"Türk´ü öfkelendirmeyin"
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 2019 Yılı Bütçe Görüşmeleri devam ediyor. Geçtiğimiz gün 2017 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grubu adına İstanbul MHP Milletvekili hemşerimiz Dr. Hayati Arkaz konuştu. Arkaz; "Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşıyoruz. Bedeli en ağır şekilde ödenmiş Gazi Meclisin çatısı altındayız. Bin yıldır bu topraklarda bedel ödüyoruz, bedel ödemeye devam ediyoruz." dedi.
Tarih: 22.12.2018 00:00:05/ 261okunma / 0yorum

Osman Nuri KESİCİ
Dr. Hayati Arkaz TBMM Genel Kurulunada; 2017 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı´nın 7´nci maddesi üzerinde şahsım adına söz almış bulunuyorum. Bu vesileyle Genel Kurulu ve büyük Türk milletini saygıyla selamlıyorum.
Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşıyoruz. Bedeli en ağır şekilde ödenmiş Gazi Meclisin çatısı altındayız. Bin yıldır bu topraklarda bedel ödüyoruz, bedel ödemeye devam ediyoruz. Düşmanlarımızın bir taktiği vardır: Önce içerdeki hainlerle anlaşırlar, hainleri kışkırtırlar, sonra da dışarıdan vururlar yani böl, parçala, yut. Mesela, son yüz yılda baktığımızda, terör örgütlerinin sadece ismi değişmiştir, amaç ve gayeleri aynıdır. Örneğin, 1877 yani 93 Harbi, Kars, Ardahan, Sarıkamış´ın işgali aynen böyle olmuştur. Önce, içerideki hainler isyan ettirilmiş, daha sonra Ruslar tarafından işgal edilmiştir. 1912´de Balkanlar da aynı olmuştur arkadaşlar. Beş yüz sene, beş yüz sene yurt edindiğimiz toprakları elli yılda kaybettik. 250 bin şehit verdik ve Sırbistan, Karadağ, Yunanistan ve Bulgaristan´ı maalesef kaybettik. 1914´te tekrar, Sarıkamış´ta, yine aynı taktikle düşmanla karşılaşmış ve kahraman Türk ordusu eksi 30 ve 40 derece soğukta can pahasına vatanını kurtarmak için çarpışmıştır, kahraman Mehmetçiklerin kimisi donarak, kimisi hain Rus kurşunları karşısında şehit olmuştur. Yine, Sina Çölü´nde ateşten kavrulduk, yüzyıllardır beraber yaşadığımız, kardeşimiz dediğimiz yerli insanlar tarafından sırtımızdan vurulduk." dedi.
Arkaz Birinci Dünya Savaşı konusunda; "1914 Birinci Dünya Savaşı başladı. Birinci Dünya Savaşı diğer ülkeler için dört yıl sürmüştür, bizde ise bunun süresi on yıldır. Bu on yıl içinde, 24 milyon kilometrekare olan topraklarımız 783 bin kilometrekareye düştü. 4,5 milyon insanımızı kaybettik; dul, yetim ve sakatlarımız kaldı.
Birinci Dünya Savaşı´nda yurdun dört tarafında savaştık, yalnız Çanakkale´de, Kutülamere´de büyük başarılar elde ettik. Çanakkale tarihimiz için çok büyük bir destandır, aylarca anlatsak yetmez. Çanakkale´de İngiliz subay aynen şunu söylüyor: "Türkler akşam bitiyor, sabah türüyor. Dağ taş Türk mü türetiyor?" Evet, dağ taş Türk doğuruyor; bu böyle biline; 1 ölür, bin diriliriz.
Birinci Dünya Savaşı 1918´de bitti, mağlup olduk. Yurdumuz sadece Ankara-Sivas arasında kaldı ve dört taraftan işgal edildi. 19 Mayıs 1919´da Büyük Atatürk´ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı başladı. Sakarya´da düşmanın yakasından tuttuk, Dumlupınar´da sırtının üstüne vurduk. Bu bir şereftir, onurdur; bunu bilinçli olarak söylüyorum. Bu topraklarda tarih bizi gömememiştir, gömemeyecektir. Kurtuluş Savaşı´nda sadece bizi dışarıdan işgal eden düşmanlarla değil, içimizdeki, kendi komşularımız, dostlarımız olan, yüzyıllarca beraber yaşadığımız iç düşmanlarla da uğraştık. Rusların ve İngilizlerin dolduruşlarıyla yani destekleriyle Doğu Anadolu´da, Trabzon´u ve Adana´yı da -hem güneyini hem kuzeyini- içine alan bir Ermenistan sevdasına tutuştular. Batıda Yunanlar Ankara dâhil Anadolu´yu işgal etmek istedi, yalnız, biz 9 Eylül 1922´de her şeye rağmen İzmir´e çıktık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Enver Paşa, Talat Paşa, Cemal Paşa, İsmet İnönü, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir Paşa, Rauf Orbay gibi kahraman komutanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum." dedi.
