"Tarım Üretimine Önem Vermiyoruz"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili hemşerimiz Dr. Hayati Arkaz dün TBMM´de bir basın toplantısı yaptı. Arkaz; "Sivas´ın milli kurtuluş mücadelesinin, bağımsızlığın başladığı kent olduğunu belirterek, "Sivas Kongresi sadece Sivas´ı değil, tüm coğrafyayı, Türkiye´yi ilgilendiren bir kongredir." ifadesini kullandı.
Tarih: 6.12.2018 00:00:34/ 313okunma / 0yorum

Osman Nuri KESİCİ

Bugün Türk Kadının Seçme ve Seçilme Hakkını kazandığı gündür. Tüm Kadınlarımızın günü kutluyorum, diyerek sözlerine başlayan Dr. Arkaz; "Sivas Selçukluların Başkenti, uzun süre Selçuklu coğrafyasına başkentlik yapmış çok önemli bir şehrimizdir. Bugün daha çok Sivas´tan bahsetmek istiyorum. Sebebi şu; ben Sivas´ta doğdum, fakat İstanbul´da yaşıyorum. Sivas´ta yaşayanların 3 katına yakın İstanbul´da yaşamaktadır. Dolayısıyla İstanbul´da ve Sivas´ta yaşayan hemşerilerimizin dertlerine ortak olmaya çalışacağım."

Sivas´ın tarihinden bahseden Arkaz; "Sene 1402 Timurlenk Anadolu´yu işgal etmek istiyor. Sivas´a gelene kadar hiç bir engel ile karşılaşmıyor. Sadece Sivas´a geldiğinde, Sivas Beyine haber gönderiyor. diyor ki; ´Sivas´ı teslim et.´ Sivas Beyi o zaman Padişah Yıldırım Beyaztı´n büyük oğlu Ertuğrul Bey. Ertuğrul Beyin verdiği cevap aynen şu; ´Ben emir ile memleketimi teslim etmem. Delikanlıysan gel al!´. diyor ve ciddi bir savaş oluyor Timurlenk´in ordusu çok güçlü Sivas yakılıyor yerle bir ediliyor. Sivas Sivas olalı böyle bir işkence görmedi. Onun üzerine de Sivas toparlanamadı. Bunun üzerine Saraya da bir yas ilan ediliyor. Yasta ağıtlar yakılıyor: ´Sivas gibi bir şehrin mi gitti, Ertuğrul gibi bir oğlun mu gitti´. Yıldırım Beyazdı harekete geçiyor. bugün şu topraklarda bulunduğumuz bölge de Anakara´da bir Ankara Savaşı oluyor. İlk defa Osmanlı ve Yıldırım Beyazıt mağlup oluyor ve esir düşüyor. 1402´den 51 yıl sonra 1453´te o kadar büyük ve güçlü bir Devletiz ki İstanbul´u fethediyoruz. O Zaman ki devlet adamlarını ve askerlerini kutluyorum buradan."

Arkaz; "19 Mayıs 1919 hepimiz için çok önemli. Türk tarihi için önemli, Türk Milleti için önemli ve bizim için çok önemli. Yüce Atatürk, 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıktı. Samsun´da 4 gün kaldı daha sonra Havza ve Amasya´ya geldi. Amasya´da Atatürk´ün bir genelgesi var. Genelgenin 5´nci maddesi aynen şöyle; ´Memleketin en güvenilir ve sağlam yeri olan Sivas´ta bir Kongre yapacağım´ diyor. Bu Sivas ve Sivaslılar için ne büyük gurur ve ne büyük şereftir. Atatürk´ün övgüsüne nasip olmuş bir şehir. Sonra Yılıdızeli´de karşılama yapılıyor.  Sivas Çimanto Fabrikasının olduğu yerde onbinlerce insan seli Atatürk´ü karşılıyor ve bağrına basıyor. Atatürk´ün Sivas´a geldiği günlerde Anadolu´nun çeşitli kentlerinde saray yanlısı eylemler var. Atatürk Sivas´ta 108 gün kalıyor. Kongrenin yapıldığı bina şuanda müzedir. Bu bina daha önce Liseydi ve Kongre Lisesinden mezun olmaktan da guru duyuyorum."

Kongrede alınan karalardan bahseden Dr. Arkaz; "Kongrede alınan kararlar çok önemlidir. Vatan bağımsızdır, bölünemez derken ikinci cümle ´Ya İstiklal, ya ölüm´ diyor. Sivas Kongresi sadece Sivas´ı değil Türk coğrafyasını, Türk Milletini ve Türkiye´yi ilgilendiren bir kongredir. Milli Mücadelenin başladığı bir kenttir. bağımsızlığımızın başladığı bir kenttir. Cumhuriyet´e ev sahipliliği yapmıştır."

