Tasarruf sloganları ödüllendirildi
CK Enerji Çamlıbel Elektrik,slogan yarışmasında dereceye girenleri ödüllendirdi
Tarih: 28.5.2018 15:37:36/ 223okunma / 0yorum

ÇEDAŞ, 2018´i ‘Enerji Tasarrufu Yılı´ ilan etmesinin ardından Enerji tasarrufu iş birliği slogan yarışmasında slogan sahiplerine ödülleri verildi.

Hakan BAKAR

 CK Enerji Çamlıbel Elektrik, ÇEDAŞ,Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sivas Belediyesi arasında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalar için işbirliği protokolü kapsamında okullarda elektrik ve su tasarrufu konularında slogan, yarışması sonuçlandı.

 2018´i “Enerji Tasarrufu Yılı” ilan ederek elektrik ve su tasarrufu konusunda farkında lığı artıracak etkinlikler gerçekleştirilmesi için Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas Belediyesi ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ile Mart ayında protokol imzalayan CK Enerji Çamlıbel Elektrik, etkinlikler kapsamında düzenlenen “elektrik ve su tasarrufu” konulu slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

 Düzenlenen ödül törenine Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin, ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa ve yarışmada dereceye giren öğrenciler katıldı.

 Ödül töreninde konuşan CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin, enerjinin etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, enerji tasarrufu hakkında farkındalığı artırmak ve öğrencilerde enerji tasarrufu ile ilgili bilinç oluşturmak için çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyleyerek şöyle devam etti.

“Birbirinden kıymetli 286 sloganın yer aldığı değerlendirmeden yüksek puanı alan ilk üç sloganı üreten öğrencilerimiz ve mansiyon ödülü kazanan öğrencilerimize ödüllerini ve hediyelerini takdim edeceğiz. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, ödül alan öğrencilerimizi tebrik ederim” dedi.

 Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın güzel bir çalışma içerisindeyiz diyerek şöyle devam etti. “Sivas´ta kurumlar arası diyalog gerçekten çok güzel. Enerji konusu çağımızın en önemli konularından biridir. Çocuklarımızı teşvik etmek adına güzel bir çalışma oldu. önümüzdeki yıllarda yine farkındalık oluşturmak adına çeşitli çalışmalar yapacağız. Bildiğiniz üzere israf haramdır. Su, elektrik, zaman her şeyin fazlasını harcamak zarardır. Bu kapsamda herkese teşekkür ederim.” dedi.

 Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı okullarımızda eğitim gören çocuklarımız enerjinin ne kadar önemli olduğunun farkındalar. Bizler kurumlar arası bu tarz etkinliklerde her zaman destek olmaktan yanayız. Öğrencilerimizi kutluyorum inşallah gelecekte enerji üzerine daha güzel çalışmalar çıkarırlar” dedi.birlikten kuvvet doğar

 ÇEDAŞ Genel Müdür Ahmet Sait Akboğa konuşmasında şunları dile getirdi. “Farkındalık oluşturmak adına okullarımızda öğrencilerimizi enerji ile ilgili bilinçlenmeleri acısından güzel bir proje oldu. destek olan kurumlara çok teşekkür ederim.” dedi.

 Slogan yarışmasında “Bugünün Tasarrufu, Yarının Yatırımıdır” sloganıyla birinci olan Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Hamza Durmaz 750 kWh ücretsiz elektrik ve 1 adet çeyrek altın, “Enerji ve Sudur Derdi Devran, Tasarruftadır Tabii ki Derman” sloganıyla Şehit Muhammed Onur Demir Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Güreşir 500 kWh ücretsiz elektrik ve 1 adet çeyrek altın, “Bu Dünya Bizimse, Tasarrufu Benimse” sloganıyla Şehit Muhammed Onur Demir Anadolu Lisesi öğrencisi Kadir Kaan Darıcı 250 kWh ücretsiz elektrik ve 1 adet çeyrek altın ödülünü almaya hak kazandı.

Yarışmada ayrıca “İsraf Etme Bitecek, Tasarruflu Olsan Yetecek” sloganı ile Kurtlapa Köyü Ortaokulu öğrencisi Döne Polat, “En Verimli Enerji Tasarruftur” sloganı ile Vali Aydın Güçlü Ortaokulu öğrencisi Meryem Ağkuş ve “Tasarrufsuz Her Gün, Kıtlık Olur Bir Gün” sloganıyla Kurtlapa Köyü Ortaokulu öğrencisi Sıla Coşkun 100 kWh ücretsiz elektrik mansiyon ödülünün sahibi oldu.

 Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin ve ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa tarafından takdim edildi.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Köksal´dan sanayi sicil belgesi uyarısı
Köksal´dan sanayi sicil belgesi uyarısı
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, sanayi sicil belgelerinde dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdi
“THK fitre ve zekat çağrısı”
“THK fitre ve zekat çağrısı”
Erbıyık “Fitre ve zekat vermek isteyen vatandaşlarımız arzu ettikleri takdirde 0 (346) 221 18 34 nolu telefon ile Şubemizle irtibat kurarak veya Arı Sitesi 1.Kat´da bulunan THK Sivas Şubesine müracaat ederek zarf temin ederek yardım etmeye davet etti
Müftülükte devir teslim
Müftülükte devir teslim
Sivas il müftüsü Recep Şükrü Balkan´ın İzmir´e atanması ile boşalan Sivas İl Müftülüğüne Sakarya Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş görevi devir aldı.
Eczacılar bilgilendirildi
Eczacılar bilgilendirildi
Eczacılar, İşbaşı Eğitim Programı ve istihdam seferberliği konularında bilgilendirdi
ÇEDAŞ´ın denetimleri kaçağı azalttı
ÇEDAŞ´ın denetimleri kaçağı azalttı
Özelleştirildikten sonra kayıp ve kaçakla ciddi mücadele eden Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (ÇEDAŞ) çalışmaları meyvelerini verdi
 Esnaflara Devlet Desteği
Esnaflara Devlet Desteği
Vali Davut Gül, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ile birlikte Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odasını ziyaret etti.
SODES 2017´de süreç başladı
SODES 2017´de süreç başladı
Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programı´nın (SODES) 2017 yılı uygulamaları başladı. Aralarında Sivas´ın da bulunduğu 34 ilde uygulanan SODES için proje teklif çağrısına çıkıldı
“Traktör sırtında tuz satanlar  tuzcu esnafına darbe vuruyor”
“Traktör sırtında tuz satanlar tuzcu esnafına darbe vuruyor”
Sivaslı esnaflardan Anadolu Tuz Madencileri Derneği Başkanı Bülent Yılmaz, traktör arkasında satılan tuzların sağlıksız olduğunu, vatandaşların sağlıksız koşullarda satılan tuzlara itibar etmemesi gerektiğini söyledi.
Sahte plakaya Darphane önlemi
Sahte plakaya Darphane önlemi
TŞOF Başkanı Apaydın, sahte plakaları engellemek amacıyla plaka basımında kullanılan mühürlerin Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde bastırılmasına yönelik müracaatta bulunduklarını, 7 il için mühür yapımına başlandığını bildirdi.
Genç iş adamlarından eğitime destek
Genç iş adamlarından eğitime destek
Sivas´ta genç iş adamlarının katılımıyla kurulan dernek tarafından 10 derslikli görme engelliler okulu yaptırılacak
İş yerlerinde yeni dönem başlıyor
İş yerlerinde yeni dönem başlıyor
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Köksal, İs Sağlığı ve Güvenliği yasasının 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle resmi olarak başlayacağını, işletmelerin bu tarihten itibaren 1 kişi dahi çalıştırsa iş sağlığı ve güvenliği hizmeti satın almak zorunda olduğunu belirtti.
Genel Müdür Yıldız´dan TÜDEMSAŞ´a ziyaret
Genel Müdür Yıldız´dan TÜDEMSAŞ´a ziyaret
- Yıldız: - "TÜDEMSAŞ´ın modern bir yapıya kavuşmuş olması sektör adına sevindirici bir gelişme. Buraya gelerek yapılan çalışmaları yerinde görmek bizi memnun etti"
"Esnafımızı dükkan sahibi yapacağız"
"Esnafımızı dükkan sahibi yapacağız"
Sanayide bulunan esnafların bir araya gelmesi ile oluşturulan SS. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi, üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı.
MÜSİAD ailesi  Sivas’ta buluşuyor
MÜSİAD ailesi Sivas’ta buluşuyor
MÜSİAD Genel Merkez Yöneticileri ve Türkiye genelinde bulunan MÜSİAD Şube Başkanları Sivas’ta yapılacak toplantı ve etkinlikler çerçevesinde bugün bir araya gelecek.
11 Dükkan Satıldı
11 Dükkan Satıldı
4 Eylül Sanayi Sitesi`ndeki 11 Dükkan Satıldı
Girişimciye internet üzerinden eğitim verilecek
Girişimciye internet üzerinden eğitim verilecek
Sanayi Bakanı Fikri Işık, "Kampüs Projesi ile binlerce KOBİ ve girişimci, uzaktan eğitim yoluyla internet üzerinden eğitim görecek" dedi.
Ölçü aletleri periyodik muayene tabii tutulacak
Ölçü aletleri periyodik muayene tabii tutulacak
Köksal`dan esnaf ve sanatkarlara uyarı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser

Konfüçyus