Anahtar Kelimeler: TURİZM YÖNÜNDEN SİVAS

YAZARLAR

TURİZM YÖNÜNDEN SİVAS

Sivas Turizm Derneği yaptığı çalışmalarla Sivas’ın turizmini Türkiye’ye yayma noktasında çalışmalarına devam ediyor

Zübeyde DARENDELİ/

Sivas Turizm Derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar, şehrin her yönüyle tanıtılması anlamında çalışmalar yapıyor. Uzaktan bağlantı ile Zoom üzerinden , Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) yetkililerine ve TÜRSAB üyesi olan acentalara Sivas ile ilgili bir sunum yapan Sivas Turizm Derneği Başkanı Bakar, Sivas'a insanların gelmesi için birçok nedeninin olduğunu ifade etti. Hakan Bakar, TÜRSAB Kültür Turizmi İhtisas Başkanı Özdemir Sözmen ve Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan Turizm Acentaları ile Turizm alanında faaliyet gösteren yetkili kişilere Zoom üzerinden sunup yaptı.

Türkiye'nin önde gelen, TÜRSAB Sivas’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacağı yönünde Sivas’ın daha fazla kitlelere ulaşması anlamında iyi bir sunum yaptığını ifade eden Bakar, “Sivas, tarihiyle, kültürüyle, sazıyla, sözüyle, insanıyla, doğasıyla ve yöresel lezzetleriyle herkesin görmesi gereken illerin başında yer almaktadır. İnsan hayatı boyunca en azından bir kez olsun Sivas’a gelmeli. Çünkü Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu kadim şehre çok şey borçluyuz. Ülkemiz için önemli kararların alındığı, Sivas Atatürk ve Kongre müzesi ile birlikte adeta açık hava müzesi konumunda olan Cumhuriyet meydanımızda yer alan eserleri görmeleri gerektiğini düşünüyorum” dedi.

‘SİVAS HEP AKLIMIZDA’

Sivas’ın hep akıllarında olduğunu vurgulayan TÜRSAB Kültür Turizmi İhtisas Başkanı Özdemir Sözmen, “Aramızda Sivas’a tur düzenleyen ve giden acentalarımız da yer almakta. Sivas Turizm Derneği Başkanı Hakan bey'in yapmış olduğu sunum sayesinde Sivas’a yeni kazandırılan eserler ve çalışmalar hakkında çok güzel bilgiler edindik. Ben alanım gereği daha çok yabancı turistler ile çalışmaktayım. Ama Hakan Bey'in yapmış olduğu sunumda şunu gördüm. Sivas’ın gezilecek ve görülecek yerlerinin bir hayli fazla olduğunu. Acentalarımız içinde iyi bir bilgi akışı sağlandı. Sivas'ı bize detaylı bir şekilde anlattığı ve tanıttığı için Hakan beye teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi