Anahtar Kelimeler: Termal keyfi bayrama hazır

YAZARLAR

Termal keyfi bayrama hazır

Ramazan bayramında ilk misafirlerini ağırlayacak olan Bilici termal kapılarını turizme açacak

 

Hakan BAKAR

Sıcak Çermik Kaplıcasında özel sektör tarafından yapılarak ramazan bayramında hizmet vermeye başlayacak olan Bilici Termal´de iftar programı düzenlendi.

Sivas´ta tatil diyince akla ilk gelen yer olan sıcak çermik kaplıcalarına özel sektör yatırımları devam ediyor.

Sivas´ta özel sektör tarafından Sıcak Çermik bölgesine yapılan Bilici termal tesiste Sivas şehir kültürü ve yaşatma derneği üyeleri için toplu iftar yemeği verildi.

Zengin mineralli suları ile sağlık alanında Türkiye´nin önde gelen bir termal bölgesi olan sıcak çermik kaplıcaları her geçen gün daha da cazip hale geliyor.

İşadamı Akif Bilici ve Hikmet Gürcüoğlu tarafından yaptırılan Termal tesisi gezen Sivas şehir kültürü yayma ve yaşatma derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu ?Türkiye´de ilk defa yerden soğutma uygulaması, termal havuzlar, kür merkezi, aile banyoları, Türk hamamı, buhar banyosu, sauna, oyun salonları, açık hava ve kapalı sinema, alışveriş mağazaları, fitness salonları, çok amaçlı salonlar, kat bahçeleri, spor alanları gibi çeşitli donatıları barındıran tesisi ilimize kazandırdığı için Akif beye teşekkür ediyorum. Yeni termal tesis ilimize hayırlı olsun" dedi.

Bilici Termal yönetim kurulu Başkanı İşadamı Akif Bilici biz şehrin değer kazanması için yatırımımızı şehrimize yaptık diyerek şöyle devam etti.

Şehrin tanıtımına turizm alanında canlanmasına katkı sağlayacağız. Biz istiyoruz ki Sivas için ön yargılar kalksın istiyoruz. ön yargıların kalkması da yatırımlarla bu tarz projelerle olur. Sivas´ta termal alanında önemli yatırımlar yapılıyor. herkesin bu yatırımlarda rahatlıkla faydalanacağı ve kalacağı modern bir donanıma sahip özel tesisler şehre değer katacak. Artık Sivas´ta yaşayan veya dışarıdan birçok kişi bu tesisten faydalanacak. Tabi sadece turizm olarak düşünmeyelim burada bizimle beraber çalışacak olan birçok arkadaşımız için de ekmek kapısı olacak. Ben ve ortaklarım her şeyin en iyisin olduk diye mücadele ettik. Bilici Termal tesisimizde bir ayda yüzde yüz doluluk oranına göre 27 bin kişi bir yılda ise 325 bin kişi konaklamış olacak. Buda nereden bakarsanız bakın Sivas´ın merkez nüfusu kadar bir sayıya tekabül etmekte. Böyle bir yatırımı tek başına yakmak neredeyse imkansız benimle olan ve termalin ortaya çıkmasında beni yalnız bırakmayan iş ortağım Hikmet Gürcüoğlu beyde Hollanda da bulunmakta.Gurbetteki hemşerilerimizi ve diğer vatandaşların buraya gelmeleri için bir çok projeyi hayata geçirmekte. İnşallah ufak tefek eksikliklerimiz bittiğinde ramazan bayramına kapılarımız açıp ilk misafirlerimizi ağırlayacağız.? şeklinde konuştu.