sedat
12.10.2018 23:53:19
İNSANLARLA DALGA GEÇMEYİN , KAFELEREDE BİR BAKIN,NE İNDİRİMİ KARDEŞİM TEK BİR SİGARA BÖREĞİNE 8 TL İSTİYORLAR

Anahtar Kelimeler: Üniversite yüzde indirim

YAZARLAR

Üniversite´den yüzde 10 indirim

Erkul, ?Üniversitemiz bünyesinde yaklaşık 60 bin öğrencimiz öğrenim görmekte. Rektörlüğümüze bağlı birimlerde ve kampüs içerisindeki özel işletmelerde 3 ay boyunca yüzde 10 indirim yapacağız.?dedi.

Hakan Bakar

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ), "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı" kapsamında, kampüs içerisinde yer alan bazı özel işletmelerde ve rektörlüğe bağlı birimlerde yüzde 10 indirim yaparak destek verdi.

CÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Erkul, merkezi kafeterya önünde yaptığı basın açıklamasında, enflasyonla topyekun mücadele kapsamında üniversite olarak, üzerimize düşen her ne var ise ilk günden yaptıklarını söyledi.

Bunun sembolik bir anlamı olduğunu ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ulusal anlamdaki çağrısına yanıt verme anlamında çok önemli olduğunu vurgulayan Erkul, "Bunun ülkemizin bütün kurumlarına örnek olmasını temenni ediyorum. Bu çerçevede üniversitemizin kendi işletmelerinde yüzde 10 indirime başlıyoruz. Vakfımıza bağlı kiracı işletmeciler de kampanyamıza destek verdi. Bunun çok büyük anlamı, çok büyük derinliği olduğunu düşünüyorum. Uluslararası kuşatılmışlık içerisinde, ülkemizin ekonomik anlamda kuşatıldığı dönemde bunun anlamlı olduğunu düşündük. Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında başlatılan çağrıya destek olduğumuzu ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

Erkul, yaklaşık 60 bin öğrencinin öğrenim gördüğü üniversitede, rektörlüğe bağlı birimlerde ve kampüs içerisindeki özel işletmelerde 3 ay boyunca yüzde 10 indirim uygulayacağını belirtti.

CÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Hakan Yekbaş da vakıf kantinlerinde zarar etmesinden dolayı şimdilik bir indirime gitmeyeceklerini dile getirerek, "İleriki dönemlerde kampanyaya bakmaksızın öğrenciler için gereken indirimler uygulanacak." şeklinde ifade etti.