“THK fitre ve zekat çağrısı”
Erbıyık “Fitre ve zekat vermek isteyen vatandaşlarımız arzu ettikleri takdirde 0 (346) 221 18 34 nolu telefon ile Şubemizle irtibat kurarak veya Arı Sitesi 1.Kat´da bulunan THK Sivas Şubesine müracaat ederek zarf temin ederek yardım etmeye davet etti
Tarih: 14.5.2018 17:51:20/ 592okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Ynt.Krl. Başkanı Sebahattin Erbıyık yapmış olduğu yazılı açıklama ile Ramazan ayı fitre ve zekat, hakkında bilgilendirme yaptı.

“AZİZ MİLLETİMİZ GÖKYÜZÜNÜN YILDIZIDIR”

Erbıyık Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi olarak, bu rahmet ayının Mübarek Ramazan-ı Şerifin ülkemize, milletimize ve insanlık alemine sağlık, huzur ve kardeşlik getirmesini dileyerek şu ifadelere yer verdi.

“Türk Hava Kurumu, 1925 yılından beri, Atatürk´ün, “İstikbal Göklerdedir.” direktifine uygun olarak havacılık konusunu ve faaliyetlerini yurt geneline yayma çalışmalarını etkili ve kararlı bir şekilde sürdürmektedir. Türk milletinin sinesinden doğan ve milletimizin himaye ve destekleri ile büyüyen THK, millet ve havacılık sevgisi ile ülkemizi baştanbaşa kucaklamaktadır. Vizyonu havacılık olup, havacılık faaliyetlerinin güçlendirilmesi ve geliştirilmesinde eğitim çalışmalarını esas almakta ve küresel teknolojiyi günü gününe takip etmektedir. Siz değerli hamiyetperver halkımızdan aldığı destek ve yardımlar ile satın aldığı tüm hava araç ve gereçlerini, halkımızın emrine ve hizmetine sunmayı görev bilmektedir. THK´nun yüz yıla yakın bir geçmişi ile dimdik ve kararlılıkla ayakta kalmasının yegane sebebi, Türk milletinin arifliğine, zarifliğine, yardımseverliğine, dirayetine ve geleceğe yönelik inanç değerlerindeki gücüne dayanmaktadır. Halkımızın güvenine mazhar olmuş ve olmaya da devam eden azim ve kararlılık içindedir. Aziz milletimizin gökyüzünde yıldızı olmaya devam etmektedir. 2020 yılında yapılacak Dünya Havacılık Oyunlarının ülkemize kazandırılmasında olağanüstü çaba göstermiştir. Yangın söndürme uçakları ve ambulans uçakları ile halkımıza ve ülkemize ve hatta komşu ülkelere dahi etkili hizmetler sunmaktadır. 2018 yılında Sağlık Bakanlığımızın yaralı taşıma ihalesini alarak yaralılarımızın en seri ve sağlıklı bir şekilde hastanelere taşınmasını üstlenmiştir. Böylece ülkemize maddi ve manevi anlamda büyük bir katma değer sağlamaktadır. Öğrencilerimizin havacılık konusunda yetiştikleri en etkili okul ve kurs merkezi konumundadır. Hülasa havacılık denilince akla gelen ilk isim Türk Hava Kurumudur.” şeklinde konuştu.

“SİVAS THK  VATANDAŞLARA FİTRE VE ZEKAT ÇAĞRISI YAPTI”

Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Ynt.Krl. Başkanı Sebahattin Erbıyık Kuruluş tüzüğümüz gereği gelir kaynaklarımız fitre-zekat, kurban derisi ve diğer bağışlardır diyerek şöyle devam etti. “Mübarek ramazan ayını idrak etmeye başlayacağız. Bu kutsal ayın tüm insanlık alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini, kardeşlik duygularımızın güçlendirmesini ve her zaman olduğu gibi yardımlaşma konusundaki duyarlılığımıza daha büyük ivme kazandırmasını Yüce Allah´tan dilerim. Türk Hava Kurumu; her yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da halkımıza güvenerek fitre zarflarını hazırlanmış ve tüm ilgili kurum-kuruluşlar ile köy muhtarlıklarımıza dağıtımını yapmıştır. Bu dağıtım işleminin haricinde isteyen kurum ve kuruluşlarımıza zarflarımızın dağıtım işlemleri aralıksız ramazan ayı boyunca devam edecektir. Fitre ve zekat vermek isteyen vatandaşlarımız arzu ettikleri takdirde 0 (346) 221 18 34 nolu telefon ile Şubemizle irtibat kurarak veya Arı Sitesi 1.Kat´da bulunan THK Sivas Şubesine müracaat ederek zarf temin edebileceklerdir. Kurumumuza yapılacak tüm yardımlar makbuz karşılığı yapılmaktadır. Sivas halkımızın yardımlaşma konusundaki hassasiyetini ve bugüne kadar kurumumuza yaptıkları bağışları yakinen biliyor ve takdirle karşılıyoruz. Bu vesile ile bir kez daha minnet ve şükran duygularımızı sunuyoruz. Bu ramazan ayı içerisinde de yine fitre ve zekat yardımı taleplerimizle huzurunuza geldik. İlgilerinizi, desteklerinizi ve yardımlarınızı bekliyoruz. Bu konuda kurumumuzdan yardımlarınızı esirgemeyeceğinize gönülden inanıyoruz. Bu mübarek ayda rabbim yaptığınız ve yapacağınız bütün maddi ve manevi yardımlarınızı, ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul etsin.” dedi.

