“Standardı ve kaliteyi arttırdık”
Belediye Başkanı Sami Aydın, “Bu dönem ise ikinci aşamaya geçiyoruz. İkinci aşama nedir? Standardı yükseltmek, kaliteyi artırmak. Bugün o anlamda attığımız adımlardan biri Cuma Pazarı oldu.” dedi
Tarih: 20.10.2017 16:31:51/ 487okunma / 0yorum

 

Batuhan ÖRENLİ/Gülşah YARLI

Belediye Başkanı Sami Aydın, 4 Eylül Mahallesini Kümbet Mahallesine bağlayan modernleştirilmiş Cuma Pazarı´nda kahvaltı programı düzenledi.

Muhtarlar ve basın mensuplarının katıldığı programda Başkan Aydın, 5 bölümden oluşan projelerinin ilk bölümünü anlattı.

Kahvaltının ardından bir konuşma yapan Sivas Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, daha önce pazarlarının çok bakımsız olduğunu söyleyerek, Belediye Başkanı Sami Aydın´dan talepte bulunduklarını ve güzel bir eser ortaya çıktığını belirtti. Argın, ayrıca bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“MODERN BİR ESER ORTAYA ÇIKTI”

Burada konuşma yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, Cuma Pazarının tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi. Şirin, fonksiyonel, güzel bir proje ortaya çıktığını kaydeden Aydın, “Öncelikle bu projenin ortaya çıkmasında emeği olan mesai arkadaşlarımı, başkan yardımcılarımızı, müdürlerimizi, bu projeyi gerçekleştiren müteahhit firmamızı, değerli pazarcılar oda başkanımızı, değerli esnafımızı, muhtarlarımızı kutluyorum. Bizler onlarla istişare içerisinde Sivas´ımıza bölgemize en güzel eseri çıkarma arzusu içerisindeydik. Şuan modern, kullanışlı bir eser ortaya çıktı.” diye konuştu.

“ÖNCEDEN CADDE ÜZERLERİNE KURULUYORDU”

Sivas´ta ilk göreve geldikleri zaman pazarların cadde üzerlerine kurulduğu bir süreç olduğunu hatırlatan Başkan Sami Aydın, “Bana sürekli iki grup şikayete gelirdi. Birinci grup olarak pazarcı esnafı gelirdi. Derlerdi ki: “Efendim elimizi yıkayacak lavabo bulamıyoruz. İhtiyacımızı karşılayacak tuvalet bulamıyoruz. Camilere gidiyoruz, camiler kapalı.” Diğer tarafta cami imamları ve müezzinleri şikayete gelirdi: “Efendim biz tuvaletleri pazarcılar esnafından muhafaza edemiyoruz. Tuvaletlerimizi kapatmak zorunda kalıyoruz.” derlerdi. Şimdi bakıyoruz, insanın doğal ihtiyaçlarını karşılayacağı alanların olmaması büyük bir eksiklik. Diğer taraftan da camideki vatandaşlarında cami tuvaletlerinin temiz tutulma arzusu, onların en doğal hakkı. Bununla beraber cadde üzerindeki sebze ve meyvelerin, tozdan topraktan etkilenmemesi, kirlenmemesi mümkün değil, bunları da biz alıp sofralarımıza götürüyorduk.” şeklinde konuştu.

“PIRIL PIRIL BİR PAZAR OLACAK”

Eski cumartesi, eski çarşamba, eski perşembe pazarlarını hatırlatan Aydın şunları söyledi: “Hemen hemen bütün pazarlar cadde üzerinde olduğu için pazar kurulduğu gün, Allah korusun yangın olduğunda itfaiye giremiyordu. Hasta olduğunda ambulans giremiyordu ve bizde bir karar almıştık o zaman pazarları sabit kalıcı noktalara taşıyacağız, cadde üzerindeki pazarları kaldıracağız. Bunu da Allah´a çok şükür başardık. Bu dönem ise ikinci aşamaya geçiyoruz. İkinci aşama nedir? Standardı yükseltmek, kaliteyi artırmak. Bugün o anlamda attığımız adımlardan biri Cuma Pazarı oldu. Burası sadece pazar için kullanılmayacak, pazarın dışında bölgenin birçok ihtiyaçlarını da karşılamak üzere çok fonksiyonlu bir proje olarak kullanılacak. Pazarın olmadığı günler otopark olarak kullanılacak. Ramazanlarda toplu yemekler verilebilecek, iftar sofraları kurulabilecek. Mahallemizin özel programlarında burası kullanılabilecek. Kurban Bayramlarında kurban kesim alanı olarak kullanılabilecek. Bunların hepsini bir bütün düşündüğümüz zaman bölgemizin bir sosyal ve kültürel alanı olarak inşa edilmiş bir pazarımız. Ben şuna inanıyorum bu pazarda ticaret yapacak esnaflarımız, standardı, kaliteyi pazarın fiziki görüntüsü doğrultusunda yükselteceklerdir. O konuda Pazarcılar Oda Başkanımız sağ olsun bize ifade ettiler, bu pazarda kendisine ayrılmış çizgilerin dışına çıkmayacak, en ufak çürümüş veya kullanılmaz malzemesini önüne veya kenara atmayacak. Onların yanında özel çöp kutusu bulunacak, onun içerisine atacak. Yani pırıl pırıl bir pazar olacak.”

