Anahtar Kelimeler: SOSYAL MEDYADAN ÇAĞRI YAPMIŞTI

YAZARLAR

SOSYAL MEDYADAN ÇAĞRI YAPMIŞTI

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, sosyal medya üzerinden kendisine çağrı yapan 12. sınıf öğrencisi Belinay Kınaş’ın isteğini geri çevirmedi. Bilgin, Halis Gülle Anadolu lisesini ziyaret ederek öğrencilere tatlı ikram etti

Erhan CEYLAN/

2021-2022 eğitim öğretim yılının açıldığı gün Halis Gülle Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Kayra Belinay Kınaş(17), sosyal medya üzerinden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e çağrıda bulunarak tatlı talebinde bulundu. Paylaşımı gören Hilmi Bilgin, talebe kayıtsız kalmadı ve öğrencinin isteğini yerine getirmek üzere öğrenim gördüğü Halis Gülle Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Lisede sınıfları tek tek gezen Bilgin, diğer sınıflarda öğrenim gören gençlerle de sohbet ederek tatlı ikram etti.

Ellerinden gelen her şeyi yaptıklarının altını çizen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Milli Eğitim Bakanlığımız, Milli Eğitim müdürlüğümüz ve okullarımız güçlü ama biz yerel yönetimler olarak ne yapmamız gerekiyorsa elimizden gelen her türlü yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren hep şunu söyledik, eğitimin ve eğitim camiasının emrindeyiz yeter ki çocuklarımızı iyi yetiştirelim. Çocuklarımızı devletine milletine hizmet edecek özgüvenli bir gençlik yetiştirelim derdindeyiz. Bizde karınca kararınca ufak tefek ne olursa olsun okullarımızın, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin her zaman yanındayız yanında olmaya devam edeceklerini” ifadelerine yer verdi.

‘BİZLERE SÖZLER VERİLMİŞTİ’

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kayra Belinay Kınaş ise yaptığı açıklamada, “Biz pandemi dönemindeyken evde çok sıkıldık diye her şehrin valisi bizlere sözler vermişti. Kahramanmaraş Valisi dondurma göndereceğiz demişti ama öyle bir şey olmadı. Sonra ben de ‘Hani Malatya kayısıları, Maraş dondurmaları, 40 dk teneffüsler. Bize bir söz vermiştiniz’ diye tweet attım. Hilmi Bilgin Başkanımızı etiketledim. Sonra o da bana özel mesaj olarak döndü. ‘Benim öyle bir sözüm yoktu ama ben size gönderebilirim’ dedi. Ben de çok seviniriz dedim. Ne istediğimizi sordu, Antep Fıstlıklı baklava isteriz dedim, sağ olsun bizi hiç kırmadı ve okulumuza gönderdi. Belediye Başkanımız okulumuza geldi. Çok güzel bir şekilde karşıladık. Bizlerle sohbet etti tatlı ikramında bulundu. Bu ince davranışından dolayı çok mutlu olduk kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Bilgin ayrıca, liseli öğrencilere Yavuz Bahadıroğlu’nun kaleme aldığı ‘İnancın Zaferi Çanakkale’ kitabını hediye etti. Okul gezisi esnasında gençlerin masa tenisi davetini de yanıtsız bırakmayan Başkan Bilgin, daha sonra okul bahçesindeki öğrencileri ziyaret ederek istek ve taleplerini dinledi.