YAZARLAR

STSO yönetiminden Başkan Bilgin´e teşekkür

Sivas Kongresi´nin 100. yılı Sivas´ta düzenlenen programlarla coşkuyla kutlandı. Kamu kurumlarının özverili ve ortak çalışması ile gerçekleşen kutlama programlarında Sivas Belediyesi de Başkan Hilmi Bilgin´in öncülüğünde yoğun bir gayret gösterdi.

Yüksel MENEKŞE

Düzenlenen etkinlikler ilimizde olduğu gibi tüm yurtta da ses getirirken Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ve Yönetim Kurulu Üyeleri de etkinliklere büyük rol oynayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e teşekkür ziyaretinde bulundular.

Ziyarette konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, ?İlimizde Sivas Kongresinin 100.Yılı etkinlikleri kapsamında çok güzel çalışmalar yapıldı. Gerçekten Türkiye´de dünyada bu etkinlikler ses getirdi. Bu vesile ile Belediye Başkanımızı ziyarete geldik ve Sayın Başkanım size yapmış olduğunuz desteklerden dolayı, Sivas´a vermiş olduğunuz değerlerden dolayı, özellikle 100.Yıl Etkinlikleri için göstermiş olduğunuz çabadan dolayı odamız adına, şehrimiz adına, 7000 üyemiz adına, yönetim kurulu adına çok teşekkür ediyoruz.? ifadesini kullandı.

/resimler/2019-10/9/1522312158979.jpg

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ?4 Eylül Sivas Kongresi Sivas´ın ve ülkemizin en büyük dönüm noktalarından birisi. Bugün bu ülkede huzur içerisinde, birlik beraberlik içerisinde yaşayabiliyorsak bu ülkenin bu cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas´ın önemi çok büyük? 19 Mayıs 1919 Samsun´da başlayan bu yürüyüşle milli güçlerin birleştirilerek 4 Eylül´de bu devletin, cumhuriyetin kuruluşuna karar verilen bu şehirde belediye başkanı olmak, vali olmak, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı, meclis üyesi olmak gerçekten ayrıcalıklı bir duygu. 100.yıl da görev başında olmak herkese nasip olmaz.? dedi.

Başkan Bilgin, ?Bu şehir hepimizin. Bizim görevimizde hangi mevkii de hangi makamda olursak olalım bu şehri daha iyi bir noktaya nasıl getiririz bunun mücadelesini veriyoruz. Bunu yaparken şehrin ihtiyaçlarını beraber belirleyelim ve bu belirlediğimiz hedefe de birlikte yürüyelim dedik. Bunu ben başaracağımıza inanıyorum. Sivas´ta bu anlayışı hâkim kılarsak Sivas´ın ortak paydamız olduğunu, siyasetin seçim zamanı yapılması gerektiğini, seçim sonrası herkesin ortak noktasının Sivas´a hizmet etmek olması gerektiği duygusunu biz bu şehre oturtursak ve şehrin güzelliklerini, iyiliklerini ortaya çıkaracak bu havayı şehre verirsek hiçbir şey yapmasak dahi şehrin çok şey kazanacağına inanıyorum. Eksikliğimiz olacak noksanımız olacak, hatalar olacak, eleştiriler olacak eleştirilmek istemiyorsak hiçbir şey yapmayacağız ama bu şehre yazık olur. Biz iyi şeyler yapacağız, doğru kararlar alacağız, hep birlikte doğru kararlar uygulayacağız. Biz kendimizden emin bir şekilde şehre faydalı olan projeleri hayata geçireceğiz.? ifadesini kullandı.

/resimler/2019-10/9/1522470440537.jpg

Son olarak Türk Silahlı Kuvvetleri´nin sınır dışında yapmayı planladığı operasyona değinen Bilgin, ?Ordumuz sınır dışında bir operasyon yapıyor, bu noktada Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin. Bu ordu ki ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışı ile hareket ediyor. İnşallah ordumuz muzaffer olacak, ülkemiz terörün her türlüsünden arındırılacak ve koymuş olduğumuz hedefe sanayicilerimiz ile birlikte yürüyeceğiz.? dedi.

Konuşmaların ardından TSO Başkanı Eken, Belediye Başkanı Bilgin´e plaket takdim etti.