kazanırsa kazansın, bizim sorunlarımızla ilgilenmeleri için her zaman onların yakasında olacağız. Kamuoyunda bizim sesimiz olan basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlarım. ” dedi.
Oda Başkanı Hakan Demirgil´in yaptığı konuşmanın ardından sanayi ve esnafların yaşadığı sıkıntıları, sorunları bildiğini ve taleplerle ilgili detaylı çalışmaları yaparak çözüm odaklı çalışacaklarını kaydeden AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, Türkiye´nin 31 Mart tarihinde yerel yöneticileri belirlemek üzere sandık başına gideceğini vurgulayan Bilgin, AK Parti´nin tek rakibinin bir önceki aldığı oy oranları olduğunu söyledi.

“ORTAK AKIL VE İSTİŞARE İLE HİZMET EDECEĞİZ”
Bilgin, 16 yıl boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerek Türkiye, gerekse Sivas´ta hizmet etmiş bir kadronun adayı olduğunu belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemize, şehrimize ve milletimize nasıl hizmet edeceğimiz AK Parti´nin hizmet ve siyasi hayatında bellidir. Sivas´ımıza büyük hizmetler kazandırdık ama Dünya, Türkiye ve Sivas gelişiyor. Bizde bu gelişmeye ayak uydurarak her kesime hitap edebilecek ihtiyaç duyulan projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Tüm insanların iyi ki Sivas´ta yaşıyorum diyebileceği bir şehir oluşturmak temel hedefimizdir. Biz anlayışı, ortak akıl ve istişare ile hizmet edeceğiz. Milletin rızasını alacağız. Ben yaptım oldu anlayışına asla yer vermeyeceğiz. Milletimizin istemediği, rahatsız edecek, huzursuz edecek hiçbir icraatı yapmayan AK Parti´nin temsilcileri olarak bundan sonrada milletimizin görüşüyle hareket edeceğiz. Biz kesinlikle halkımızı avutmayacak, mazeret de üretmeyeceğiz. Sivas´ta yaşanan tüm sorunları çözmek boynumuzun borcudur. Ankara´da AK Parti´nin gücünü Sivas´a taşıyıp sorunları çözeceğiz. Az konuşup çok çalışarak şehrimizi kalkındırmak ve gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir Sivas bırakabilmek için gece-gündüz ortak akılla seferber olacağız.” şeklinde ifade etti

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”
Sanayi noktasında ise sanayinin hizmet duyduğu bir ihtiyaç varsa, doğru olan neyse ortak akılın ortaya çıkardığı sonuca göre var gücümüzle çalışacağız. Sanayilerimizin gelişmesi ve buna bağlı olarak istihdamın kat be kat arttırılması önceliğimizdir. Bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Mazeret yok. Az konuşup çok çalışacak Sivas´ta yaşanan tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Geleceğe temiz olan tüm insanların talep ettiği bir şehir bırakmaya çalışacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile görüştüm. Yakın bir zamanda ilimize gelecek ve sanayinin kalkınması için hedeflerimizi söyleyecek, taleplerde bulunacağız. Bizim tek derdimiz Sivas´tır. Uzun yıllardır partime hizmet veriyorum. Bu şehirde dik ve alnımız ak şekilde gezip, halkın karşısına çıkmak kadar mutlu bir şey olamaz. İstihdama katkı sağlayan, el emeği göz nuru çalışan sanayici esnafın her zaman yanında olacağız. 31 Mart´tan sonra başkan olsam da olmasam da gönül bağımız hiçbir zaman kopmayacak. Yaklaşık 1 aydır şehrimizde tüm mahallelerimizi tek tek gezip halkımızla bir araya geldik. Tespitlerimizde halkımızın reisimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan´a güveninin tam olduğunu gördük. Partimize güveniyorlar, gelecek yatırımların da AK Parti ile gelebileceğine inanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“ALT GEÇİT YAPILMASI GEREKEN YERLERE ODAKLANACAĞIZ”
Seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğumuz gezilerde halkımızın en öncelikli talepleri trafik noktasında yoğunlaşıyor. Bu nedenle alt geçit yapılması gereken yerlere odaklanacağız. 2019 yılında derhal başlayacağımız projelerin başında otoparklar gelecek. Hem park sorununun ortadan kaldırılması hem de otopark kültürünün gelişmesi için büyükşehirlerde olduğu gibi inşa ettiğimiz otoparklardan vatandaşlarımız belli bir süre ücretsiz faydalanabilecek. Ayrıca Sivas-Erzincan yolunda bazı talepler oluştu. Burada bulanan tüm geçitler ve kavşaklarda çalışma yürütecek ihtiyaçları gidereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kadınlarımız özellikle mahallelerde bölge parkları ve kültür evleri talep ediyor bunların da yapılmasını sağlayacağız. İstihdam anlamında Demirağ OSB´yi hızla tamamlayıp şehrin teşvik uygulamasını daha iyi bir noktaya getirmek için çalışacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve sizlerin katılımıyla önümüzdeki süreçte düzenleyeceğimiz bir toplantıda şehrin yatırım alanlarıyla ilgili talepleri masaya yatıracağız.”şeklinde dile getirdi.
