Anahtar Kelimeler: MALZEMELERİ DAĞITILDI (VİDEO)

YAZARLAR

SPOR MALZEMELERİ DAĞITILDI (VİDEO)

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı ‘Spor Sivas’ projesi kapsamında başlangıç ve temsili spor malzemesi dağıtım töreni gerçekleştirildi

Ayşe Mine EĞÜZ/

2019 yılında Valilik himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü koordinasyonu ile hayata geçirilen ‘Spor Sivas’ projesi doğrultusunda malzeme dağıtımı gerçekleştirildi. Birçok şehre örnek olan proje ile 2019 yılında 65 bin 2020 yılında ise salgına rağmen 50 bin öğrenci spor dalıyla buluştu.

Proje hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren Vali Salih Ayhan, “Yarınlarımıza güvenle ve ümitle bakabilmemizin en temel güvencesi olan kıymetli evlatlarımızın hayata en iyi şekilde hazırlanmaları, bedenen ve ruhen sağlıklı olmaları, mevcut yeteneklerini geliştirmeleri en büyük önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Çocuklarımızın okullarda aldıkları iyi bir eğitimin yanında, onların okul dışı zaman ve ortamlarda da iyi birer insan olmalarını; her türlü kötü alışkanlıktan uzak kalabilmelerini sağlamak amacıyla aradaki boşlukları sporla doldurmayı, sporu bir yaşam biçimi haline dönüştürmeyi özendirmek üzere çalışmalar yapmaktayız.  Sağladığımız desteklerle projemiz sürdürebilir olmasını sağlıyoruz.  Sporun her zaman ve her yerde yapılabilmesi için, okullarımızda, semt spor sahalarımızda, açık ve kapalı spor salonlarımızda fiziki altyapımızı her geçen gün daha da güçleniyoruz. Yeni tesisler inşa ediyor, malzeme desteklerimizle her branşta spor yapılabilen bir şehir haline geliyoruz” dedi.

720 BİN LİRA DESTEK

Bu yıl ilimizde spor malzemesi desteğine değinen Vali Ayhan, “Bu yılda ilimiz merkezindeki ve köylerindeki okullarımıza valiliğimiz ve il özel idaremiz desteğiyle tüm branşlar için 720 bin lira tutarında spor malzemesi desteği sağlayacağız.  İnanıyoruz ki eğitim hayatını sporla birlikte yürüten, kendisini bir spor branşında geliştiren vasıflı gençlerimiz, bedenen ve ruhen sağlıklı bir yapıya kavuşacaklar. Bu gençlerimiz inşallah, gelecekte spor kulüplerimize ve Türk sporuna yetişmiş insan kaynağımız olacaklar. Bizler, sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlanmayı arzu ediyoruz. Bu yönde yaptığımız çalışmalar kapsamında ailelerinizin bütçelerine katkı sağlamak, okul ve kulüplerimizin almakta zorlandıkları temel spor malzemelerini temin etmek üzere her yıl okullarımıza spor malzemesi desteğinde bulunuyoruz.  Devletimizin spor alanına yaptığı yatırım ve sağlanan desteklerin karşılığını görmek bizleri mutlu ediyor.  Siz kıymetli evlatlarımızın, okul ve kulüplerimizin spor alanında elde ettikleri başarıların her geçen yıl arttığını görüyoruz.  Sizlere sağlanan imkanlarla, sizlerin de spora olan ilginiz ve sahip olduğunuz potansiyelle çok daha önemli başarılar elde edeceğinize; başarılı öğrenciler olduğunuz gibi mutlu, kendine güvenen ve ahlaklı bireyler olacağınıza inanıyorum” diye konuştu.