“Standardı ve kaliteyi arttırdık”
Belediye Başkanı Sami Aydın, “Bu dönem ise ikinci aşamaya geçiyoruz. İkinci aşama nedir? Standardı yükseltmek, kaliteyi artırmak. Bugün o anlamda attığımız adımlardan biri Cuma Pazarı oldu.” dedi
Tarih: 20.10.2017 16:31:51/ 418okunma / 0yorum

 

Batuhan ÖRENLİ/Gülşah YARLI

Belediye Başkanı Sami Aydın, 4 Eylül Mahallesini Kümbet Mahallesine bağlayan modernleştirilmiş Cuma Pazarı´nda kahvaltı programı düzenledi.

Muhtarlar ve basın mensuplarının katıldığı programda Başkan Aydın, 5 bölümden oluşan projelerinin ilk bölümünü anlattı.

Kahvaltının ardından bir konuşma yapan Sivas Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, daha önce pazarlarının çok bakımsız olduğunu söyleyerek, Belediye Başkanı Sami Aydın´dan talepte bulunduklarını ve güzel bir eser ortaya çıktığını belirtti. Argın, ayrıca bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“MODERN BİR ESER ORTAYA ÇIKTI”

Burada konuşma yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, Cuma Pazarının tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi. Şirin, fonksiyonel, güzel bir proje ortaya çıktığını kaydeden Aydın, “Öncelikle bu projenin ortaya çıkmasında emeği olan mesai arkadaşlarımı, başkan yardımcılarımızı, müdürlerimizi, bu projeyi gerçekleştiren müteahhit firmamızı, değerli pazarcılar oda başkanımızı, değerli esnafımızı, muhtarlarımızı kutluyorum. Bizler onlarla istişare içerisinde Sivas´ımıza bölgemize en güzel eseri çıkarma arzusu içerisindeydik. Şuan modern, kullanışlı bir eser ortaya çıktı.” diye konuştu.

“ÖNCEDEN CADDE ÜZERLERİNE KURULUYORDU”

Sivas´ta ilk göreve geldikleri zaman pazarların cadde üzerlerine kurulduğu bir süreç olduğunu hatırlatan Başkan Sami Aydın, “Bana sürekli iki grup şikayete gelirdi. Birinci grup olarak pazarcı esnafı gelirdi. Derlerdi ki: “Efendim elimizi yıkayacak lavabo bulamıyoruz. İhtiyacımızı karşılayacak tuvalet bulamıyoruz. Camilere gidiyoruz, camiler kapalı.” Diğer tarafta cami imamları ve müezzinleri şikayete gelirdi: “Efendim biz tuvaletleri pazarcılar esnafından muhafaza edemiyoruz. Tuvaletlerimizi kapatmak zorunda kalıyoruz.” derlerdi. Şimdi bakıyoruz, insanın doğal ihtiyaçlarını karşılayacağı alanların olmaması büyük bir eksiklik. Diğer taraftan da camideki vatandaşlarında cami tuvaletlerinin temiz tutulma arzusu, onların en doğal hakkı. Bununla beraber cadde üzerindeki sebze ve meyvelerin, tozdan topraktan etkilenmemesi, kirlenmemesi mümkün değil, bunları da biz alıp sofralarımıza götürüyorduk.” şeklinde konuştu.

“PIRIL PIRIL BİR PAZAR OLACAK”

Eski cumartesi, eski çarşamba, eski perşembe pazarlarını hatırlatan Aydın şunları söyledi: “Hemen hemen bütün pazarlar cadde üzerinde olduğu için pazar kurulduğu gün, Allah korusun yangın olduğunda itfaiye giremiyordu. Hasta olduğunda ambulans giremiyordu ve bizde bir karar almıştık o zaman pazarları sabit kalıcı noktalara taşıyacağız, cadde üzerindeki pazarları kaldıracağız. Bunu da Allah´a çok şükür başardık. Bu dönem ise ikinci aşamaya geçiyoruz. İkinci aşama nedir? Standardı yükseltmek, kaliteyi artırmak. Bugün o anlamda attığımız adımlardan biri Cuma Pazarı oldu. Burası sadece pazar için kullanılmayacak, pazarın dışında bölgenin birçok ihtiyaçlarını da karşılamak üzere çok fonksiyonlu bir proje olarak kullanılacak. Pazarın olmadığı günler otopark olarak kullanılacak. Ramazanlarda toplu yemekler verilebilecek, iftar sofraları kurulabilecek. Mahallemizin özel programlarında burası kullanılabilecek. Kurban Bayramlarında kurban kesim alanı olarak kullanılabilecek. Bunların hepsini bir bütün düşündüğümüz zaman bölgemizin bir sosyal ve kültürel alanı olarak inşa edilmiş bir pazarımız. Ben şuna inanıyorum bu pazarda ticaret yapacak esnaflarımız, standardı, kaliteyi pazarın fiziki görüntüsü doğrultusunda yükselteceklerdir. O konuda Pazarcılar Oda Başkanımız sağ olsun bize ifade ettiler, bu pazarda kendisine ayrılmış çizgilerin dışına çıkmayacak, en ufak çürümüş veya kullanılmaz malzemesini önüne veya kenara atmayacak. Onların yanında özel çöp kutusu bulunacak, onun içerisine atacak. Yani pırıl pırıl bir pazar olacak.”