Başkan Demirgil tarafından Bilgin´e takdim edilen dosyanın içerisinde 4 Eylül ve Ata Sanayi´de yaşanan sorunlar şu şekilde sıralandı;

“Her iki sanayi sitesi de rantabl çalışmıyor bunun için acilen önlem alınmalı. Kasisi, Atatürk Caddesi´nden Ata Sanayi´ye giriş ve sanayilerde kemer sorunları yaşanıyor. 4 Eylül Sanayi Sitesi´ndeki kavşaklarda düzenleme yapılmalı. Bankalar sanayi sitelerine ATM yerleştirmeli. Fiber internet bağlanmalı. Özellikle traktörlerin park edildiği yeşil alanların girişi elden geçirilmeli. Güvenlik getirilmeli. Altyapı sorunu ortadan kaldırılmalı. Kamu kurum ve kuruluşlarına ait araçların yedek parça temini, bakım ve onarımlarının başka illere yaptırılmasının önüne geçilmeli.”
‘Sanayi esnafları soruyor başkanlar cevaplıyor´ toplantısı Bilgin´in sanayi esnafından gelen soruları cevaplamasıyla son buldu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Seçilmiş Başkan adayı
Seçilmiş Başkan adayı
1996 ile 2004 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş Saadet Partisinden Sivas belediye başkan adayı olarak açıklandı.
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
HÜDA PAR´ın 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlere katılmama kararını açıklamasıyla seçime katılacak parti sayısı 12´ye düştü.
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
Er, “Bir belediye başkan adayı olarak işsizliği de çözüm bulacağımız projeler üzerinde çalışıyoruz. Biz işsizliği çözersek, bununla beraber göçüde çözmüş ve önlemiş olacağız.”
“Birlikte çalışacağız”
“Birlikte çalışacağız”
Halkın gönlündeki projeleri çok iyi biliyoruz. Eğer sizlerden biri Belediye Başkanı olsa bende bunu yapacaktım şeklinde önemli içten samimi projeleri yapacağız. Halkımızın duasına ve desteğine ihtiyacımız var. Tüm engelleri birlikte aşacağız.
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
Akyıldız, “Bizim önceliğimiz kul hakkı gözetmektir. Belediye Başkanlığı demek bütün projelerin haktan yana projeler olması demektir. Rantın değil, halkın belediye başkanı olacağım. Biz Sivaslı kardeşlerimize güveniyoruz.”dedi.
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
AK Parti´den 3´üncü dönemde de aday gösterilen Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür etti.
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "16 yılın sonunda diyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber, Türkiye´de millet iradesinin tam anlamıyla egemen olmasıyla beraber, biz daha yeni başlıyoruz. İlk günkü aşkla, heyecanla yeni başlıyoruz çünkü daha yapacak çok işimiz var." dedi.
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
Belediye Başkanlığı Seçim sürecinde adaylar projelerini yavaştan duyurmaya çalışırken, Halk ise orijinal projeleri hangi adayın söyleyeceğinin peşinde.
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
BBP Genel Başkanı Destici, "Büyük Birlik Partisi hazırlıklarını bütün büyükşehir, il, ilçe ve beldelerde aday çıkarma üzerine yapmaktadır. Bunun istisnaları olabilir ama biz istisnalarla değil genelle uğraşıyoruz." dedi.
