sedat
5.10.2018 00:07:39
Allah rızası için camileri hijyen hale getirin, boş şov yapmayın, ulu camiye girince insanın burnu yanıyor pis kokudan,ramazandan sonra bütün camilerin halılarının her yıl yıkatılması lazım yokmu camilerin sahibi yöneticisi insaf yanı,

taner
5.10.2018 00:11:03
AYRICA ELİNE MİKROFONU İLK KAPAN CUMA GÜNLERİ ÇIKIP İLERİ GERİ KONUŞMASIN SÜREKLİ ELEŞTİREL OLMASIN İNSANLARA CAMİYİ SEVDİRSİN SÜREKLİ BAĞIRMASIN, HİTABI BİLMEYENI ÇIKARMAYIN KÜRSÜYE, BİR DİĞER HUSUS ÖNUNE GELEN MUEZİNLİK YAPMASIN BİRAZ ÖNEM VERİLSİN..

Anahtar Kelimeler: Ulvi görev icra ediyoruz

YAZARLAR

?Ulvi bir görev icra ediyoruz?

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Sivas İl Müftülüğü tarafından din görevlilerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Hakan Bakar

 

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla cami imamları ve din görevlileri kahvaltıda bir araya geldi.

 

Sivas İl Müftülüğü tarafından organize edilen kahvaltı programına, Sivas Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, din görevlileri, imamlar ve vaizler katıldı.

 

?ULVİ BİR GÖREV İCRA EDİYORUZ?

 

Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş camiler ve din görevlileri haftası dolayısıyla yaptığı konuşmada şunları dile getirdi. ?Din görevlilerimiz dünyanın en güzel işlerinden birini yapıyorsunuz. Fakat güzel olduğu kadar en zor işlerinden biride bu oluyor. Çok zor şartlarda mezralarda, köylerde, yaz, kış yazın her bölgede bulunan camilerde görev yapıyorsunuz. İnsanlara hakkı hakikati anlatıyorsunuz. Tabi önce biz en doğrusunuz bileceğiz ki anlatması kolay olsun. Özellikle mezrada görev yapanlar için durum hiç de kolay değil. Ama biz bu ulvi görevden dolayı cenabı hakka ne kadar dua etsek azdır. Birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi açısından güzel bir program oldu. Bundan sonrada ara sıra bu şekilde programlar yaparak, hizmet konularını konuşarak, paylaşarak, ortak noktada buluşacağız. Biz toplumda bir boşluk bırakmayacağız. Boşluk bırakmayalım ki yanlış düşüncesi olanlar var ise, bu boşluklara giremesinler. Memleketimizi yarınlara hazırlayan sizlerseniz. Bizim her yaştan muhatabımız vardır. O yüzden görevimizi layıkıyla yerine getirelim. Hepinizin Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutluyorum.? şeklinde ifade etti.

 

?BU İŞİ SEVEREK YAPMAK LAZIM?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İmamlar bizim toplumumuz için sadece devletin memuru değil, aynı zamanda sözü dinlenen, kendisi örnek alınan, söylediği her şey doğru kabul edilen kişilerdir, diyerek şunları ifade etti. ?Din görevlilerimiz bizleri hayata, dünyaya ve ötesine hazırlayan büyük insanlardır. Bu işi severek yapmak lazım. Hem bu dünya, hem de ahiret için. Normal insanlar hata yaparsa, toplum bunu çok önemsemez. Ama imamlar hata yaparsa, bu mesleğin tamamına yayılır ve kabul edilemez. O yüzden mesleğinizi iyi bir şekilde icra etmeniz gerekir. Yüzde 99´u Müslüman olan bir ülkenin temsilcileri sizlersiniz. Dini bilgileri doğru yerden öğrenmek gerekir. sizler sorumluğu ağır bir görevi üstlenmektesiniz. Hepimiz inanan insanlarız. Allah´ımıza karşı sorumluluğumuzu layıkıyla yerine getirmemiz lazım. Ben bu vesile ile Camiler ve Din görevlileri haftanızı kutluyorum.? şeklinde konuştu.

 

?GERÇEK İMAM ÖNDER OLANDIR?

Sivas´a ataması yeni yapılan Sivas Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ ise programda şunları dile getirdi. ?İmamlık resmi bir kurum. İki türlü imam vardır. Namaz kıldıran imam. Diğeri ise Gerçek anlamda işini seven, önder olan imam. Ben mesleki hayatımda 15 dakikada teravi kıldıran hocada tanıdım, eli öpülesi hocada tanıdım. O yüzden işimizi layıkıyla yapmamız gerekir. Sizler beni bir camii cemaati olarak görmeniz, bilmeniz yeter. İnşallah başka bir programda daha uzun birlikte olmak dileğiyle 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftanızı kutluyorum.? dedi.