Anahtar Kelimeler: Taraftar Adam Değil Adamdır

YAZARLAR

Taraftar 12. Adam Değil, 1. Adamdır

Lider Sivasspor´un teknik direktörü Rıza Çalımbay, taraftar desteğinin önemine değinerek, "Taraftar desteğinin yüzde 100 olması gerekiyor. Bana göre taraftar 12. adam değil, 1. adamdır" dedi.

Süper Lig´in lideri Demir Grup Sivasspor, yarındeplasmanda oynayacağı İstikbal Mobilya Kayserispor maçının hazırlıklarınıtamamlarken, Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ise değerlendirmelerde bulundu. Sivsaspor açısından ligin yeni başladığını söyleyen Çalımbay, "Hakikaten şu anda iyi bir durumdayız. Bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Her şey bizim elimizde. Biz arkadaşlarımızla da konuştuk ve şimdi bambaşka bir şekilde başlamamız gerekiyor. Milli maçtan önceki durumumuzu şu anda unuttuk, lige yeniden, sıfırdan başlıyoruz. 6 tane final maçımız var. Bizim tek gayemiz bu maçların hepsini kazanmak. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunun içeri de, dışarı da olması önemli değil. Zaten Kayseri´nin durumu da belli. Onların da şiddetle puana ihtiyacı var. Her şeyden önce çok zor bir maç geçecek. Bizim bu maçta oynadığımız oyunların üstüne kesinlikle çıkmamız gerekiyor." dedi.

Tek hedefin İstikbal Mobilya Kayserispor maçını kazanmak olduğunu kaydeden Çalımbay, "Dediğim gibi kolay olmayacak. Bunun da farkındayız çünkü ligin altı üstü karışık ve kimin kimi yeneceği belli olmayan bir lig. Biz şu anda lider durumdayız ama puan farkı yok denecek kadar az. Onun için de bu durumu korumak istiyorsak Kayseri maçından çok iyi bir şekilde ayrılmamız gerekiyor." diye konuştu.

?Bir başarı yakalanacaksa eğer iyi şeyler yaşamak istiyorsak, mutlaka taraftarla bütünleşmek gerekiyor´ diyen Çalımbay, sözlerini şöyle sürdürdü:"Taraftar desteğinin yüzde 100 olması gerekiyor. Bana göre taraftar 12. adam değil, 1. adamdır. Bunu her zaman söylüyorum; bir tek Kayseri maçı değil inşallah diğer maçlarımızı da onların desteğiyle, coşkulu bir şekilde oynayıp kazanırız. Yeter ki bizim maçlarımıza gelsinler. Coşkulu, kalabalık olmaları gerekiyor. Şu anda da iyi bir hava yakalandı. Onların desteği şart" dedi. /Yüksel MENEKŞE