Anahtar Kelimeler: yöneticileri bağışında bulundu

YAZARLAR

STSO yöneticileri kan bağışında bulundu

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile personelleri Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, kan bağışının ardından farkındalık oluşturmak amacıyla Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan’a meydan okuyarak kan bağışında bulunmaya davet etti. 

İftar sonrasında Kızılay Sivas Kan Merkezine giden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken,  Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile personelleri burada form doldurarak kan bağışladı. 

Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar, Sivas TSO Başkanı Eken başta olmak üzere TSO meclis ve yönetim kurulu üyelerine ile Oda personellerine teşekkür ederek, “Kızılay Kan Merkezi’nin başlatmış olduğu kampanyaya göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Şuanda Sivas Ticaret ve Sanayi Odası STK’lar adına bir önderlik yapıyor. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah diğer STK’ların da aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Bu kampanyaya verdiğiniz önem ve değer için sayın başkanımız nezdinde meclis üyeleri, personelleri, yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

Eken ise yaşanan süreçte kan ihtiyacının arttığına dikkat çekerek, “Bugün Kızılay’da Sivas Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyelerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, personelimiz ile birlikte kan vermeye geldik. Kan vermek her zaman için yapmamız gereken en insani görev ama şu dönemde daha fazla ihtiyaç olduğundan dolayı buradayız. Başkanımız bahsetti, stoklar 100 binlerdeyken 20 binlere gerilemiş. Vatandaşlarımızı, hemşerilerimizi kan vereye çağırarak seslenmek istiyorum. Bizde STK’lar anlamında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde bu kampanyayı odamızın tüm ekibiyle birlikte başlatıyoruz. Ben inanıyorum ki Sivas’taki tüm Sivil Toplum Kuruluşları, temsilcileri hepsi duyarlı olacaktır. Sadece STK’lar değil tüm iş dünyamızı, odamızın 8 bin üyesini kan vermeye davet ediyoruz. Bugünler gelip geçecek inşallah. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Başkanım nezdinde tüm Kızılay ekibine, sağlıkçılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Eken, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir Gecesini kutlayarak, şunları kaydetti; “Tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutluyorum. Hayırlı mübarek kandiller diliyorum. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız da aynı güne denk geldi. Hem bayramımız hem de kandilimiz hayırlı, mübarek olsun diyor teşekkür ediyorum.“

Açıklamanın ardından Eken ve beraberindekiler kan bağışında bulundu. 

Eken, kan bağışının ardından Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’a meydan okuyarak, “Biz, bugün Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak insani görevimizi yaparak Kızılay’a kan bağışında bulunduk. Buradan tüm Türkiye’de ki Oda ve Borsa başkanlarımızı üyeleri ile birlikte kan vermelerini rica ediyorum. Özellikle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı kardeşim Asilhan Arslan ve tüm ekibine buradan meydan okuyorum. Asilhan başkanım tüm ekibiniz ile birlikte sizleri Kızılay’a kan vermeye davet ediyorum. Tüm Elazığ’a selamlarımı iletiyorum” dedi.