Son Sivas ziyaretine değinin Arkaz; "Sivas´ın girişinde aynen şöyle yazıyor; ´Cumhuriyet Kentine Hoş Geldiniz, Cumhuriyetin Temeli Burada Attık´ diyor. Orası bir Cumhuriyet şehri. Sivas aynı zaman da tarih ve kültür şehridir. Selçuklulara evsahipliği yaptığı için Gökmederesesi, Çifte Minareli Mederesi, Divirği Ulu Cami gibi bir çok tarihi eseri var. HAkikaten görülmeye değer. Bir grup doktor arkadaşımızla Sivas gittik. Arkadaşlarımızın hepsi çok beğendi. Geniş caddeler, hemen hemen hiç gece konusu yok. Cömert mert insanları, geniş meydanları var . Bunları görünce bana dediler ki "Sivas çok güzelmiş", bende dedim ki "Güzel olmasa Atatürk burayı yurt seçer mi? Cumhuriyetin temelini burada atar mıydı" dedim. Görmeyen arkadaşlarımıza tavsiye ediyorum." dedi.

Sivas´ın güzelliklerini ve tarihini şimdiye kadar anlattım diyen Arkaz; "Sivas daha sonra üvey evlat haline gelmiş. Anadolu´nun en çok göç veren şehirlerinden bir tanesi Sivas. Şimdi Sivas Cumhuriyet kurulduktan sonra ciddi yatırımlar almış.  Nedir bu yatırımlar; Dikimevi yapılmış sonra İstanbul´a taşındı. SSK, Askeri, TCDD, Kızılay Hastanesi kapatılmış. Şehir merkezinde bulunan tarihi Numune Hastanesi taşınmış. 1986 yılında temeli atılan şeker fabrikası halen aynen duruyor. Çimento fabrikası; atıl halde. TÜDEMSAŞ küçüldükçe küçülmüş, 5 bin çalışan bine inmiş. Cer ateleyesi Malatya´ya taşınmış. Beton Travers Fabrikası ihmal edilmiş. Kangal Termik santrali yetim, Divriği Demirçelik Öksüz, Sivas Demir Çelik Fabrikası kimsesiz kalmış. Sivas Demir Çelik Fabrikasın çok az işçi çalışmakta, onlarda maaşını alamıyor. Sivas´ta bölge müdürlüklerimiz vardı. Bölge müdürlükleri taşındı. Ulaş Tarım İşletme Çiftliği kanamak üzeredir. Doğduğum büyüdüğüm Yıldızelin´den bahsedecek olursak; daha önce Köy Enstitüsü olan Pamukpınar binlerce öğretmen yetiştiren okula yatırım yapılmadı. Öğretmen okulunu ilkokul yapmışlar az bir öğrenci var. Orası öğretmen okuluyken öğrenciler tarı ve hayvancılık yapıyordu. ağaç dikiyordu. Köylünün yapması gereken her şeyi yapıyordu. Sonrada öğretmen olarak mezun oluyorlardı. Türkiye´nin en güzel öğretmen okullarından bir tanesiydi. Yazıktır milli bir servettir, emektir. Şimdi orada öyle duruyor. İstanbul´da Pamukpınar öğretmen okulunun öğrencilerinden bir tanesi hastaneme gelmişti orada tanıştım. Çok yaşlı bir beyfendiydi, ´Hocam siz nerelisiniz´ diye sorunca Yıldızeli olduğumu söyleyince oranın geçmişini altığında gözlerim doldu. Milli Servetleri yok etmeye hakkımız yoktur."

