Anahtar Kelimeler: Stadyuma geçit

YAZARLAR

Stadyuma ?tüp´ üst geçit

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, ?Proje özellikle kış dönemlerinde buzdan ve yağıştan etkilenmemesi için bir tüp geçit olacak. Projenin toplam 5 ayağı var. Bu 5 ayaktan 3 tanesine asansör konacak.? dedi

Batuhan ÖRENLİ

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yapımı devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı´nı Yeni 4 Eylül Stadyumu´na bağlayan yaya üst geçidinde incelemelerde bulundu.

Stadyuma ve okullar bölgesine yaya geçişini sağlayacak üst geçidin şantiyesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Aydın, üst geçit projesinin ayaklarının tamamlandığını belirtti.

?HEDEFİMİZ KASIM AYI İÇERİSİNDE TAMAMLAMAK?

Müteahhit firmanın kendilerine verdiği bilgiye göre, kirişlerin yerleştirilmesine başlandığını bildirilen Başkan Sami Aydın, ?Gerçekten hem stat için hem de okullar bölgesi için hatta Adliye ve o bölgede bulunan kurum ve kuruluşlar için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sivas kamuoyunun özellikle spor camiasının da çok önem verdiği ve bizden talep ettiği bir proje. Bu projeyi 4 İşletme Bölge Müdürlüğümüz ile birlikte yürütüyoruz. Gerçekten çok hızlı bir şekilde özellikle büyük maçlar öncesinde bu projeyi bitirmek istiyoruz. 23 Aralık´ta ilk büyük maç olarak Beşiktaş maçı gözüküyor. Bizim hedefimiz kasım ayı içerisinde bu üst geçidi tamamlamak.? diye konuştu.

?5 AYAKTAN 3 TANESİNE ASANSÖR KONACAK?

Üst geçidin Sivas´ın şartları dikkate alınarak planlandığını söyleyen Aydın, ?Bu proje özellikle kış dönemlerinde buzdan ve yağıştan etkilenmemesi için bir tüp geçit olacak. Projenin toplam 5 ayağı var. Bu 5 ayaktan 3 tanesine asansör konacak. Hem engelli vatandaşlarımızın bu üst geçidi rahat kullanabilmesi için hem de yaşlı ve merdiveni kullanamayacak vatandaşlarımızın kullanılmasını rahatlatacak şekilde 3 asansörümüz var. İnşallah kasım ayı içerisinde bu projeyi tamamladığımız zaman mevcut karayolu Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve demiryolunu bu üst geçitten geçirerek can güvenliğini de sağlamış olacağız. Bir vatandaşımızın burnunun kanaması bizim hiç kabul edemeyeceğimiz bir iş. Güzel bir proje olacağını düşünüyorum. Estetik ve fonksiyonel olacağını düşünüyorum.? Şeklinde konuştu.

AYDIN´DAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Projenin hayata geçmesinde emeği olan mesai arkadaşlarını, 4 İşletme Bölge Müdürü ve ekibini ve müteahhit firmayı kutlayan Başkan Sami Aydın, üst geçidin biran önce hizmete girmesini temenni ederek hayırlı, uğurlu olması dileklerinde bulundu.