YAZARLAR

Türkler Geliyor filminde Sivaslı oyuncu

Merakla beklenen, Diriliş Ertuğrul´un yapımcısı Bozdağ´ın yeni filmi Türkler Geliyor filminde 9 yaşındaki Sivaslı Ilgaz Beysun da rol aldı. Daha öncede farklı projelerde rol alan minik oyuncu performansı ile sinema yapımcılarının gözdesi oldu.

Ülke genelinde ilgiyle izlenen dizilere imza atan Mehmet Bozdağ´ın yapımcılığını üstlendiği Türkler Geliyor:  Adaletin Kılıcı filmi 17 Ocak tarihinde sinemalarda gösterime başlıyor. Sinemaseverler tarafından ilgi ile beklenen filmin fragmanı da yayınlandı. Senaryosunu Bozdağ´ın yanı sıra Atilla Engi?n´in kaleme aldığı filmde, Serdar Gökhan, Eren Vurdem, Cemal Hünel, Emre Kıvılcım, Levent Özdilek ve Ece Çeşmi?oğlu gibi ünlü isimler rol alıyor. Filmde önemli bir rolü ise Sivaslı Ilgaz Beysun üstlendi. 9 yaşındaki Ilgaz daha önce de farklı projelerde rol alarak oyunculuğu ile ilgi görmüştü. Ilgaz, Türkler Geliyor filminde başrol oyuncusunun oğlu rolünü başarı ile oynadı.Türkiye´de ve dünyanın birçok bölgesinde ilgi ile beklenen Türkler Geliyor filminde de önemli bir rol alan Ilgaz, Sivaslıların gururu oldu.

TÜRKLER GELİYOR: ADALETİN KILICI FİLMİ KONUSU

´Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı´, İstanbul´un fethinin ardından hedefini Roma olarak belirleyen Fatih Sultan Mehmet´in Avrupa´daki kararlı ilerleyişini, sultana ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri olan Akıncıların hikâyeleri üzerinden ele alıyor. Dünyanın gördüğü en barbar krallardan biri olan ve tarihe Bogomil (Boşnak) katliamını başlatan Sırp Kralı olarak geçen Lazar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa´yla ittifaka girince Fatih´in Akıncıları Lazar´ın planlarını bozmak için harekete geçerler? Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda gücünü kılıçtan değil Hak´tan alan; zorbalığa karşı adalet, köleliğe karşı hürriyetin adı olan Akıncıların hikâyesini anlatan Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı´ filmi unuttuğumuz büyük cihan hakimiyeti ruhuna tanıklık yapmak için yola çıkan iddialı bir film. /Yüksel MENEKŞE