“GÖRSEL ANLAMDA DEĞER KATTIK”

Vatandaşın pazardan güvenerek daha kaliteli daha temiz daha taze anlayışıyla marketlerden, süpermarketlerden çok pazarlardan alışveriş yapmayı tercih edeceğini dile getiren Başkan Aydın, “Bu pazarcı esnafının menfaatine olacak, bu halkımızın menfaatine olacak. Biz şehrimize, vatandaşımıza hizmet etmek için bu görevdeyiz. Hedefimiz gerek ticaret yapan pazarcı esnafımızın daha iyi şartlarda ticaretini yapması gerekse buradan faydalanacak vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda alışveriş yapmasını temin etmek ve mahallemize de görsel anlamda değer katmak güzellik katmak. Bu projeyle bunların hepsinin olduğu kanaatindeyiz. Ben tekrar bu projenin gerçekleşmesinde emeği olan bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Hepsini tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de imkanlarımız ölçüsünde diğer pazarları da daha modern bir yapıya kavuşturmayı arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

AÇILIŞI 27 EKİM´DE BAKAN YILMAZ YAPACAK

Belediye Başkanı Sami Aydın, 27 Ekim Cuma günü saat 11.00´de Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve hemşehrilerin katılımlarıyla Cuma Pazarı´nın açılışını yaparak hizmete açacaklarını söyleyerek konuşmalarını noktaladı.