Maddenler konusunda ise Arkaz; "Türkiye´nin en zengin maden yatakları Sivas´ta. Sivas´ın altı demir madenleri ile doludur. Sivas jeotermal su kaynakları açısından zengin, Kaplıcalarıyla ünlüdür. Yıldızeli Sıcak Çermik ve Kangal Balıklı Kaplıcaları gibi önemli yerlerimiz vardır. Sivas aynı zaman da bir tarım ve hayvancılık şehirdir. Son 15-20 yıldırı Sivas´ta, hızlı bir göç var. Köylerimiz boşalmış şehre gitmiş. Köye gidiyorsunuz. köyde kimse yok. 3-5 tane yaşlı amcamız teyzemiz ninemiz var ama gençlerimiz yok. Köyler terke edilmiş. Köyler terk edilince hayvancılık ta bitmiş. tarlalar ekilmiyor. Türkiye´nin en büyük sıkıntısı üretim. Ben uzunlardır Milliyetçi Hareket Partisi içinde siyaset yapıyorum,  Ülkü Ocaklarından yetişmeyim. İstanbul Tıp Fakültesi Mezunuyum. 1977 yılında Milliyetçi Hareket Partisinin seçim beyannamesinde ´Tarım Kentleri´ vardı. Rahmetli Türkeş Tarım Kentleri koymuştu beyannameye. Rahmetli Bülent Ecevit ´köy Kentleri´ koymuştu, Erbakan Hocamız ne diyordu; Ağır sanayiden bahsediyordu. Rahmetli Demirel; Her köye bir fabrika diyordu. Şimdi Köyler batmış bitmiş. Türkiye´nin enm büyük sorunu üretimsizlik. Artık sarımsaktan ete kadar, ithal ederseniz hatta samanı da ithal ediyorsanız. Bu köylerle ilgili siyasetin değişmesi lazım." dedi.

Daha sonra yurtdışı gezilerinde gördüğü yerlerden bahseden Arkaz; "Lizbon´a gittim. Büyük çiftlikler var. Ne üretiyorlar süt ve et ürünleri. İrlanda; Yolun kenarında, çok fazla bir çiftlik var sayamıyorsunuz. Etiniziniz sütünüzü gıdanızı yetiştiremiyorsanız ileride bağımsız dahi olamazsınız. Bunlar çok önemli. Büyük Atatürk ne yaptı; Van´a gitti. 1 Koyun karşılığı 1 kilo şekeri İran´dan alıyor onu da kaçak alındığını öğrendiğinde ´Buraya derhal şeker fabrikası  kurulsun´ dedi. Türkiye´nin her tarafına şeker fabrikaları kurdu. Bez Fabrikaları kuruldu. Ağır sanayiye girildi. Uçak yaptık. Atatürk döneminde Uçak yaptık arkadaşlar. Nuri Demirağ Allah rahmet eylesin, uçağı yaptı bindi İstanbul´a gitti. Üretimi artırmamız lazım. Anadolu´nun Çakırı´sı, Yozgat´ı, Çorum´u, Kırşehri, Sivas´ı, Tokat´ı, Amasya´sının ve Anadolu´nun göçünü durdurmak zorundayız. Bugün Marmara Bölgesinde 20 milyon İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesinde 30-35 milyon yaşan insan yaşıyor. 10 sene sonra 40 mı olur 45 mi olur bilmemem. Marmara bölgesi artık kaldırmıyor. Nu su kaldı, ne oksijen kaldı, ne de ağaç kaldı!.. Her tarafı betonlaştırdık. Betona yapılan yatırımların bir kısmı üretime tarıma yatırılsaydı daha iyi olurdu. Bu krizinin en büyük sebeplerinden bir tanesi de üretime önem vermediğimizden kaynaklıyor. Üretimi mutlaka artırmalıyız." dedi.

Sivas´ta 650 bin kişi yaşadığını söyleyen Arkaz; "Sivas aynı zamanda bir kültür şehridir. Bir Ozanlar şehridir. Her bir köşesinde şiir okuyan şarkı söyleyen, türkü söyleyen insanlarla karşılaşırsınız. Sivas´ın ozanlarını saymaya kalsanız 1-2 saat zamanımız alır. Aşık Veysel, Türküz Türkü söyleriz diyor. Pir Sultan Abdal ve daha niceleri. Yakın geçmişte rahmeti olan Ali Kızıltuğ´un bir türküsü var. Onun sözlerini söylemek istiyorum. Bizzat Anadolu´da ki göçü anlatmak için söylemiş, 50 yıldır söylenir ve  uzun havadır ve çok önemli bir türküdür.

Bülbül gitmiş baykuş konmuş gel hele
Ben ağayım ben paşayım diyenler
Kapıları kitlemişler gel hele

Bir ev burda bir ev karşıda kalmış
Hele sorun bizim komşular n´olmuş
Kırk senelik ağaç kurumuş kalmış
Bizim köye benzemiyor gel hele

 

Hem Sivas´ı anlatıyor hem de Anadolu´yu anlatıyor.  Allah sonumuzu hayretsin." dedi.

