YAZARLAR

Termal tesise ‘’Güvenli Turizm Sertifikası” verildi

Karaca, ‘’Güvenli Turizm Sertifikası Belgesini’’ İl protokolümüzün katılımı ile Sayın valimiz Salih Ayhan’ dan almanın mutluluğunu yaşadık.” dedi.

Hakan BAKAR

Sivas Karaca Termal Yaşam Merkezine ‘’Güvenli Turizm Sertifika Belgesi” verildi.

Sıcak Çermik Kaplıca bölgesinde faaliyet gösteren Sivas Termal tesisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerden geçerek "Kovid-19 Güvenli Konaklama Sertifikası" almaya hak kazandı.

Geçtiğimiz günlerde Sivas Valisi Salih Ayhan, tesisi gezerek,  Sivas Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Karaca'dan bilgi aldı.

Vali Ayhan, burada yaptığı açıklamada değer üretenlere değer verilmesi gerektiğini söyleyerek, “Sivas Termal tesisi Sivas'ın bir değeri ve markası. Burayı hep beraber iyi bir şekilde koruyarak muhafaza edip destek olursak inşallah bu gibi tesislerinde sayıları böylece artar. Bizlerin görevi bu tür cesur, fedakar yatırımcılara destek olmaktır. Ayrıca şehrimizde termal turizmin artması içinde elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.” ifadelerine yer verdi.

Sivas Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Karaca, “Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve hoş vakit geçirebileceğiniz Otelimiz Sivas Karaca Termal Yaşam Merkezi ‘’Güvenli Turizm Sertifikası Belgesini’’ İl protokolümüzün katılımı ile Sayın valimiz Salih Ayhan’ dan almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Otelimizin tüm birimleri açılmıştır, sizleri otelimizde görmekten ve ağırlamaktan onur duyarız. Bizlere bu sertifikayı layık görenlere teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.