"Türk´ü öfkelendirmeyin"
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 2019 Yılı Bütçe Görüşmeleri devam ediyor. Geçtiğimiz gün 2017 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grubu adına İstanbul MHP Milletvekili hemşerimiz Dr. Hayati Arkaz konuştu. Arkaz; "Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşıyoruz. Bedeli en ağır şekilde ödenmiş Gazi Meclisin çatısı altındayız. Bin yıldır bu topraklarda bedel ödüyoruz, bedel ödemeye devam ediyoruz." dedi.
Tarih: 22.12.2018 00:00:05/ 205okunma / 0yorum

Osman Nuri KESİCİ
Dr. Hayati Arkaz TBMM Genel Kurulunada; 2017 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı´nın 7´nci maddesi üzerinde şahsım adına söz almış bulunuyorum. Bu vesileyle Genel Kurulu ve büyük Türk milletini saygıyla selamlıyorum.
Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşıyoruz. Bedeli en ağır şekilde ödenmiş Gazi Meclisin çatısı altındayız. Bin yıldır bu topraklarda bedel ödüyoruz, bedel ödemeye devam ediyoruz. Düşmanlarımızın bir taktiği vardır: Önce içerdeki hainlerle anlaşırlar, hainleri kışkırtırlar, sonra da dışarıdan vururlar yani böl, parçala, yut. Mesela, son yüz yılda baktığımızda, terör örgütlerinin sadece ismi değişmiştir, amaç ve gayeleri aynıdır. Örneğin, 1877 yani 93 Harbi, Kars, Ardahan, Sarıkamış´ın işgali aynen böyle olmuştur. Önce, içerideki hainler isyan ettirilmiş, daha sonra Ruslar tarafından işgal edilmiştir. 1912´de Balkanlar da aynı olmuştur arkadaşlar. Beş yüz sene, beş yüz sene yurt edindiğimiz toprakları elli yılda kaybettik. 250 bin şehit verdik ve Sırbistan, Karadağ, Yunanistan ve Bulgaristan´ı maalesef kaybettik. 1914´te tekrar, Sarıkamış´ta, yine aynı taktikle düşmanla karşılaşmış ve kahraman Türk ordusu eksi 30 ve 40 derece soğukta can pahasına vatanını kurtarmak için çarpışmıştır, kahraman Mehmetçiklerin kimisi donarak, kimisi hain Rus kurşunları karşısında şehit olmuştur. Yine, Sina Çölü´nde ateşten kavrulduk, yüzyıllardır beraber yaşadığımız, kardeşimiz dediğimiz yerli insanlar tarafından sırtımızdan vurulduk." dedi.
Arkaz Birinci Dünya Savaşı konusunda; "1914 Birinci Dünya Savaşı başladı. Birinci Dünya Savaşı diğer ülkeler için dört yıl sürmüştür, bizde ise bunun süresi on yıldır. Bu on yıl içinde, 24 milyon kilometrekare olan topraklarımız 783 bin kilometrekareye düştü. 4,5 milyon insanımızı kaybettik; dul, yetim ve sakatlarımız kaldı.
Birinci Dünya Savaşı´nda yurdun dört tarafında savaştık, yalnız Çanakkale´de, Kutülamere´de büyük başarılar elde ettik. Çanakkale tarihimiz için çok büyük bir destandır, aylarca anlatsak yetmez. Çanakkale´de İngiliz subay aynen şunu söylüyor: "Türkler akşam bitiyor, sabah türüyor. Dağ taş Türk mü türetiyor?" Evet, dağ taş Türk doğuruyor; bu böyle biline; 1 ölür, bin diriliriz.
Birinci Dünya Savaşı 1918´de bitti, mağlup olduk. Yurdumuz sadece Ankara-Sivas arasında kaldı ve dört taraftan işgal edildi. 19 Mayıs 1919´da Büyük Atatürk´ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı başladı. Sakarya´da düşmanın yakasından tuttuk, Dumlupınar´da sırtının üstüne vurduk. Bu bir şereftir, onurdur; bunu bilinçli olarak söylüyorum. Bu topraklarda tarih bizi gömememiştir, gömemeyecektir. Kurtuluş Savaşı´nda sadece bizi dışarıdan işgal eden düşmanlarla değil, içimizdeki, kendi komşularımız, dostlarımız olan, yüzyıllarca beraber yaşadığımız iç düşmanlarla da uğraştık. Rusların ve İngilizlerin dolduruşlarıyla yani destekleriyle Doğu Anadolu´da, Trabzon´u ve Adana´yı da -hem güneyini hem kuzeyini- içine alan bir Ermenistan sevdasına tutuştular. Batıda Yunanlar Ankara dâhil Anadolu´yu işgal etmek istedi, yalnız, biz 9 Eylül 1922´de her şeye rağmen İzmir´e çıktık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Enver Paşa, Talat Paşa, Cemal Paşa, İsmet İnönü, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir Paşa, Rauf Orbay gibi kahraman komutanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum." dedi.