                                                                                                                       
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: fitre zekat çağrısı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Sivas için beyin fırtınası yapılacak”
“Sivas için beyin fırtınası yapılacak”
Eken “İş dünyamızın çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından odalarımızın daha üretken hale getirilmesi amacıyla Yüksek İstişare Kurulu oluşturulmasına karar verilmiştir. Bu kurulda dile getirilecek görüşler ve öneriler yönetim kurulumuz için yol gösterici nitelikte olacaktır. Burada Sivas için adeta bir beyin fırtınası yapılacaktır.” dedi.
“TÜDEMSAŞ´ ta iyi şeyler oluyor”
“TÜDEMSAŞ´ ta iyi şeyler oluyor”
Başoğlu, Bu projeyle, TÜDEMSAŞ adına daha iyi şeylerin olacağını düşünüyorum. Biz yeni fikirlere her zaman açığız.”dedi
İŞGEM Tanıtım Turunda
İŞGEM Tanıtım Turunda
Sivas İŞGEM Projesi´nden İzmir ve İstanbul´a İşbirliği ve tanıtım ziyaretleri gerçekleştirildi
“Sivas´a yatırım konusunda seferber olacağız”
“Sivas´a yatırım konusunda seferber olacağız”
Oda Başkanı Mustafa Eken,“Tüm girişimcileri yatırıma Sivas´a davet ediyorum. Telefonum 24 saat açık. Sorunlarını çözmek bizden, yatırım yapmak onlardan” dedi.
Tasarruf sloganları ödüllendirildi
Tasarruf sloganları ödüllendirildi
CK Enerji Çamlıbel Elektrik,slogan yarışmasında dereceye girenleri ödüllendirdi
Köksal´dan sanayi sicil belgesi uyarısı
Köksal´dan sanayi sicil belgesi uyarısı
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, sanayi sicil belgelerinde dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdi
Müftülükte devir teslim
Müftülükte devir teslim
Sivas il müftüsü Recep Şükrü Balkan´ın İzmir´e atanması ile boşalan Sivas İl Müftülüğüne Sakarya Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş görevi devir aldı.
Eczacılar bilgilendirildi
Eczacılar bilgilendirildi
Eczacılar, İşbaşı Eğitim Programı ve istihdam seferberliği konularında bilgilendirdi
ÇEDAŞ´ın denetimleri kaçağı azalttı
ÇEDAŞ´ın denetimleri kaçağı azalttı
Özelleştirildikten sonra kayıp ve kaçakla ciddi mücadele eden Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (ÇEDAŞ) çalışmaları meyvelerini verdi
 Esnaflara Devlet Desteği
Esnaflara Devlet Desteği
Vali Davut Gül, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ile birlikte Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odasını ziyaret etti.
SODES 2017´de süreç başladı
SODES 2017´de süreç başladı
Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programı´nın (SODES) 2017 yılı uygulamaları başladı. Aralarında Sivas´ın da bulunduğu 34 ilde uygulanan SODES için proje teklif çağrısına çıkıldı
“Traktör sırtında tuz satanlar  tuzcu esnafına darbe vuruyor”
“Traktör sırtında tuz satanlar tuzcu esnafına darbe vuruyor”
Sivaslı esnaflardan Anadolu Tuz Madencileri Derneği Başkanı Bülent Yılmaz, traktör arkasında satılan tuzların sağlıksız olduğunu, vatandaşların sağlıksız koşullarda satılan tuzlara itibar etmemesi gerektiğini söyledi.
Sahte plakaya Darphane önlemi
Sahte plakaya Darphane önlemi
TŞOF Başkanı Apaydın, sahte plakaları engellemek amacıyla plaka basımında kullanılan mühürlerin Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde bastırılmasına yönelik müracaatta bulunduklarını, 7 il için mühür yapımına başlandığını bildirdi.
Genç iş adamlarından eğitime destek
Genç iş adamlarından eğitime destek
Sivas´ta genç iş adamlarının katılımıyla kurulan dernek tarafından 10 derslikli görme engelliler okulu yaptırılacak
İş yerlerinde yeni dönem başlıyor
İş yerlerinde yeni dönem başlıyor
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Köksal, İs Sağlığı ve Güvenliği yasasının 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle resmi olarak başlayacağını, işletmelerin bu tarihten itibaren 1 kişi dahi çalıştırsa iş sağlığı ve güvenliği hizmeti satın almak zorunda olduğunu belirtti.
Genel Müdür Yıldız´dan TÜDEMSAŞ´a ziyaret
Genel Müdür Yıldız´dan TÜDEMSAŞ´a ziyaret
- Yıldız: - "TÜDEMSAŞ´ın modern bir yapıya kavuşmuş olması sektör adına sevindirici bir gelişme. Buraya gelerek yapılan çalışmaları yerinde görmek bizi memnun etti"
"Esnafımızı dükkan sahibi yapacağız"
"Esnafımızı dükkan sahibi yapacağız"
Sanayide bulunan esnafların bir araya gelmesi ile oluşturulan SS. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı.
MÜSİAD ailesi  Sivas’ta buluşuyor
MÜSİAD ailesi Sivas’ta buluşuyor
MÜSİAD Genel Merkez Yöneticileri ve Türkiye genelinde bulunan MÜSİAD Şube Başkanları Sivas’ta yapılacak toplantı ve etkinlikler çerçevesinde bugün bir araya gelecek.
11 Dükkan Satıldı
11 Dükkan Satıldı
4 Eylül Sanayi Sitesi`ndeki 11 Dükkan Satıldı
Girişimciye internet üzerinden eğitim verilecek
Girişimciye internet üzerinden eğitim verilecek
Sanayi Bakanı Fikri Işık, "Kampüs Projesi ile binlerce KOBİ ve girişimci, uzaktan eğitim yoluyla internet üzerinden eğitim görecek" dedi.
Ölçü aletleri periyodik muayene tabii tutulacak
Ölçü aletleri periyodik muayene tabii tutulacak
Köksal`dan esnaf ve sanatkarlara uyarı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed