Anahtar Kelimeler: HALKI MARKET İSTİYOR (VİDEO)

YAZARLAR

TOKİ HALKI MARKET İSTİYOR (VİDEO)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın şehre kazandırdığı toplu konutlardan biri olan Kılavuz TOKİ’de market sıkıntısı baş gösterdi.Bir süre öncesine kadar var olan marketin yeteri alışveriş yapılamaması nedeniyle kapandığı belirtildi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Kılavuz TOKİ’de market olmaması nedeniyle zor günler geçiren vatandaş günlük ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyor. Şehre uzak olması nedeniyle acil ihtiyaçlarını komşu sitede bulunan marketten yapan vatandaş, “Güvenlik” sorunu yaşadıklarını söyledi.

TOKİ İKİYE BÖLÜNDÜ

Bir süre öncesine kadar TOKİ’nin içerisinde market olduğunu ancak bölge halkının alışveriş yapmaması nedeniyle kapandığı görüşünü savunanlarında olduğu vatandaşlar acil olarak market talebinde bulundu.

‘GÜVENLİ DEĞİL’

TOKİ sakinlerinden 23 yaşındaki Ebru A., akşamları eve geldiği sırada bölgede sessizliğin çok olduğunu vurgulayarak, “Marketin olmaması zaten büyük eksiklik. Bunun yanı sıra bölgede dükkan olmamasından kaynaklı ıssızlık çok fazla var. Okuldan çıkıp eve gelirken bazen zorlanıyorum. Eski market olarak kullanılan yer de zaten güvenli bir yer değildi. Bölgede tiner çeken, saldırgan hayvan taşıyan kişiler çok fazla vardı. Bu yüzden de kimse orayı kullanmak istemiyordu. Fiyatların fahişliği bir yerde dursun aradığımız her ürün bulunmuyordu bile” dedi.

Diğer yandan bölgede market varken oradan alışveriş yapılmadığı öne süren başka bir mahalle sakini ise şimdi market yok diye eleştirenleri anlamadığını ve bölgede bir tane büfenin olduğunu söyledi.