Anahtar Kelimeler: TARİHİ ALANDA YAKINDA HİZMETTE

YAZARLAR

TARİHİ ALANDA YAKINDA HİZMETTE

Valilik tarafından ilimize kazandırılan Hamidiye Kültür Bahçesi içerisinde bulunan Muzaffer Sarısözen Kültür ve Sanat Evi yakında hizmete girecek. Kültür ve Sanat Evi içerisinde birçok branşta kurs ve etkinlikler düzenlenecek

Ayşe Mine EĞÜZ/

‘Haralar Bölgesi’ olarak bilinen 1889 yılında dönemin padişahı 2. Abdülhamit Han tarafından ‘Numune Çiftliği’ olarak inşa edilen, sonraki dönemlerde ise ‘Atçılık Islah Kurumu’ ve ‘Aygır Depoları’ olarak uzun yıllar atçılık sahasında hizmet veren tarihi alan, Hamidiye Kültür Parkı içerisinde bulunan eşsiz alanlardan biri olan Muzaffer Sarısözen Külttür ve Sanat Evindeki çalışmalar son aşamaya geldi.

Alana ziyarette bulunan Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Şube Müdürü Fatih Aydın Muzaffer Sarısözen Kültür ve Sanat Evinde incelemelerde bulundu. Alan hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Aslan, “Valiliğimiz himayesinde bu muhteşem alanda 7'den 70'e tüm Sivaslıların istifade edebileceği bir merkez oluşturuldu. Kısa süre içerisinde burada Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzce birçok branşta kurs ve etkinler düzenlenecek" dedi.