“GÖRSEL ANLAMDA DEĞER KATTIK”

Vatandaşın pazardan güvenerek daha kaliteli daha temiz daha taze anlayışıyla marketlerden, süpermarketlerden çok pazarlardan alışveriş yapmayı tercih edeceğini dile getiren Başkan Aydın, “Bu pazarcı esnafının menfaatine olacak, bu halkımızın menfaatine olacak. Biz şehrimize, vatandaşımıza hizmet etmek için bu görevdeyiz. Hedefimiz gerek ticaret yapan pazarcı esnafımızın daha iyi şartlarda ticaretini yapması gerekse buradan faydalanacak vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda alışveriş yapmasını temin etmek ve mahallemize de görsel anlamda değer katmak güzellik katmak. Bu projeyle bunların hepsinin olduğu kanaatindeyiz. Ben tekrar bu projenin gerçekleşmesinde emeği olan bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Hepsini tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de imkanlarımız ölçüsünde diğer pazarları da daha modern bir yapıya kavuşturmayı arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

AÇILIŞI 27 EKİM´DE BAKAN YILMAZ YAPACAK

Belediye Başkanı Sami Aydın, 27 Ekim Cuma günü saat 11.00´de Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve hemşehrilerin katılımlarıyla Cuma Pazarı´nın açılışını yaparak hizmete açacaklarını söyleyerek konuşmalarını noktaladı.