Sözlerini tamamlayan Arkaz; "Yüreği mert, havası sert, o Yiğidolara hemşerilerime Türkiye´nin neresinde olurlarsa olsunlar selam ediyorum." dedi.Video Tarihi: 5.12.2018 19:18:13
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tarım Üretimine Önem Vermiyoruz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde 2019 Bütçe görüşmeleri sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM Genel Kurulunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savuma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının bütçe görüşmeleri için CHP adına konuştu. Karasu; "İnsani Gelişme Vakfının Türkiye´de ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı araştırmada Türkiye´nin en yüksek insani gelişme düzeyine sahip ilk 10 belediyesi Cumhuriyet Halk Parti´li belediyelerdir." dedi
"Ben değil, biz anlayışıyla yola çıktık"
"Ben değil, biz anlayışıyla yola çıktık"
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Av. Hilmi Bilgin, AK Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Duman ile birlikte, kurum ziyaretleri kapsamında 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan seçim öncesi Sivas Ticaret Borsası´nı ziyaret etti.
"Sağlıkta Avrupa´nın kıskandığı dönem yaşıyoruz"
"Sağlıkta Avrupa´nın kıskandığı dönem yaşıyoruz"
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 2019 Yılı Bütçe Görüşmeleri devam ediyor. Pazar günü Sağlık Bakanlığı Bütçesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grubu adına İstanbul MHP Milletvekili hemşerimiz Dr. Hayati Arkaz konuştu. Arkaz; "Son yirmi yılda Türkiye´de yapılan tıp hizmeti, yapılan ameliyatlar dünya standartlarındadır. Hakikaten Avrupa´nın kıskandığı bir dönem yaşıyoruz. Ben emeği geçen herkese buradan teşekkür ediyorum." dedi.
Yeniden Refah Partisi tanıtım toplantısı yapılacak
Yeniden Refah Partisi tanıtım toplantısı yapılacak
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Kurucuları yazılı bir basın açıklaması yaparak,“Milli Görüşün İkinci kırk yılının yani ikinci Erbakan döneminin milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah´tan niyaz ediyoruz."şeklinde denildi.
Bu seçim sessiz seçim
Bu seçim sessiz seçim
Her seçim döneminde yaşadığımız seçim gürültüsü, 31 Mart´ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerde eskisi kadar olmayacak. AK Partinin seçim çalışmalarında görüntü ve gürültü kirliliğine izin verilmeyeceğini açıklamasının ardından gözler diğer Siyasi Partilerin buna destek verip vermeyeceğine çevrilerek nasıl bir seçim çalışması yapacakları merak ediliyor.
Er, Ticaret Borasını Ziyaret Etti
Er, Ticaret Borasını Ziyaret Etti
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´nu makamında ziyaret etti.
“Hep birlikte çalışacağız”
“Hep birlikte çalışacağız”
“Bizler elhamdülillah Müslüman´ız kadere, kısmete ve nasibe inanan insanlarız. Sizler bugün burada bizimle beraber olarak bu hayırlı süreçte bizleri yalnız bırakmadınız. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, AK Parti ben değil, biz diyerek bugünlere gelmiştir. Bundan sonraki süreçte de hep birlikte tüm kadrolarımızla bir kez daha sultan şehrimize hizmet etmek için huzurlarınızdayız.”dedi.
“Esas olan Milletin belediye başkanı olmaktır”
“Esas olan Milletin belediye başkanı olmaktır”
Ürgüp “Kültürüyle, manevi değerleriyle ve eserleriyle şehri yeniden yücelteceğiz. Allah nasip ederse bayrağı yeniden teslim alacağız. Bizim için esas olan konu milletin gönlüne girmektir. Milletin,belediye başkanı olmaktır.”dedi.
Yeniden Refah Partisi il başkanını seçiyor
Yeniden Refah Partisi il başkanını seçiyor
Yeniden Refah Partisi il başkanını seçiyor
“Var gücümüzle çalışıyoruz”
“Var gücümüzle çalışıyoruz”
Demirgil, “Önemli olan Sivas´a ve Sivaslıya hizmet olduğu bilinci ile var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah bizlerde sayın Hilmi Bilgin ile birlikte büyük projelere imza atacağız.” dedi.
“Şehri gerçek sahibine emanet etsinler”
“Şehri gerçek sahibine emanet etsinler”
Ürgüp, “Herkesin gönlünde olan bir Belediye Başkan adayı olduğumu umuyorum. Halkın gönlünde, gözünde, insanların kalbinde, hep birlikte hareket ederek insanları ayrıştırmayacağız. Sivaslı hemşerilimizden ricam partiden ziyade, adaya göre düşünerek oy versinler. Adaya göre hareket etsinler. Şehri gerçek sahibine emanet etmekten çekinmesinler.”
