Anahtar Kelimeler: .. SİVAS   DAİRESİ ILN01213603

YAZARLAR

T.C. SİVAS  İCRA DAİRESİ ILN01213603

T.C. SİVAS  İCRA DAİRESİ

T.C.
SİVAS
 İCRA DAİRESİ
2020/9 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Sivas İl, Merkez İlçe, Sularbaşı Mahallesi,  2128 Ada, 12 Parsel,  Zemin Kat 1 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında taşınmaz; bina bodrum + zemin + 2. ve çatı katlıdır. Bina dış cephesi renkli dış cephe boyalı, çatısı ahşap üzeri ondülin, apartman giriş kapısı demir doğrama, rüzgarlık ahşap, merdiven kovası basamak ve sahanlıkları mermer, duvarları seramik kaplama ve merdiven korkulukları demir profil üzeri ahşaptır. Mesken  binanın zemin kat giriş solundaki meskendir. Onaylı mimari projesinde net 92 m2 alanlı olup; 3 oda, 1 salon, antre, hol, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon bulunmaktadır. Salon ve oda tabanları laminant parke, duvarları saten boya, tavanları kartonpiyer uygulamalı + tavan boyalı; antre, hol ve mutfak tabanları seramik, tavan kartonpiyer uygulamalı + tavan boyalı, duvarları saten boya; banyo-wc taban ve duvarları seramik, tavanları asma tavandır. Daire giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır.  Isınması kombi sistemli yerden ısıtmadır. 
Adresi    : Sularbaşı Mah. Tavşanbayırı SK. Sk. Dış Kapı No:14  İç Kapı No:1 Merkez Sivas 
İmar Durumu    : Bitişik nizam 3 kat imarlıdır 
Arsa Yüzölçümü    : 200,73 m2                        Arsa Payı      : 3/10
Kıymeti    : 250.000,00 TL                 KDV Oranı    : %1
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir           Hissesi          : Tam
1. Satış Günü    : 20/10/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü    : 19/11/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri    : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Satış şartları : 
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/08/2020 
 

Kadir SOYDAN
 İcra Müdür Yardımcısı
 84342