Başkan Aydın, daha sonra Gazi Lisesi alt geçidi, TCDD üst geçidi, DSİ kavşağı ve Karşıyaka´da yapımı devam eden çok amaçlı salon ve köprü çalışmalarını inceledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Standardı kaliteyi arttırdık
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Amerika Birleşik Devletleri tarafından Türkiye´ye uygulanan ekonomik saldırılar karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın boykot çağrısına Sivas Belediyesi de duyarsız kalmadı.
Gültepe Hastanesi Cenaze Nakil Aracı Hediye Etti
Gültepe Hastanesi Cenaze Nakil Aracı Hediye Etti
Sivas´ta faaliyet gösteren Özel Gültepe Hastanesi, Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere cenaze nakil aracı hediye etti.
“Mücadelemize devam edeceğiz”
“Mücadelemize devam edeceğiz”
Aksu “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK kadrolar daha önce zorluklarla nasıl mücadele ettiyse bundan sonraki süreçte de yine Milletimizin desteği ile bu kumpaslardan ve dış güçlerin oyunlarından kurtulacaktır.
KALE PROJESİ´NİN İLK ETABINA BAŞLANIYOR...
KALE PROJESİ´NİN İLK ETABINA BAŞLANIYOR...
Tarihi Sivas Kalesi´ni tekrar canlandırmak için Sivas Belediyesi´nin başlattığı çalışmalar neticesinde projenin ihalesi gerçekleştirildi. Master plan çalışması için konunun taraflarıyla geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi.
Artık onların da sıcak bir yuvası var
Artık onların da sıcak bir yuvası var
Sivas Belediyesi tarafından Seyfebeli mevkiinde inşa edilen ´Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Oteli´nin açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi
Çiftçi,”Yeni Vidanjörümüz İlçemize Hayırlı Olsun
Çiftçi,”Yeni Vidanjörümüz İlçemize Hayırlı Olsun
Gürün Belediyesi kanalizasyon ve kanal tıkanmalarında kullanmak üzere yeni bir vidanjör alarak belediye araç parkına dahil etti.
Hayvan barınağı açılıyor
Hayvan barınağı açılıyor
Türkiye´nin en büyük barınaklarından biri olarak planlanan yeni Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilite Merkezi ve Hayvan Oteli projesi açılıyor. 10 Ağustos Cuma Günü saat 15.00´te düzenlenecek olan açılış törenine tüm Sivaslılar davet edildi.
Bu evler oksijen deposu
Bu evler oksijen deposu
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yamaç evlerinin tanıtımında basın mensuplarına yaptığı açıklamada: “Bölgeye yakışan bir proje oldu. Türkiye´nin birçok yerinden bizim yaptığımız yamaç evlerinin projeni talep ediyorlar.” dedi
Şehrimize çok yakışacak
Şehrimize çok yakışacak
Kale mahallesi projesinin son toplantısı Sivas Belediyesinde gerçekleşti.
Vekil Başkan dayanışması
Vekil Başkan dayanışması
Belediye Başkanı Sami Aydın sabah kahvaltısını Gültepe Mahallesi´nde vatandaşlarla birlikte yaptı. Başkan Aydın ardından çeşitli mahalleleri ziyaret ederek muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi
Aydın´dan Yıldız´a Çeşme Sözü…
Aydın´dan Yıldız´a Çeşme Sözü…
Aydın´dan Yıldız´a Çeşme Sözü…
Hobit Evleri Kiraya Veriliyor
Hobit Evleri Kiraya Veriliyor
Kamuoyunda "Hobit Evleri" diye adlandırılan Sivas Belediyesi tarafından yapılan "Yamaç evleri" ihale ile 5 yıllığına kiraya veriliyor
Kızılırmak Kolektör Hatları Yapılacak
Kızılırmak Kolektör Hatları Yapılacak
Sivas Belediyesinin prestij projesi olan "Kızılırmak Projesi" de en önemli aşamalarından biri olan ‘kolektör hatları´ için Belediyenin başvurusunu yerinde incelemek üzere Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Avrupa Yatırım Bankası uzmanları ve temsilcileri Sivas´a geldi.
Ücretsiz bisiklet ilgi gördü
Ücretsiz bisiklet ilgi gördü
Hafta sonu havanın güzel olmasını fırsat bilen Sivaslılar soluğu Paşabahçe´de aldı. Sadece pazar günü 5 bin kişinin üzerinde misafiri ağırlayan mesire alanı, değim yerindeyse doldu taştı
“Kangal sahipsiz değildir”
“Kangal sahipsiz değildir”
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, son günlerde bazı basın yayın kuruluşlarında ilçenin hedef alındığını belirterek, “Kangal sahipsiz değildir” dedi.
Asfaltlama çalışmaları başladı
Asfaltlama çalışmaları başladı
Şehir merkeziyle üniversitenin bağlantısını güçlendirecek olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda asfaltlama çalışmaları başladı.
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN PEDALLA
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN PEDALLA
Sağlıklı yaşam ve spora teşvik etmek amacıyla Sivas Belediyesi Paşabahçe mesire alanına ücretsiz bisiklet başlattı.
 “Türkiye´de Belediye Meclis kararıyla ilk gerçekleşen proje”
“Türkiye´de Belediye Meclis kararıyla ilk gerçekleşen proje”
Sivas´ın Kangal ilçesinde belediye tarafından yapımı tamamlanan Türkiye´de Belediye Meclis kararıyla ilk gerçekleşen bir proje olarak hayata geçen mesire alanına ´Millet Bahçesi´ adı verildi.
Fatih Mahallesi´nin Sokakları Yenileniyor
Fatih Mahallesi´nin Sokakları Yenileniyor
Her yıl 15 mahallenin altyapı ve üst yapısıyla tamamen yenilenmesi için çalışma başlatan Sivas Belediyesi, şimdiye kadar şehirdeki 65 mahalleden 53´ünde ihtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklarda kaldırım ve asfaltlama çalışmalarını tamamladı.
‘Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´ çalışmaları devam ediyor
‘Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´ çalışmaları devam ediyor
Cumhuriyet Üniversitesi ile şehir merkezini yakınlaştıracak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda çalışmalar devam ediyor
15 Temmuz şehidi  ailesinden Aydın´a ziyaret
15 Temmuz şehidi ailesinden Aydın´a ziyaret
15 Temmuz hain darbe girişiminde şahadet şerbetini içen Sivaslı Muharrem Kerem Yıldız´ın ailesi Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret etti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."

Yunus Emre
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Olmadı Sivasspor Olmadı
Aydın Ünal
Aydın Ünal
AK Parti kongresi, seçim, ekonomi
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Küçük hesapla büyük projeleri kaçırmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
İnsan nereye koşuyor?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Hacı Bektaş
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