Anahtar Kelimeler: türkiye birincisi sivas’tan

Türkiye birincisi Sivas’tan

Şehrimizi başarıyla temsil ettiler, ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldılar.

Hakan BAKAR

Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TEKNOFEST 2020 İHA Yarışması'nda Türkiye birincisi oldu.

Türkiye birincisi olan Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST 2020’da dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Gençlere üstün başarılar dileyen Erdoğan, "İnşallah aydınlık geleceğimizin adımı olsun" dedi.

Geliştirdikleri İHA ile TEKNOFEST'te Türkiye birincisi oldular

Türkiye'nin bilişim alanında ilk ve tek tematik lisesi Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören 3 öğrenci, geliştirdikleri İnsansız Hava Aracı (İHA) ile TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep'te düzenlenen Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Liseler Arası İHA yarışmasında birinci oldu.

Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen ve bu yıl üçüncüsü Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST 2020’da TÜBİTAK öncülüğünde gerçekleştirilen Liseler Arası İHA yarışmasına katılan Sivaslı genç yetenekler, danışman öğretmenleri Sedat Sönmez ile birlikte geliştirdikleri İHA ile önemli bir başarıya imza attılar.

TEKNOFEST2020 Liseler Arası İHA Yarışması'nda Türkiye birincisi olan ülkemizin bilişim alanındaki ilk ve tek tematik lisesi Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Şehrimizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini kutluyoruz.