Anahtar Kelimeler: STSO Yedi Kapı projesinde

YAZARLAR

STSO ?Yedi Kapı´ projesinde

STSO ?Avrupa´ya Açılan Yedi Kapı´ projesinde yer aldı.

Hakan BAKAR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO); ?Avrupa´ya Açılan Yedi Kapı (Seven Doors to Europe)" adlı Erasmus+ projesinde konsorsiyum üyesi olarak yer aldı.

Türkiye´nin 7 bölgesinden 7 üniversite ve 7 Ticaret ve Sanayi Odasını bir araya getiren projenin açılış toplantısı ve imza protokolü Uşak Üniversitesinde düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarının ardından ?Avrupa´ya Açılan Yedi Kapı (Seven Doors to Europe)" adlı Erasmus+ projesi konsorsiyumu imzalandı.

Konsorsiyumun odak noktası ulusal işbirliğin artırılmasının yanı sıra kurumların uluslararasılaşma stratejilerine de katkıda bulunulabilmesi katkı sağlamak.

Proje kapsamında öğrenciler için 2 ay staj hareketliliği, personeller için 5 gün eğitim alma/ders verme hareketliliği gerçekleştirilecektir.

/resimler/2019-10/9/1513395742342.jpg

İmza töreninin ardından yapılan çalıştayda Ticaret ve Sanayi Odaları temsilcileri ile Rektör Yardımcıları arasında, "Yeni Fikirler ve İşbirliği Fırsatları/ Misyon Farklılaşması, Uşak Deri, Tekstil ve Seramik Üretimi ve Ar-Ge Faaliyetleri" konularında karşılıklı fikir alış verişi gerçekleştirildi.

Son çalıştayda ise konsorsiyum üyesi üniversitelerin ve Ticaret Sanayi Odalarının personellerine, web platformu ve başvuru sistemi tanıtımı, hareketlilikle ilgili takvim, işleyiş ve raporlama süreçleri konusunda bilgilendirme yapıldı