YAZARLAR

Üniversitedeki Gölet ilgi odağı oldu

Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz ve Memur-Sen İş Kolu Başkanları Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız´a nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette Üniversitede yapılan çalışmalar hakkında görüş alış-verişinde bulunuldu.

Ziyaretin ardından Memur-Sen heyeti yerleşkeye yeni kazandırılan Gölet ve MiniSivas alanını gezip yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı buldu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine yapılan çalışmalar hakkında görüşlerini dile getiren Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, ?Bugün Memur-Sen Sivas ailesi olarak 11 hizmet kolumuzun başkanlarıyla beraber Rektörümüzü ziyarete geldik. Bir Sivaslı olarak maalesef birçok şeyden haberimizin olmadığını öğrendim. Her şeyden önce 153 bin fidanın dikildiğini biz burada öğrendik, bu çok güzel bir uygulama. Bizim üniversitemiz alanında bu kadar fidanın dikilmiş olmasının Sivas´a örnek teşkil etmesi gerektiğine inanıyorum. Yine kendi adımıza örnek alacağımız bir proje; üniversite çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin adına doğum gününde fidan dikilmesi. Bu da gerçekten güzel. Hele ki bu son gördüğümüz gölet harikulade olmuş. Yapanların eline, emeğine sağlık. Sivas´ın bir takım eserlerinin burada sergileniyor olması yine bizleri son derece memnun etti, çok teşekkür ediyoruz. Sayın Rektörümüzün zaten yapmış olduğu diğer faaliyetleri biz biliyorduk. 4 Eylül Kültür Merkezi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, hastanemizin yeniden yapılması ve yenilenmesi gibi çalışmalarının farkındaydık ama bu tür doğa ile ilgili çalışmaları görünce son derece memnun olduk. Rabbim yâr ve yardımcısı olsun.? dedi. /Bahar HIZAR