YAZARLAR

Tarım Arazileri Sulanıyor, Topraklar Bereketleniyor

Vali Ayhan, kırsalda yapılan çalışmaları yakından takip ederek Kızılöz ve Kartalca köylerine giderek, yapılan sulama tesislerinde incelemelerde bulundu.

Zübeyde DARENDELİ

Sivas’ta tarımın gelişmesine yönelik çalışmalar aralıksız sürüyor. Sivas İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından tarım arazilerinin sulanması ve toprakların bereketlenmesi için yapılan sulama tesislerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Bu kapsamda, Sivas İl Özel İdaresi, merkeze bağlı Kızılöz ve Kartalca köylerine yatırım programı kapsamında sulama tesisleri kazandırdı.  Kırsalda yapılan çalışmaları yakından takip eden Vali Salih Ayhan da Kızılöz ve Kartalca köylerine giderek, yapılan sulama tesislerinde incelemelerde bulundu.

-Yatırımları Devletimiz Yaptı, Çiftimiz Koruyacak

Vali Ayhan, yaptığı açıklamada; köylerin ihtiyaçlarının İl Özel İdaresince giderilmeye devam ettiğini ifade ederek, katma değeri yüksek projelerin yapıldığını anlattı. Toplumsal ve ekonomik faydası olan projelerin kırsalda her zaman yapılacağını anlatan Vali Ayhan, “Nitelikli tarımsal sulama yapmak için Sivas İl Özel İdaremiz, güzel hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturuyor. Köylerimizin yaşaması ve çiftçinin daha üretken olmasını sağlamak için sulama tesisleri büyük önem arz etmektedir. İl Özel İdaresi tecrübesiyle birikimiyle çiftçimize destek oluyor. Yatırımları devletimiz yaptı, çiftimiz koruyacak. Her iki köyümüzde toplam 200 dekar alan sulanacak. Sulama tesislerimiz çiftçilerimize hayırlı olsun.” dedi.

-Çiftçimizi Bilgiyle Toprağımızı da Suyla Buluşturacağız

Projelerin Sivas’ın tarımsal hayatına büyük katkılar sağlayacağına dikkat çeken Vali Ayhan, “Çiftçimizi bilgiyle toprağımızı da suyla buluşturacağız. İşte bu verimli topraklarda her türlü hasat elde edilebilecek.  Sulama tesisleri, çiftçimize hem can suyu olacak, hem de ekonomik girdi sağlayacak.” dedi.

Kartalca Köyü Muhtarı Hüseyin Şeker ise, köylerde tarımın gelişmesine yönelik devlet eliyle yapılan hizmetlerden dolayı İl Özel İdaresine teşekkürleri ifade ederek, “İl Özel İdaremiz, köyümüze kazandırdığı sulama tesisi ile çiftçilerimizin ekonomik hayatına büyük destek sağlamış olacak." dedi.

Köy ziyaretlerine İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, İl Genel Meclisi Üyesi Abdulkadir Demirel ve diğer yetkililer de katıldı.