Anahtar Kelimeler: .. SİVAS   DAİRESİ

T.C. SİVAS  İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


2019/3560 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Sivas İl, Merkez İlçe, Kılavuz Mahalle, Halfelik Mevkii, 5944 Ada, 1 Parsel,  B Blok 11.Kat 21 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfındaki taşınmaz; Arsa üzerinde 15 (Bod+Zem+13Norm) katlı 3 Adet  bina bulunmakta, binanın dış cephesi kompozit panel, çatısı sac, bina giriş kapısı dekoratif alüminyum doğrama olup merdiven kovası basamak ve sahanlıkları mermer kaplamadır. Bina ~ 4 yıllıktır. Meskende salon, 4 oda, mutfak, antre, hol, 2 banyo, lavabo, wc, 2 balkon vardır.  Brüt 173,00 m2 alanlıdır. Konut içerisinde; oda tabanları laminat parke antre, hol ve ıslak hacim tabanları seramik banyo wc duvarları seramik, oda ve koridor duvarları alçı + saten boya, tavanlar alçıpan dekoratif asma tavan, alüminyum asma tavan ve alçı + saten boya kaplamadır. İç kapılar pvc kaplamalı camlı kapılar. Dış kapısı çelik, pencereleri plastik dıoğrama ısıcamlıdır. Isıtması kaloriferdir. 
Adresi    : Kardeşler Mah. Sıhhiye Cad. Sivas Modern Sitesi B/Blok K:11 D: 21 Merkez/Sivas
İmar Durumu    : Ayrık Nizam Serbest Yüksekli müsaadeli alanda kalmaktadır.   
Arsa Yüzölçümü    : 5.872,14 m2                         Arsa Payı                     : 5373/587214
Kıymeti    : 450.000,00 TL                     Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir.
KDV Oranı    : KDV kanunun 17. maddesinin 4. fıkrası uyarınca istisna
1. Satış Günü    : 17/11/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü    : 17/12/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri    : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi Sivas İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Satış şartları : 
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3560 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2020