Dr. Arkaz 29 Ekim 1923´te Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruldu derken; "Az zamanda çok işler yaptık fakat içimizdeki ve dışarıdaki hainler yine durmadı. 1960 ihtilalinden sonra 1970´li yıllarda Marksist yayılmacılık ülkemizde anarşi ve terör estirdi. Binlerce askerimizi, polisimizi, ülkücü Türk milliyetçilerini şehit ettiler. Sadece bununla kalmayıp Boğaz Köprüsü´ne, fakir milletin vergileriyle yapılmakta olan Boğaz Köprüsü´ne bomba konuldu, fabrikalar bombalandı."

ASALA Terör örgütün yaptığı eylemleride dile getiren Arkaz; "Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkıp yerine Marksist devlet kurmak için her şey yapıldı. Aynı anda, ASALA denilen hain örgüt yurt dışında büyükelçilerimizi, diplomatlarımızı, yetişmiş aydınlarımızı şehit etti ve 12 Eylül 1980 ihtilali oldu, dış kaynaklıdır o da. 1980´den sonra, arkasından, bu Marksist örgüt ve ASALA birleşerek PKK´yı kurdu. PKK, geçmiş hain örgütlerin bir devamıdır. Son olarak FETÖ terör örgütü sinsice devlet içine sızmış. Yalnız, şunu üzülerek söylüyorum ki son elli yılda bazı siyasiler, bazı iktidarlar bu örgüte şirin görünmek için yarış ettiler âdeta fakat sadece, Türk dünyasının lideri, Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli Bey daha önceki terör örgütlerini teşhis ettiği gibi 2006 yılında tehlikenin okyanus ötesinde olduğunu söyleyerek devlet adamlığını ve vizyonunu bir daha orada ispat etmiştir."
Son olarak Genel Kuruluda; "Bin yıldır bu topraklardayız, sonsuza kadar bu topraklarda yaşayacağız.
Terör örgütlerine bir mesajım var: Türk´ü öfkelendirmeyin. Türk milleti kendisinin hukukunu, vatanını, milletini, devletini koruyacak güçtedir. Unutulmasın ki tehlike ne kadar büyük olursa olsun Türk milleti daha büyüktür. Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum." dedi.Video Tarihi: 21.12.2018 23:12:01
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Türk öfkelendirmeyin
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Seçilmiş Başkan adayı
Seçilmiş Başkan adayı
1996 ile 2004 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş Saadet Partisinden Sivas belediye başkan adayı olarak açıklandı.
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
HÜDA PAR´ın 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlere katılmama kararını açıklamasıyla seçime katılacak parti sayısı 12´ye düştü.
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
Er, “Bir belediye başkan adayı olarak işsizliği de çözüm bulacağımız projeler üzerinde çalışıyoruz. Biz işsizliği çözersek, bununla beraber göçüde çözmüş ve önlemiş olacağız.”
“Birlikte çalışacağız”
“Birlikte çalışacağız”
Halkın gönlündeki projeleri çok iyi biliyoruz. Eğer sizlerden biri Belediye Başkanı olsa bende bunu yapacaktım şeklinde önemli içten samimi projeleri yapacağız. Halkımızın duasına ve desteğine ihtiyacımız var. Tüm engelleri birlikte aşacağız.
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
Akyıldız, “Bizim önceliğimiz kul hakkı gözetmektir. Belediye Başkanlığı demek bütün projelerin haktan yana projeler olması demektir. Rantın değil, halkın belediye başkanı olacağım. Biz Sivaslı kardeşlerimize güveniyoruz.”dedi.
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı toplantının ilk konuğu AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin oldu.
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
AK Parti´den 3´üncü dönemde de aday gösterilen Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür etti.
