“THK fitre ve zekat çağrısı”
Erbıyık “Fitre ve zekat vermek isteyen vatandaşlarımız arzu ettikleri takdirde 0 (346) 221 18 34 nolu telefon ile Şubemizle irtibat kurarak veya Arı Sitesi 1.Kat´da bulunan THK Sivas Şubesine müracaat ederek zarf temin ederek yardım etmeye davet etti
Tarih: 14.5.2018 17:51:20/ 674okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Ynt.Krl. Başkanı Sebahattin Erbıyık yapmış olduğu yazılı açıklama ile Ramazan ayı fitre ve zekat, hakkında bilgilendirme yaptı.

“AZİZ MİLLETİMİZ GÖKYÜZÜNÜN YILDIZIDIR”

Erbıyık Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi olarak, bu rahmet ayının Mübarek Ramazan-ı Şerifin ülkemize, milletimize ve insanlık alemine sağlık, huzur ve kardeşlik getirmesini dileyerek şu ifadelere yer verdi.

“Türk Hava Kurumu, 1925 yılından beri, Atatürk´ün, “İstikbal Göklerdedir.” direktifine uygun olarak havacılık konusunu ve faaliyetlerini yurt geneline yayma çalışmalarını etkili ve kararlı bir şekilde sürdürmektedir. Türk milletinin sinesinden doğan ve milletimizin himaye ve destekleri ile büyüyen THK, millet ve havacılık sevgisi ile ülkemizi baştanbaşa kucaklamaktadır. Vizyonu havacılık olup, havacılık faaliyetlerinin güçlendirilmesi ve geliştirilmesinde eğitim çalışmalarını esas almakta ve küresel teknolojiyi günü gününe takip etmektedir. Siz değerli hamiyetperver halkımızdan aldığı destek ve yardımlar ile satın aldığı tüm hava araç ve gereçlerini, halkımızın emrine ve hizmetine sunmayı görev bilmektedir. THK´nun yüz yıla yakın bir geçmişi ile dimdik ve kararlılıkla ayakta kalmasının yegane sebebi, Türk milletinin arifliğine, zarifliğine, yardımseverliğine, dirayetine ve geleceğe yönelik inanç değerlerindeki gücüne dayanmaktadır. Halkımızın güvenine mazhar olmuş ve olmaya da devam eden azim ve kararlılık içindedir. Aziz milletimizin gökyüzünde yıldızı olmaya devam etmektedir. 2020 yılında yapılacak Dünya Havacılık Oyunlarının ülkemize kazandırılmasında olağanüstü çaba göstermiştir. Yangın söndürme uçakları ve ambulans uçakları ile halkımıza ve ülkemize ve hatta komşu ülkelere dahi etkili hizmetler sunmaktadır. 2018 yılında Sağlık Bakanlığımızın yaralı taşıma ihalesini alarak yaralılarımızın en seri ve sağlıklı bir şekilde hastanelere taşınmasını üstlenmiştir. Böylece ülkemize maddi ve manevi anlamda büyük bir katma değer sağlamaktadır. Öğrencilerimizin havacılık konusunda yetiştikleri en etkili okul ve kurs merkezi konumundadır. Hülasa havacılık denilince akla gelen ilk isim Türk Hava Kurumudur.” şeklinde konuştu.

“SİVAS THK  VATANDAŞLARA FİTRE VE ZEKAT ÇAĞRISI YAPTI”

Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Ynt.Krl. Başkanı Sebahattin Erbıyık Kuruluş tüzüğümüz gereği gelir kaynaklarımız fitre-zekat, kurban derisi ve diğer bağışlardır diyerek şöyle devam etti. “Mübarek ramazan ayını idrak etmeye başlayacağız. Bu kutsal ayın tüm insanlık alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini, kardeşlik duygularımızın güçlendirmesini ve her zaman olduğu gibi yardımlaşma konusundaki duyarlılığımıza daha büyük ivme kazandırmasını Yüce Allah´tan dilerim. Türk Hava Kurumu; her yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da halkımıza güvenerek fitre zarflarını hazırlanmış ve tüm ilgili kurum-kuruluşlar ile köy muhtarlıklarımıza dağıtımını yapmıştır. Bu dağıtım işleminin haricinde isteyen kurum ve kuruluşlarımıza zarflarımızın dağıtım işlemleri aralıksız ramazan ayı boyunca devam edecektir. Fitre ve zekat vermek isteyen vatandaşlarımız arzu ettikleri takdirde 0 (346) 221 18 34 nolu telefon ile Şubemizle irtibat kurarak veya Arı Sitesi 1.Kat´da bulunan THK Sivas Şubesine müracaat ederek zarf temin edebileceklerdir. Kurumumuza yapılacak tüm yardımlar makbuz karşılığı yapılmaktadır. Sivas halkımızın yardımlaşma konusundaki hassasiyetini ve bugüne kadar kurumumuza yaptıkları bağışları yakinen biliyor ve takdirle karşılıyoruz. Bu vesile ile bir kez daha minnet ve şükran duygularımızı sunuyoruz. Bu ramazan ayı içerisinde de yine fitre ve zekat yardımı taleplerimizle huzurunuza geldik. İlgilerinizi, desteklerinizi ve yardımlarınızı bekliyoruz. Bu konuda kurumumuzdan yardımlarınızı esirgemeyeceğinize gönülden inanıyoruz. Bu mübarek ayda rabbim yaptığınız ve yapacağınız bütün maddi ve manevi yardımlarınızı, ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul etsin.” dedi.