Yeniden Refah Partisi İl başkanlarını belirleyecek
Yeniden Refah Partisi İl başkanlarını belirleyecek
Yeniden Refah Partisi İl başkanlarını belirleyecek
Başkan Adayı Hilmi Bilgin
Başkan Adayı Hilmi Bilgin
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin 31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin oldu.
Başkan Adayları merak ediliyor
Başkan Adayları merak ediliyor
Belediye Başkanlık koltuğu için parti liderlerinin göstereceği adaylar halk tarafından iyiden iyiye merak ediliyor
"Bu dava ben değil, biz davasıdır"
"Bu dava ben değil, biz davasıdır"
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın bugün açıklanacak olan Sivas Belediye Başkan adayı açıklanmadan bir açıklama yapma ihtiyacı duygunu belirten bir mesaj yayınladı; "Sizlere bir açıklama yapma zarureti doğmuştur. Milletin partisi AK Partimizin birçok Belediye Başkan adayımız önümüzdeki günlerde açıklanacaktır." dedi
"Bunun hesabını kim verecektir?"
"Bunun hesabını kim verecektir?"
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu´nun Plan ve Bütçe Komiyonunda Görüşmeleri Gerçekleşen Kültür ve Turizm Bakanlığı Bütçesi Görüşmelerinde yaptığı konuşmada; " Bu ülkede yılda 5 bin arkeolog ve sanat tarihi mezunu olduğunu, şu anda 30 bin arkadaşımızın atama beklediğini söyledi; bakanlığınızın bu konuda herhangi bir çalışması var mıdır? Bunları merak etmekteyiz." diye sorarken yıkılan Tarihi Numune Hastanesinin hesabını kimin vereceğini sordu.
Başkanlık maaşı almayacağım
Başkanlık maaşı almayacağım
Er, “Belediye başkanı olduğumda. Belediye çalışanları ile aynen çalışmaya devam edeceğiz.
Bekir Hallaç; “Ben Değil, Biz Anlayışı ile Varız”
Bekir Hallaç; “Ben Değil, Biz Anlayışı ile Varız”
AK Parti´den Divriği Belediye Başkanlığı için A. Adaylığını açıklayan Sivas Divriğili İş adamı, Gazeteci – Yazar Bekir Hallaç, ilçe genelinde esnaf ziyaretlerini sürdürürken, bir yandan da bölgenin önde gelen isimleriyle de biraraya gelerek çalışmalarını sürdürüyor.
Kadir Aydın Ulaş Belediye Başkan A. Adayı
Kadir Aydın Ulaş Belediye Başkan A. Adayı
Büyük Birlik Partisi Sivas il binasında yapılan basın açıklaması ile Ulaş Belediye Başkanlığı için Kadir Aydın A. adaylığını açıkladı.
A. Adaylar için temayül vakti
A. Adaylar için temayül vakti
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu yaklaşan Yerel Seçimler için Pazar günü temayül yoklaması yapılacağını duyurdu.
“Benlik değil bizlik peşinde olacağım”
“Benlik değil bizlik peşinde olacağım”
Açıl, “İmranlı ve Sivas benim vazgeçilmez değerlerimdir. Doğduğum kent bana göre en büyük metropolden daha değerlidir. Benlik değil bizlik peşinde olacağım. Bana doğduğum topraklara hizmet görevi verildi. Bu benim için onurdur. Amacım Türkiye bütünlük halısına kopmaz renkli ilmekler atmaktır. Size ve hemşerilerime söz veriyorum. 2019 yılından itibaren Ülkemde ve Dünyada "İmranlı" yani "Kızılırmağın Doğduğu Kent" konuşulacak ve asla gündemden düşmeyecektir. ” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez?

Mevlana
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Yeni bir konferans modeline ihtiyaç var
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Sevgi güneşi Mevlana
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Değerler aşınması ve ahlâkın ikamesi!
Coşkun GÖKKUŞ
Coşkun GÖKKUŞ
ROBİNHO FARKI...
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Yiğidodan Dört Dörtlük Müsabaka
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Sıradışı bir imam-hatipli: Mehmet Çebi
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Aile çöküyor, toplum çatırdıyor... Nizamülmülk´ün “gece orduları” gerek bize...
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Şerefsiz namussuz alçak rezil vs...
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Kendini büyük görmek
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Bankalar ne yapsın
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Poşetleri bırakın giydiklerimize bakın!
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
KÖY TÜKENDİ TOPRAĞIMIZI KURTARIN!
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Din eğitimimiz: Bin yıl önce, bin yıl sonra
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Ümit kesmeyin;
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Bilenlerle bilmeyenler
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