Anahtar Kelimeler: TÜDEMSAŞ’ İNCELEME

TÜDEMSAŞ’A İNCELEME

Eskişehir, Sakarya ve Sivas’ta bulunan TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ’ın birleşmesiyle kurulan TÜRASAŞ’ın Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, TÜDEMSAŞ’ı inceledi

Ayşe Mine EĞÜZ/

TCDD’nin 3 şirketi olan TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ın birleştirilmesiyle iktisadi devlet teşekkülü olarak Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) adıyla kurulan TÜRASAŞ’ın Genel Müdürü, TÜDEMSAŞ’ı inceledi, tam not verdi.

İlimize gerçekleştirdiği ziyarette TÜDEMSAŞ Bölge Müdürü Atanur Karadağ ile bir araya gelen TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, üretim sahalarını gezerek faaliyetleri yerinde inceledi.

Alanında uzmanlaşmış şirketler olarak sektörde yer alacaklarını ifade eden Yazar, “Bugün Sivas Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret ettik. Fabrikalarımızı gezdik. Arkadaşların motivasyonunu ve gayretlerini yerinde izledik. Bölge Müdürüm başta olmak üzere, yeni atanan fabrika müdürlerimize de gayretleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah, önümüzdeki günler bizim için daha iyi olacak umuduyla çalışıyoruz. TÜRASAŞ olarak yeniden bir yapılanma içerisindeyiz. Uzmanlaşmış şirketler olarak sektörde yerimizi alacağız. Buradaki en önemli yapı taşlarından bir tanesi de Sivas olacak elbette ki. Bu noktada beklentileri karşılayacağız diye umut ediyorum” dedi.