                                                                                                                       
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: fitre zekat çağrısı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Türkiye 2019´un ilk yarısında büyümede eksiyi görebilir
Türkiye 2019´un ilk yarısında büyümede eksiyi görebilir
Dünya´da kaynak bolken ve Türkiye´ye akarken üretken yatırımlara değil, tüketime ve inşaata kanalize ettik, bugün bunun sonuçlarına katlanıyoruz. Türkiye üretim deseninde yapısal dönüşüm gerçekleştirmediği takdirde ortalama 8 yılda bir ekonomik kriz yaşamaya devam eder.
İngiliz telekomünikasyon devine Türk kilidi
İngiliz telekomünikasyon devine Türk kilidi
Geniş bir yelpazede endüstriyel kilit üreten ve 90´ının üzerinde ülkeye ihracat yapan Mesan Kilit, 2019 yılını ´yatırım yılı´ ilan etti. Mesan Kilit, British Telekom, AT&T gibi dünyaca ünlü şirketlere de üretim yapacak.
"Gün Bir ve Beraber Olma Zamanı"
"Gün Bir ve Beraber Olma Zamanı"
Sivas TSO Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “Daha çok, çalışacağız, üreteceğiz ve tasarruf edeceğiz. Lüks yaşamaktan vazgeçeceğiz. Sabırlı ve Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız.” dedi.
22 Ülkeden 50 Çelik Devi İstanbul´da Buluştu
22 Ülkeden 50 Çelik Devi İstanbul´da Buluştu
İstanbul´da gerçekleşen IREPAS toplantısında çelik üreticileri, korumacılığın bir pazarlık konusu haline geldiğine dikkat çekerek, ABD yerine yeni pazarlar bulunabileceğini vurguladı.
Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu toplandı
Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu toplandı
Ticaret Bakanı Pekcan başkanlığında yapılan ikinci İstişare Kurulu Toplantısı´nda Yeni Ekonomi Programı´nın yanı sıra Gümrük Birliği, Eximbank, e-ticaret ve dijitalleşmeye ilişkin çalışmalarla özel sektör talepleri değerlendirildi.
"Türkiye´nin tren altyapısını Alman teknolojisiyle Türkiye´de üretelim"
"Türkiye´nin tren altyapısını Alman teknolojisiyle Türkiye´de üretelim"
Alman Demiryolları Sanayisi Birliği Başkanı Axel Schuppe, "Türkiye´nin tren altyapısını Alman teknolojisini kullanarak Türkiye´de üreterek kuralım. Alman Demiryolları Sanayisi, Türkiye gibi piyasalarda ortaklıklar kurmak istiyor." dedi.
"100 milyar dolar döviz toplarız"
"100 milyar dolar döviz toplarız"
İmar Barışı Gelirleri Hepimizi Yanılttı Ama Yabancıya 250 Bin Dolarlık Ev Satarak 100 Milyar Dolar Toplayabiliriz
Azerbaycan´dan TANAP´a Büyük Ödül
Azerbaycan´dan TANAP´a Büyük Ödül
Petrol ve gaz sektöründe dünyadaki tek bayram olan ve Azerbaycan´da 2001 yılından bu yana kutlanan “Neftçiler Günü”nde Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev imzalı resmi bir karar yayınlanarak TANAP yönetiminin “Dostluk” ve “İlerleme” madalyalarıyla ödüllendirilmesine karar verildi.
"Odamıza siyaseti karıştırmıyoruz"
"Odamıza siyaseti karıştırmıyoruz"
İyi Parti, yerel seçim çalışmalarını başlattı. İyi Parti Milletvekilleri, GİK Üyeleri ve Parti yöneticilerinin bulunduğu heyet "İyilik Kervanı Yollarda" projesi kapsamında STSO´yu ziyaret etti.
TYP Kura çekimi yapıldı
TYP Kura çekimi yapıldı
Sivas´ta Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ´Toplum Yararına Programı´ ile Okullarda İstihdam Edilecek Temizlik Personeli için kuralar çekildi
"Almanya, Türkiye´deki en önemli yatırımcı ülkedir"