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "16 yılın sonunda diyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber, Türkiye´de millet iradesinin tam anlamıyla egemen olmasıyla beraber, biz daha yeni başlıyoruz. İlk günkü aşkla, heyecanla yeni başlıyoruz çünkü daha yapacak çok işimiz var." dedi.
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
Belediye Başkanlığı Seçim sürecinde adaylar projelerini yavaştan duyurmaya çalışırken, Halk ise orijinal projeleri hangi adayın söyleyeceğinin peşinde.
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
BBP Genel Başkanı Destici, "Büyük Birlik Partisi hazırlıklarını bütün büyükşehir, il, ilçe ve beldelerde aday çıkarma üzerine yapmaktadır. Bunun istisnaları olabilir ama biz istisnalarla değil genelle uğraşıyoruz." dedi.
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin, "aday açıklamasını bu hafta sonunda yapacağız." dedi.
İstanbul´a iki Sivaslı aday
İstanbul´a iki Sivaslı aday
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Sivaslıların ağırlıklı bir nüfusa sahip olduğu İstanbul´da, adaylar arasında iki Sivaslı hemşehrimiz bulunuyor
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkalığı´na Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından Emre Kayalı atandı.
 “Biz herkes için varız”
“Biz herkes için varız”
Er, “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediye çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediyeye seçildiğimizde müsriflikleri ortadan kaldıracağız. İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız.”dedi.
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
Süer,“Gençlerin içinde şuurlu, bilinçli bir genç olarak halkımızın sorunlarına daha iyi, net bir çözüm oluşturabilmek için bu yola çıktım. En genç il genel meclis üyesi aday adayıyım.” dedi.
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yıl başından itibaren, elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yüzde 10 indirim yapılacağını söyledi.
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Zara ilçesinde incelemelerde bulundu.
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Sivas giderek sahipsiz bir hâle getirilmiştir. Şehrin acil ihtiyacı olan yatırımlar sadece seçim vaatlerinde kalmıştır. Her seçim döneminde söz verilen ve son olarak ağustos ayında teklifleri toplanan Sivas Lojistik Köy Projesi, neden hala onayda bekletilmektedir. Kayseri´deki proje iptal edilmiş, yoksa aynı durum Sivas için demi geçerlidir” dedi.
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülen 2019 Bütçesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek 2019 Bütçesi üzerine dünkü oturumda bir konuşma yaptı. Özyürek; " Sivas´ta iş yok, aş yok, lütfen, bari bırakın da maden ocaklarımıza, oraya yatırım için gelen iş adamlarımızın önünü açalım. Bir an önce bürokrasinin önünü açılarak ruhsat ve diğer çalışma izinlerinin de çıkarılmasını istiyoruz." dedi.
CHP Sivas belediye başkan adayı Akyıldız
CHP Sivas belediye başkan adayı Akyıldız
Cumhuriyet Halk Partisi´nde (CHP) yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrası belediye başkan adayları belli oldu. CHP´nin merakla beklenen Sivas Belediye Başkan Adayı geçtiğimiz dönem CHP Sivas Milletvekili olan Ali Akyıldız olduğu duyuruldu.
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde 2019 Bütçe görüşmeleri sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM Genel Kurulunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savuma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının bütçe görüşmeleri için CHP adına konuştu. Karasu; "İnsani Gelişme Vakfının Türkiye´de ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı araştırmada Türkiye´nin en yüksek insani gelişme düzeyine sahip ilk 10 belediyesi Cumhuriyet Halk Parti´li belediyelerdir." dedi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Atatürkçü düşünmek!
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Finansal coşkunun anlamı
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
Dinin içinin boşaltılması
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Kalp-hürmet-hizmet-merhamet
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
İyi işler, güzel eserler
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
EKONOMİDE MEGALOMAN DAVRANIŞLAR
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Mozart ve Beethoven dinlemek
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Ne olabilir ve ne yapmalı?
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Bana takipçi sayını söyle
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Aile Sosyal Politikalar Spor Kulübünün Sporcu Potansiyeli
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
DALÂLETTEN ŞEHÂDETE MALCOLM X
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
booked.net
"Yıkılıp düşene gülme sakın sen. Yiğit düşüp kalkmayınca belli olmaz "

Gülümseme rekoru günde 400 gülümsemeyle çocuklara ait

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59