Anahtar Kelimeler: ULAŞIMA MİLYON (VİDEO)

YAZARLAR

ULAŞIMA 246 MİLYON LİRA (VİDEO)

Son 2 buçuk yılda ulaşım hizmetlerine 246 milyon lira harcayan Belediye, şehrin trafik yoğunluğunu rahatlatacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda inşa edilen İstiklal Alt Geçit ’in resmi açılışı geçekleştirildi

Ayşe Mine EĞÜZ/

29 Ekim’de araçların geçişine yeşil ışık yakılan İstiklal Alt Geçit düzenlenen törenle resmi olarak açıldı. Geçidin resmi açılışı il protokolü tarafından gerçekleştirildi.  Şehrin belli noktalarında meydana gelen trafik sorunu nedeniyle belediye tarafından çalışması yürütülen İstiklal Alt Geçit ile vatandaşlar trafik sorunu noktasında rahat bir nefes aldı.

Düzenlenen tören programında konuşma yapan Vali Salih Ayhan, “Bugün benim de Sivas’ta göreve başladığım tarihin 3. yıl dönümü. Bu yolu 3 yıldır kullanıyoruz. Sivas’ın en sıkışık yeri burasıydı. Bu konuda belediyenin isabetli öngördüğü bir projesi olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Zaten şehre değer katan tüm projelerde birlikte bir istişare ediliyor. Değerlendirme yapılıyor ve kurumlar arası güzel bir koordinasyonla birlikte projeler bir bir hayata geçiriliyor. Vatandaşlarımız projelerin çıktısını görüyor. Burada güzel bir görsel var ve kullanırken görüyorlar. Ama arkasında çok büyük bir akıl ve alın terinin de olduğunun bilinmesini özellikle istiyoruz. Çünkü personelin gecesi gündüzü yok. Finans, teknik, hukuki sorunlar olabiliyor. Bakıyorsunuz Ankara’dan bir oda çıkmış engellemek için bir adım atabiliyor. Dolayısıyla bunlar görünmüyor. Sadece bir sonuç görünüyor. Ama bütün bu projelerin arkasında bir alın teri, emek teri var. İnsanlar yoruluyor, motivasyonları kırılıyor ama neticede bir şehir hikayesi olarak da bir hizmet ortaya çıkıyor. Şimdi bunlar kalıcı eserler. Her geçen ‘Allah razı olsun’ dedikten sonra bizim için de güzel bir kazanç oluyor. Şehirlerde alt yapı bir medeniyetin göstergesidir. Mimari eserler de aynı şekilde. Eğitim, kültür, sanat, sağlık gibi eserler de o medeniyetin alt yapısı üzerine inşa olanıdır. Dolayısıyla her biri birbirini destekleyen unsurlardır. Şehrimiz büyüyor” dedi.

‘KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ’

Sivas’taki çalışmalara aşk ile devam edeceklerini vurgulayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bizler milletimizden yetki alarak içinden çıktığımız şehrimizi yaşanılır hale getirmek için çalışıyoruz. Bu işi yaparken hepimiz biliyoruz ki bizim arkamızdaki esas güç milletimizden kaynaklanıyor. Öncelikle milletimizin verdiği güç ve görev esnasında da milletimizin hayır duası. Bizler de bu duygulardan yola çıkarak bizi biz yapan karasevdamız Sivas’ımız için şehrimizin tüm dinamikleriyle milletimiz için birlikte çalışıyoruz. Ortak bir anlayışla şehrimize hizmet ediyoruz. Hepimizin ortak değeri ve faydası Sivas’a hizmet etmekse dolayısıyla hepimizin işin bir ucundan tutmamız ve güzel eserlerin şehrin ihtiyacı olan hemşerilerimizin yaşadığı bu şehri daha modern ve mutlu şehir yapmak adına hizmet ediyoruz. 2 buçuk yılın sonunda şunu gördük ki bu doğru bir yöntem. İşte burada yapımını tamamladığımız üst geçidi milletimize söz verdiğimiz gibi 29 Kasım’da trafiğe açtık. Bugün de resmi açılışını yapıyoruz. Milletimizden aldığımız yetki ve duayla bize emanet edilen bu şehirde aşkla çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.