Dr. Arkaz 29 Ekim 1923´te Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruldu derken; "Az zamanda çok işler yaptık fakat içimizdeki ve dışarıdaki hainler yine durmadı. 1960 ihtilalinden sonra 1970´li yıllarda Marksist yayılmacılık ülkemizde anarşi ve terör estirdi. Binlerce askerimizi, polisimizi, ülkücü Türk milliyetçilerini şehit ettiler. Sadece bununla kalmayıp Boğaz Köprüsü´ne, fakir milletin vergileriyle yapılmakta olan Boğaz Köprüsü´ne bomba konuldu, fabrikalar bombalandı."

ASALA Terör örgütün yaptığı eylemleride dile getiren Arkaz; "Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkıp yerine Marksist devlet kurmak için her şey yapıldı. Aynı anda, ASALA denilen hain örgüt yurt dışında büyükelçilerimizi, diplomatlarımızı, yetişmiş aydınlarımızı şehit etti ve 12 Eylül 1980 ihtilali oldu, dış kaynaklıdır o da. 1980´den sonra, arkasından, bu Marksist örgüt ve ASALA birleşerek PKK´yı kurdu. PKK, geçmiş hain örgütlerin bir devamıdır. Son olarak FETÖ terör örgütü sinsice devlet içine sızmış. Yalnız, şunu üzülerek söylüyorum ki son elli yılda bazı siyasiler, bazı iktidarlar bu örgüte şirin görünmek için yarış ettiler âdeta fakat sadece, Türk dünyasının lideri, Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli Bey daha önceki terör örgütlerini teşhis ettiği gibi 2006 yılında tehlikenin okyanus ötesinde olduğunu söyleyerek devlet adamlığını ve vizyonunu bir daha orada ispat etmiştir."
Son olarak Genel Kuruluda; "Bin yıldır bu topraklardayız, sonsuza kadar bu topraklarda yaşayacağız.
Terör örgütlerine bir mesajım var: Türk´ü öfkelendirmeyin. Türk milleti kendisinin hukukunu, vatanını, milletini, devletini koruyacak güçtedir. Unutulmasın ki tehlike ne kadar büyük olursa olsun Türk milleti daha büyüktür. Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum." dedi.Video Tarihi: 21.12.2018 23:12:01
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Türk öfkelendirmeyin
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için ilk açık hava mitingini Sivas´ta düzenledi. Sivas´ın sorunlarına değinen Karamollaoğlu, ‘´Sivas Türkiye´nin 2´nci büyük vilayeti ama gelir seviyesi yönünden çok gerilerde. Göç almamız için hükümetin mutlaka üretime dönük yatırımlara destek vermek lazım.”
‘Seçimin kazananı olacağız´
‘Seçimin kazananı olacağız´
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Özkan Turan Navruz, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Navruz, Sivas´ta üç partinin başa baş ilerlediğini söyleyerek, ‘´Vatandaşımızın akılcı bir oy kullanacağını ve Milliyetçi Hareket Partisini seçimin kazanan tarafı olarak çıkartacağını düşünüyorum´´ dedi.
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
Kaya, “Mahallemizin yaşam kalitesini yükselteceğim. Her ay bir kültür turu gezileri düzenleyerek mahalle sakinlerini görmedikleri yerlere götürerek yeni yerler görme imkanları oluşturacağım.”dedi.
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Saadet Partisi il başkanı Mehmet Zahit Tokgöz 16 Mart 2019 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı´nda düzenleyecekleri miting hakkında gazetemize bilgi verdi
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim mitinglerinde ‘´Sivas´a 28 milyar TL yatırım yaptık´´ ifadelerini TBMM gündemine taşıdı.
Kimseyle ittifakımız yok
Kimseyle ittifakımız yok
Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, Türkiye genelinde 1398 bölgede aday gösteren tek parti olduklarını söyleyerek, ´´Bizim kimseyle ittifakımız yok. Bu iftiralara vatandaşımız kanmasın. Adayımız, Rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş halkımız tarafından büyük teveccüh görüyor´´ dedi.
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
Seçim çalışmaları kapsamında Sivas´a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen mitingde Sivaslılarla bir araya geldi. Soylu, ülke genelinde ve Sivas´ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, ‘´ "Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik" dedi.