Başkan Aydın, daha sonra Gazi Lisesi alt geçidi, TCDD üst geçidi, DSİ kavşağı ve Karşıyaka´da yapımı devam eden çok amaçlı salon ve köprü çalışmalarını inceledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Standardı kaliteyi arttırdık
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hem pazar yeri, hem otopark!
Hem pazar yeri, hem otopark!
Hem pazar yeri, hem otopark!
" Sami Başkanın kıymetini bilmesi lazım"
" Sami Başkanın kıymetini bilmesi lazım"
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu´nun 42. İstişare Toplantısı Sivas´ta gerçekleştirildi. Türkiye´nin dört bir yanından Sivas´a gelen muhtarlar, şehirdeki tarihi yerleri ve belediye tarafından gerçekleştirilen projeleri de yerinde inceledi.
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
"Adını dağlara taşlara yazarlardı"
"Adını dağlara taşlara yazarlardı"
AK Parti Kasım ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı´na TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Milletvekili İsmet Yılmaz´ın Sivas Belediye Başkan Sami Aydın´ın için sarf ettiği övgü dolu sözleri damgasını vurdu. Yılmaz; “Sami Başkanın yaptığı hizmetlerden sadece bir tanesini eğer başkası yapsaydı, adını dağlara taşlara yazarlardı.” dedi.
“Sivas´ın Erdoğan´ı Sizsiniz”
“Sivas´ın Erdoğan´ı Sizsiniz”
Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclis Toplantısı´nın konuğu olarak görev süresince Sivas´ta yapılan hizmetler ve projeler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
Aday Adayları Pusuda
Aday Adayları Pusuda
2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için pusudaki yerel koltuk adayları sabırlı bir şekilde bekleyişlerini sürdürüyor.
Erdoğan Bulvarı´nda sona doğru
Erdoğan Bulvarı´nda sona doğru
Şehrin en geniş bulvarı olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda asfaltlama çalışmaları devam ediyor.
Kaldırım parklarından vazgeçemiyoruz
Kaldırım parklarından vazgeçemiyoruz
Kaldırım parklarından vazgeçemiyoruz
Yakmayın! Geri Dönüşsün!
Yakmayın! Geri Dönüşsün!
İnönü Bulvarında bulunan geri dönüşüm çöp kovaları kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından gündüz vakti yakıldı. Zaman zaman bir çok yerde de aynı sorun karşımıza çıkıyor.
Başkan Aydın öğrencinin duyarlı isteğine kayıtsız kalmadı
Başkan Aydın öğrencinin duyarlı isteğine kayıtsız kalmadı
Belediye Başkanı Sami Aydın Cumhuriyet üniversitesi öğrencisi Ömer Ellibeş´in sokakta gördüğü yaralı hayvan için sosyal medya üzerinden istediği yardımı geri çevirmedi
Bu kaldırımdan geçenler geriliyor
Bu kaldırımdan geçenler geriliyor
Sivas Eğri Köprü Mahallesi, Şehit Erhan Üstündağ Caddesinde yer alan kaldırımdan geçen vatandaşlar geriliyor.
Öğrenciler otobüslerin yetersizliğinden şikayetçi
Öğrenciler otobüslerin yetersizliğinden şikayetçi
Öğrenciler otobüslerin yetersizliğinden şikayetçi
"Her gün makam penceremden izliyorum"
"Her gün makam penceremden izliyorum"
Belediye Başkanı Sami Aydın 15 Temmuz Meydanı´nda bulunan bir nevi "Millet Kıraathanesi" hizmeti veren Belediye Emekliler Kültür Evi´nde emekli vatandaşlarla bir araya geldi.
"Projeleri ortaya koyup, sonra çalışmamız lazım"
"Projeleri ortaya koyup, sonra çalışmamız lazım"
Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Gençlik Kolları Teşkilatı tarafından Sıcak Çermik´te düzenlenen kampta ilçe gençlik kolları başkanlarıyla bir araya geldi. Programa, AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci de katıldı.
Karşıyaka´nın 40 yıllık köprü hayali gerçek oldu
Karşıyaka´nın 40 yıllık köprü hayali gerçek oldu
Sivas Belediyesi tarafından şehir trafiğini rahatlatmak adına yapılan projeler zincirinin önemli bir halkası daha tamamlanarak hizmete açıldı. Beraberindeki bağlantı yolları ve üst geçit ile entegre edilen 3 gidiş 3 geliş toplam 6 şeritli yeni Karşıyaka köprüsü için görkemli bir açılış töreni düzenlendi.
Esnaf çalışma bekliyor
Esnaf çalışma bekliyor
Esnaf çalışma bekliyor
Vefa Konutlarının Ulaşım Sorunu Aşıldı
Vefa Konutlarının Ulaşım Sorunu Aşıldı
Geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımı ile anahtar teslimi yapılan Vefa Konutlarına halk otobüsü seferleri de başladı.
30 yıl sonra tapularına kavuştular
30 yıl sonra tapularına kavuştular
Tuzlugöl Mahallesi´nin tapu sorunu 30 yıl sonra son buldu. Tuzlugöl Mahallesi´nde 30 yıldan bu yana yaşanan tapu sorunu Sivas Belediyesi tarafından yapılan uygulama ile son bulurken hak sahipleri tapularını düzenlenen törenle aldı.
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Sivasspor´un Başkanı Mecnun Otyakmaz´ın başarısı, Sivas Belediye Meclisi tarafından ödüllendirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İnsanların en hayırlıları, ahmak, aptal diye adlandırılmadıkça kıyamet kopmaz

Hz. Muhammed
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Beşiktaş´a Futbol Dersi
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Dikkat! Türkiye´nin sosyolojisi metamorfoz geçiriyor!
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Yatay talimatlar, dikey uygulamalar!
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Sessiz karşı devrim
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
O para zaten bizim değildi
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Barbar Modern Medenî
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
TÜYAP Kitap Fuarı´na ve Selim İleri´ye dair
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
İslam´ın ölçütleri
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Avucunuzdaki Kelebek
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Dikkat, PKK dönüşüyor
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
TÜKETİM DEVLETİ VE SÖYLEMİN İKİYÜZÜ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Mâtürîdî toplantılarının hatırlattıkları
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kendini Fark Etmek
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Hududullah-II
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Allah´ı, Peygamber´i rüyada görmek
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ey ana toprağı, ey Anadolu
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
“YAZIN ÜÇ AY YATAN ÖĞRETMEN” HA!
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