Anahtar Kelimeler: TARİHİ ALANA PİSLEDİLER!

TARİHİ ALANA PİSLEDİLER!

Tarihi kent meydanında belediye tarafından yaptırılan 2 ayrı WC olmasına rağmen bilinçsiz vatandaş ecdat yadigarı Çifte Minareli Medrese’nin etrafına pisledi.

Ayşe Mine EĞÜZ

Yetkililerin duyarsız kaldığını öne süren vatandaş duruma tepki göstererek, yapanların cezalandırılmasını istedi

Sivas’ın yüzlerce yıllık tarihine tanıklık eden Çifte Minareli Medrese’nin duvarları bilinçsiz vatandaş tarafından sprey boyayla boyandı, bu da yetmedi 2 ayrı WC bulunmasına rağmen tarihi yapının etrafına pislediler.

800 yıldır ayakta kalarak zamana meydana okuyan medreseye yönelik gerçekleştirilen çirkin eyleme tepki gösteren vatandaş, hem yetkilileri hem de bilinçsiz vatandaşı eleştirdi.

Daha önce de bu tür eylemlerin gerçekleştirildiği alanda güvenlik kamerasının olmadığını belirten vatandaş, medresenin hiçbir dönemde, bu kadar zarar görmediğini belirterek, “Tarihi alanda ne yazıktır ki güvenlik kamerası bulunmuyor. Bırakın yazı yazmayı meydana 2 ayrı WC bulunmasına rağmen tarihi alana pisleyenler var. Geçmişin izlerinin yaşatılması ve geleceğe taşıması için büyük bir hassasiyet göstermemiz gerekirken gençlik aşkını sprey boya ile yazıyor. Artık buna dur denilmeli ve gereken cezai işlem uygulanmalı” diye konuştu.