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Sivas Tarihi Kent meydanında bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. 
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, düzenlediği program ile projelerini açıkladı, ‘Derman Belediyeciliği´ sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Akyıldız, ‘´En önemli projelerimizden biri ‘Derman Kooperatifi´. İddia ediyorum bu proje ile göç veren değil göç alın bir Sivas olacak´´ dedi.
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı.
AK Parti anket yapıyor
AK Parti anket yapıyor
Kapı kapı dolaşarak vatandaşlara “hangi partiye oy vereceksiniz?" sorusunu yönelten AK Parti´li üyeler halkın nabzını yokluyor
Sivas hepimizin
Sivas hepimizin
Seçimlerde hangi aday kazanırsa kazansın sonuç itibariyle vatandaşı her yönüyle kucaklayarak şehre değer katacak işleri yapacağı bir gerçek. Unutmayalım ki “Sivas hepimizin” her daim hoşgörülü olmaya devam edelim.
Meydanlar Isınıyor
Meydanlar Isınıyor
Yerel seçimler için artık son viraja girdik diyebiliriz. Vatandaşlar yavaş yavaş oylarını kime vereceğini netleştirmek üzere. Parti Başkan adayları neredeyse yedi yirmi dört sahada aktif bir şekilde vatandaşlar ile yakın temas içerisinde.
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Sivas Kangallılar Derneği düzenlediği yemek organizasyonu ile gergin siyaset ortamına örnek bir davranışta bulundu.
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) Sivas Belediye Başkan adayı olan Ali Akyıldız, esnaf teşkilatıyla bir araya geldi.
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız´ın eşi Zeynep Akyıldız, tüm mahallelerde evleri kapı kapı dolaşarak seçim çalışması yürütüyor. Broşürler dağıtan Zeynep Akyıldız, gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Bilgin. “Biz sadece belediye hizmetleri yapan değil herkesin istediği bir belediyeciliği ortaya koymak için buradayız. ´Ben´ değil ´biz´ mantığıyla katılımcı ve hesap verebilirlik şeklinde bir belediyecilik anlayışında olacağım. İnsanların kendini mutlu güvende hissettiği bir belediyemiz olacak. Az konuşup çok çalışacağız. Gönül belediyeciliği yapacağız. Ehliyetten ve liyakatten uzaklaşmayacağız.” dedi.
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
Seçilmiş, “Şu anda yurtlara on bin kişiden dört bin beş yüzü yerleştirildi. Diğerleri de yerleştirilince sorunlarda sıkıntılarda daha da büyüyecek ve artacak. Alt yapısı gereği merkeze taşımada zorluk yaşamayacak Cumhuriyet Üniversitesindeki bazı bölümler şehir merkezine kaydırılırsa şehir için ekonomik anlamda yeniden bir kazanç elde edilir. Biz çalışmalarımızla rutin belediyeciliğin dışına çıkacağız.”dedi.
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
Demirgil, “Biz sanayi esnafları olarak belediye başkanlarından çok çektik. İnşallah bu dönem her şey düzelir. Ustalarımız tam büyüyecek, cihaza, dükkanın içine yatırım yapacak haydi sanayiyi taşıyoruz diyen birileri çıkıyor. Siyasilerin sanayi sitelerinden ellerini çekmelerini istiyoruz. Bize dokunmasınlar yeter. Eğer yapacakları var ise eksik olan ihtiyaçlarımızı tamamlasınlar bizim için yeterlidir.” dedi.
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
Develi, “Şehrin ekonomik yapısının da ne durumda olduğunu o şehrin çarşısındaki küçük esnaf bilir. O yüzden şehir halkının ve küçük esnafın fikirlerinin önemsenmesi gerekir.” dedi.
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul´da yaşayan Sivaslı vatandaşlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sivaslı bir siyasetçiyle çocuklara ilişkin yaşadığı bir diyaloğu anlatan İmamoğlu, “Çocukların o derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım.” dedi. 
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Ürgüp, “Biz şehrin her anlamda cazibe merkezi olmasından yanayız. Projeler konusunda eski dönem, mevcut devam eden projeler ile yeni projelerimizin hepsini şehrin belediye başkanı seçildiğim taktirde kesintisiz bir şekilde şehre kazandıracağız. Halkımız teveccüh gösterip bizlere oy verirde mührü alırsak şehri adeta baştan aşağıya projeler ile her alanda şahlandırarak Sivas´ı cazibe merkezi yapacağız.” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
booked.net
Sen insana ulaşmadan Allah?ı nasıl arıyorsun?.

Hz. Muhammed
Henüz ölmüş insanların tüyleri sonradan diken diken olabilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59