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin, "aday açıklamasını bu hafta sonunda yapacağız." dedi.
İstanbul´a iki Sivaslı aday
İstanbul´a iki Sivaslı aday
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Sivaslıların ağırlıklı bir nüfusa sahip olduğu İstanbul´da, adaylar arasında iki Sivaslı hemşehrimiz bulunuyor
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkalığı´na Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından Emre Kayalı atandı.
 “Biz herkes için varız”
“Biz herkes için varız”
Er, “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediye çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediyeye seçildiğimizde müsriflikleri ortadan kaldıracağız. İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız.”dedi.
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
Süer,“Gençlerin içinde şuurlu, bilinçli bir genç olarak halkımızın sorunlarına daha iyi, net bir çözüm oluşturabilmek için bu yola çıktım. En genç il genel meclis üyesi aday adayıyım.” dedi.
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yıl başından itibaren, elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yüzde 10 indirim yapılacağını söyledi.
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Zara ilçesinde incelemelerde bulundu.
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Sivas giderek sahipsiz bir hâle getirilmiştir. Şehrin acil ihtiyacı olan yatırımlar sadece seçim vaatlerinde kalmıştır. Her seçim döneminde söz verilen ve son olarak ağustos ayında teklifleri toplanan Sivas Lojistik Köy Projesi, neden hala onayda bekletilmektedir. Kayseri´deki proje iptal edilmiş, yoksa aynı durum Sivas için demi geçerlidir” dedi.
"Türk´ü öfkelendirmeyin"
"Türk´ü öfkelendirmeyin"
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 2019 Yılı Bütçe Görüşmeleri devam ediyor. Geçtiğimiz gün 2017 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grubu adına İstanbul MHP Milletvekili hemşerimiz Dr. Hayati Arkaz konuştu. Arkaz; "Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşıyoruz. Bedeli en ağır şekilde ödenmiş Gazi Meclisin çatısı altındayız. Bin yıldır bu topraklarda bedel ödüyoruz, bedel ödemeye devam ediyoruz." dedi.
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülen 2019 Bütçesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek 2019 Bütçesi üzerine dünkü oturumda bir konuşma yaptı. Özyürek; " Sivas´ta iş yok, aş yok, lütfen, bari bırakın da maden ocaklarımıza, oraya yatırım için gelen iş adamlarımızın önünü açalım. Bir an önce bürokrasinin önünü açılarak ruhsat ve diğer çalışma izinlerinin de çıkarılmasını istiyoruz." dedi.
CHP Sivas belediye başkan adayı Akyıldız
CHP Sivas belediye başkan adayı Akyıldız
Cumhuriyet Halk Partisi´nde (CHP) yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrası belediye başkan adayları belli oldu. CHP´nin merakla beklenen Sivas Belediye Başkan Adayı geçtiğimiz dönem CHP Sivas Milletvekili olan Ali Akyıldız olduğu duyuruldu.
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde 2019 Bütçe görüşmeleri sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM Genel Kurulunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savuma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının bütçe görüşmeleri için CHP adına konuştu. Karasu; "İnsani Gelişme Vakfının Türkiye´de ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı araştırmada Türkiye´nin en yüksek insani gelişme düzeyine sahip ilk 10 belediyesi Cumhuriyet Halk Parti´li belediyelerdir." dedi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Atatürkçü düşünmek!
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Finansal coşkunun anlamı
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
Dinin içinin boşaltılması
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Kalp-hürmet-hizmet-merhamet
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
İyi işler, güzel eserler
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
EKONOMİDE MEGALOMAN DAVRANIŞLAR
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Mozart ve Beethoven dinlemek
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Ne olabilir ve ne yapmalı?
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Bana takipçi sayını söyle
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Aile Sosyal Politikalar Spor Kulübünün Sporcu Potansiyeli
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
DALÂLETTEN ŞEHÂDETE MALCOLM X
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
booked.net
Çizik bir elmas, çizik olmayan bir çakıl taşından daha iyidir.

KONFİÇYÜS
Samanyolu´nda bulunan yıldızların sayısı dünya üzerinde bulunan ağaç sayısından azdır. Samanyolu´nda bilinen 100 milyar yıldıza karşılık, dünyada 3 trilyonun üzerinde ağaç olduğu biliniyor.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59