"Almanya, Türkiye´deki en önemli yatırımcı ülkedir"
TOBB, Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği, Türk-Alman TSO ve Alman-Türk TSO işbirliğinde “Türk-Alman Ekonomi Diyaloğu” toplantısı gerçekleştirildi. TOBB öncülüğünde oda başkanlarının çıkarma yaptığı toplantıya Sivas Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken de katıldı.
ÇEDAŞ´da Görev Değişimi
ÇEDAŞ´da Görev Değişimi
Sivas, Tokat ve Yozgat´ta 950 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.´de (ÇEDAŞ) Genel Müdürlük koltuğuna Niyazi Kıvılcım atandı. 38 yıldan bu yana enerji sektöründe farklı kademelerde çalışan Niyazi Kıvılcım, 10 Eylül 2018 itibarıyla görevine başladı
Rahat ve sağlıklı bir uyku için yorgan kullanın
Rahat ve sağlıklı bir uyku için yorgan kullanın
Gelişen teknoloji ve sanayiyle birlikte eski meslekler bir bir unutulmaya yüz tutuluyor. Bunlardan biriside yorgancılık. Özellikle soğuk kış günlerinde sıcak bir uyku keyfinin paha biçilmez olduğu düşünülürse, bunu sağlayan unsurlardan en önemlisinin yorgan olduğu akla gelir.
“Gayrimenkul en iyi yatırımdır”
“Gayrimenkul en iyi yatırımdır”
Çayır; “Kısa vadede döviz getiri sağlasa da uzun vadede gayrimenkulün tozuna bile yetişemez. Toprak yani gayrimenkul her zaman için en iyi yatırımdır.”dedi
Gurbetçi´den Engellilere Bayram Hediyesi
Gurbetçi´den Engellilere Bayram Hediyesi
İhtiyaç sahibi Engellileri toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına birçok engelliye akülü ve manuel araç yardımı yapan Hollanda Sivaslılar Platformu, Sivas´ta faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma derneği "Sende Gülümse" aracılığı ile 1 adet tekerlekli sandalyeyi Sivas İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü´ne diğer 4 adet tekerlekli sandalyeyi ise Sivas´taki ihtiyaç sahibi engelliye kişilere teslim etti.
Gazete ve dergi okuyanlar Temmuz´da yüzde 7.5 arttı
Gazete ve dergi okuyanlar Temmuz´da yüzde 7.5 arttı
Türkiye´nin en çok takip edilen dijital yayın platformu Dergilik, Temmuz´da 5 milyon yayın indirildi. Önceki aya göre Dergilik´ten yayın indirme oranı yüzde 7.5 arttı. Dergilik böylece 2018´in başından bu yana 32 milyon 120 bin yayını okuyucularla buluşturdu.
BBP İl yönetiminden SESOB´a ziyaret
BBP İl yönetiminden SESOB´a ziyaret
BBP İl yönetiminden SESOB´a ziyaret
Perakende  Sebze Hali Esnafı Komisyonculardan Şikayetçi
Perakende Sebze Hali Esnafı Komisyonculardan Şikayetçi
Narbatlar başı mahallesinde bulunan perakende sebze hali esnafı, ürün fiyatlarının yüksek olmasından dolayı halkın eskisi gibi tezgahlara rağbet gösteremediklerini ve kendilerinin de satış yapamadıklarını, bunun içinde mağdur olduklarını dile getirdiler.
Çiftçilerin Ek Süre Talebi
Çiftçilerin Ek Süre Talebi
Çiftçilerin Ek Süre Talebi
STSO tarafından, Bakan Yardımcıları ve Milletvekilleri Ziyaret Edildi
STSO tarafından, Bakan Yardımcıları ve Milletvekilleri Ziyaret Edildi
Sivas Sanayi ve Ticaret Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkan Vekili Burhan Demirkaynak ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Ankara´da yeni atanan Bakan Yardımcıları ve 24 Haziran Genel Seçimlerin de seçilen Sivas Milletvekillerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Tarım Kredi Personel Alacak
Tarım Kredi Personel Alacak
Tarım Kredi Personel Alacak
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer?

Hacı Bektaşı Veli