Anahtar Kelimeler: TERAPİLERİ SANATLARI

TERAPİLERİ EL SANATLARI

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sağlıklı Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde yatan hastalar uğraşı terapisi yöntemiyle tedavi ediliyor

Haber Merkezi/

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sağlıklı Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde Hastaların tedavilerinde önemli rol oynayan uğraşı terapisi aynı zamanda potansiyel yeteneklerini, günlük yaşama aktif katılımını ve el becerilerini geliştirmeleri açısından da başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Bu kapsamda Psikiyatri Kliniğinde yatan hastaların "uğraşı terapileri" sonucu yaptıkları ürünler sergilendi. Serginin açılışına Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mürşit Hasbek, Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nesim Kuğu, İdari Yönetici Yardımcıları, akademisyenler ve hastane personeli katıldı.  Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mürşit Hasbek açılış dolayısıyla bir konuşma gerçekleştirdi. Hasbek konuşmasında, uğraşı terapisi çalışmalarında 5 yıllık birikimi olan bu güzel emeklerini kermes vesilesi ile sergiledikleri için tebriklerini iletti.

Hastaların 5 yıl boyunca hazırladıkları el sanatları, takı tasarım ve resim alanlarındaki ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.