Anahtar Kelimeler: “Sürekli istişare halindeyiz”

“Sürekli istişare halindeyiz”

Beşir Köksal, “Sosyal Güvenlik Kurumumuz yasalar çerçevesinde her zaman esnafımıza yardımcı oluyor. Kurum müdürümüzle de sürekli istişare halindeyiz.” dedi.

Hakan BAKAR

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Kadir Boztepe, SGK şefi Lokman Karacalar ve Sosyal Güvenlik Denetmeni Miyase Uslu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek esnafın sorunları hakkında istişarede bulundu.

Pandemi sürecinde her zaman esnaf ve sanatkarlara yardımcı olmaya çalıştıklarını, bu doğrultuda bilgilendirmeler yaparak, mağduriyetlerin asgariye indirilmesine gayret gösterdiklerini dile getiren Boztepe, “Esnaf ve Sanatkarlarımız zor bir süreçten geçiyor. Kurum olarak bu süreçte sosyal güvence başta olmak üzere sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Birliğe bağlı odalarımızı tek tek ziyaretler yaparak istişareler yaptık. Birlik Başkanımızla da sürekli görüş alışverişinde bulunuyoruz. SGK olarak ziyaretlerimiz ve bilgilendirmelerimiz devam edecek. Başkanımıza esnafın sorunlarıyla ilgilendiği için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti kaydeden SESOB Başkanı Beşir Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumumun kapılarının her zaman esnafa açık olduğunu, kurum çalışanlarının da esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirterek, “Sosyal Güvenlik Kurumumuz yasalar çerçevesinde her zaman esnafımıza yardımcı oluyor. Kurum müdürümüzle de sürekli istişare halindeyiz. Müdürümüzün Birliğimizi ve odalarımızı ziyaret ederek istişarede bulunmasından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Covid-19 salgınından esnaf ve sanatkarların çok etkilendiğini, mağdur olduğunu, evine ekmek götürmekte ve giderlerini karşılamakta zorlandığını kaydeden SESOB Başkanı Köksal, eğlence yerleri, kahvehaneler, halk otobüsü işletmeleri, servisçiler, kırtasiyeciler ve kantincilerin yaklaşık 8 aydır iş yapamadığını, almış oldukları kredileri ödeyemediğini belirterek, hükümetin esnafa desteğinin devam etmesini temenni etti.

SESOB Başkanı Köksal ziyaret anısına İl Müdürü Boztepe’ye,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından hazırlanan “ Osmanlı Döneminde  Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.