YAZARLAR

Tuğgeneral Altun Sivaslı gazilerle yakından ilgilendi

Sivas Belediyesi tarafından Kıbrıs gazilerine yönelik düzenlenen gezi programı kapsamında 44 yıl aradan sonra iki kafile halinde savaştıkları toprakları gören gaziler, kahramanlık anılarını tazeledi

 Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Abdurrahim Ceyhan, bazı birim müdürleri ve şehit yakınlarının da katıldığı gezi programı kapsamında Lefkoşa Paşaköy´de bulunan 28. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı´nı ziyaret eden gazileri, Tümen Komutanı Tuğgeneral Mahmut Altun ve eşi Gülten Altun karşıladı.

 Sivas heyeti ile yakından ilgilenen Tuğgeneral Altun, "Sivas´ın değerli insanlarını burada misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Göğsünü düşman mermilerine siper etmiş, vatanı, milleti ve bayrağı için canını vererek şehit düşmüş insanların yakınlarıyla birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Sivas´ın havasını getirdiniz. Ayaklarınıza sağlık." dedi.

 Eşinin de Sivaslı olduğunu söyleyen Tuğgeneral Altun, "Ben de Sivas´ın eniştesiyim. Sivas´a buradan bizim selamlarımızı iletin." şeklinde konuştu.

 Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Tuğgeneral Altun ve eşi Gülten Altun, Sivaslı konuklarına tümen komutanlığını gezdirerek uzun süre sohbet etti.